Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Instalacja elektryczna w budynku mieszkalnym

02 May 2007 14:43 12561 8
  • Level 11  
    Witam. Jak kształtują się ceny za wykonanie instalacji elektrycznej w budynku jednorodzinnym? Pow. ok 120 m². Chodzi mi o średnie ceny.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 26  
    ALL1971 wrote:
    Witam. Jak kształtują się ceny za wykonanie instalacji elektrycznej w budynku jednorodzinnym? Pow. ok 120 m². Chodzi mi o średnie ceny.

chyba cos ok 30-50zl za punkt ale nie jestem pewien przynajmniej znam elektryka co tak bierze za zalozenie jak chcesz moge ci dac namiary
  • Level 16  
    Za taki domek ceny kształtują sie następująco 25zł do 30 za punkt srednio wychodzi ten metraż ok 6, 7 tyś
    Ja sie zajmuje takimi instalacjami wienc z praktyki tyle ci moge powiedzieć oczywiscie jest to srednia cena za podstawową instalacje nielicząc instalacji alarmowych i satelitarnych
    Pozdrawiam
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 11  
    Czy wszyscy instalatorzy cene wyjściową przyjmują od punktu czy po prostu od całości? Oczywiście chodzi mi tylko i wyłącznie o cene instalacji elektrycznej. Alarmy, domofony itp to juz odrębny temat. Dodam że instalacji ma byc "typowa" bez zadnych "wodotrysków" :)

Ceny za punkt dotyczą tylko robocizny czy również materiału?
  • Level 16  
    Wszystko jest kwestią umowną z inwestorem, czasem lepiej opłacalne jest policzenie za całość-
    jeśli punktów jest mało. Piszę tu z perspektywy wykonawcy. Cena za punkt z materiałem lub bez
    też zależy od umowy. Oczywiście lepiej jest
    wykonywać z własnym materiałem (wykonawcy),
    bo wtedy sam wszystko kupuję, dokładnie wiem
    ile i jakiego materiału, gdzie są dobre ceny, no i klient ma większy komfort, bo nie zawraca sobie d...
    materiałem i nie lata po hurtowniach.
    Osobiście nie toleruję wykonawców, którzy oprócz robocizny i kosztów materiału doliczają jeszcze do niego swoją marżę, a jest to u nas częsta praktyka.
    Cena punktu z materiałem elekryka = 2 x cena bez materiału, chyba uczciwy przelicznik.
  • Level 15  
    Instalator nie powinien brać za punkt, tylko za całość. Jak mało mu wyjdzie z punktów, to pokombinuje, inaczej przeliczy - żeby wyjść na swoje - i rozminie się z naszymi obliczeniami o 1000zł. :D
    Każdy instalator wchodząc w obiekt wie ile na tym chce zarobić. I jeśli da za niską cenę za punkt(duża konkurencja) to musi nadrobić w innym miejscu.
  • Level 12  
    Witam.

Przyłącze się do pytania.

Ogolnie jak sie liczy punkt?

Poniewaz jestem w trakcie budowania domu, i chce miec 3 gniazdka (3puszki) polaczone w ramka.

Elektryk liczy mi to jako 3 punkty, a ja zbytnio nie jestem co do tego przekonany.

Moglby ktos powiedziec jak sie wylicza roboty elektryczne w domku jednorodzinnym ?

Pozdrawiam
  • Level 15  
    Jak już pisałem nie powinno się zgadzać na cenę "za punkt". Elektryk musi wyjść na swoje. I w tym przypadku jedno gniazdko - punkt i 2 mostki w puszkach kosztować cię mogą 150zł( przy cenie 50zł za punkt).
    Ile jeszcze takich punktów będziesz mieć???
    Ja wchodząc na domek zapoznaję się z obiektem, uzgadniam szczegółowo z inwestorem ilość i lokalizację wszystkich punktów i wyceniam pracę za całość. Nie ma potem że trzeba dopłacić 2000 bo wyszło więcej punktów.
    Dla mnie instalator który bierze za "punkt" jest cwaniakiem i polecam zerwać tę współpracę.