Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dlaczego nie wyświetla stron www mimo ze sa pingi ?

04 Maj 2007 15:44 3152 12
  • Poziom 15  
    Witam !
    Mam taki problem. Lącze komputer stacjonarny z ruterem Linsys WRV200-EU dodatkowo przez WIFI dołączam laptopa. Ustawienia rutera sa w automacie. Komputery w sieci sie komunikuja , pingi przechodza do internetu. Jednak ani przegladarka nie wyswietla stron ani nie ma poczty czy gg. FTP tez nie działa. Nie wiem czy trzeba ustawic jakies porty bo u kolegi ktory ma modem przez siec kablowa TV wszytko dzialalo bez zarzutów. Moj dostawca internetowy doprowadzil mi kabel zakonczony wtyczka RJ-45 na którym mam stały adres IP , DNS , DHCP. Moj dostawca nie pozwala dzielic lacza wiec na wiecej informacji nie moge liczyc.
    Prosze o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Z tego co piszesz masz złe DNSy. Wstaw takie jak w neo, pierwszy , drugiego niemam:
    194.204.152.34

Dodano po 5 [minuty]:

start/uruchom i wpisz CMD potem ipconfig /all i zobacz czy masz ustawione dnsy
  • Poziom 15  
    Tak DNSy mam i probowalem roznych. Poza tym gg czy poczta powinny dzialac bez DNSow.
  • Poziom 10  
    darek1632 napisał:
    TPoza tym gg czy poczta powinny dzialac bez DNSow.

Ciekawa teoria, nie ma co :)
    Generalnie to wszystko moze dzialac bez dnsow, tylko kto by spamietal te wszystkie ipki...
  • Poziom 11  
    exor napisał:
    darek1632 napisał:

Generalnie to wszystko moze dzialac bez dnsow, tylko kto by spamietal te wszystkie ipki...

Ma racje i nie śmiej się, gg ma działać bez dns-ów ale nie poczta bo nawet w outlooku podajesz nazwę serwer np. poczta.onet.pl a nie konkretny ip.

Co do twojego problemu spróbuj zrobić pinga na onet lub google.pl i zobacz jaki podaje ip przy pingu a następnie przepisz ten ip do przeglądarki poprzedzając go http:// czyli np tak:
    Code:
    http://72.14.221.104

I jak Ci wyświetli google to znaczy że masz błędne dns-y. Prawidłowe dns-y do neo to:
    Code:
    194.204.159.1

194.204.152.34

Dodatkowo warto sprawdzić czy twój dostawca nie filtruje mac-ów. Skonfiguruj na nowo router przez np. wizzarda i zobacz czy sam router nie ma opcji pinga to wtedy spróbuj spingować google albo onet'a. Sprawdź pingi w siecie i zobacz czy dobrą brame amsz ustawioną na kompach. Najlepiej przejdź na stały ip, i w routerze ustaw odpowiednią bramę.
  • Poziom 15  
    To raczej nie wina DNSow bo w konsoli wpisuje np: ping www.onet.pl i pingi przechodza wiec DNSy musza byc sprawne. Poza tym wpisywalem w przegladarke nr IP tak jak pisales i tez nic nie pomoglo.
    Co do filtorwania adresu MAC to nie wiem co to jest. W kazdym razie moj dostawca internetowy daje autoryzacje karty sieciowej. Dopiero po sklonowaniu MAC adresu ruter chodzi.
    Zastanawia mnie bo jest cos takiego jak przekierowanie portow i wydaje mi sie ze z tym jest cos nie tak.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Nie mam ustawionego zadnego serwera proxy.
    Moze to problem z translacja NAT ? Ale za bardzo nie znam sie na tym.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Jeśli wszystko ci działa pod konsolką tzn. wpisujesz ping google.pl i dostajesz odpowiedzi, a na przeglądarce ci nic nie wyświetla to raczej konfiguracja tego połączenia do komputera, ale nie fizycznie. Spróbuj użyć jeszcze raz konfiguratora połączeń. Jeśli dalej nie będzie działać odpal sobie kompa na innym systemie. Np. linux na live-cd i tam sprawdź, czy wszystko chodzi normalnie. Natomiast jeśli dalej problem będzie się powtarzał to skontaktuj się usługodawcą.

Co do:
    gacek_krzych napisał:
    exor napisał:
    darek1632 napisał:

Nie masz racji, że protokół gg nie potrzebuje dns'a. Zajrzyj na http://ekg.chmurka.net/docs/protocol.html. Wyraźnie jest tam napisane, że należy się połączyć na appmsg.gadu-gadu.pl.
  • Poziom 15  
    Dzieki za odpowiedz.
    Stwierdzam jednak ze gg bez DNSow dzialac bedzie bo kiedys udostepnialem internet na stacjonarnym kompie przez ICS dla laptopa i nie mialem DNSow bo stronki otwieraly sie tylko wtedy jak wpisywalem nr IP poszczegolnych stron i gg dzialalo poprawnie.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    Dostawca zablokowal mozliwosc dzielenia lacza poprzez obciecie pingow o 1. Na moja prosbe dostawca podbil mi ping i wszytko dziala ok.
    Dzieki za odpowiedzi Pozdrawiam.