Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Transoptor - napięcie na stykach, różne źródła zasilania.

overs 06 Maj 2007 15:19 996 3
  • #1 06 Maj 2007 15:19
    overs
    Poziom 16  

witam.
    mam pewne zaleglosci z wiedzy a potrzebuje zrobic pewny uklad.
    a wiec moje pytania dotycza transoptorów

załóżmy ze styki 1,2 to wejscie a 3,4 wyjscie transoptora. na styki 1 i 2 podaje zasilanie ok 2.2 v ( wtedy dioda nadawcza powinna pracowac ) a na wyjsciu 3 i 4 też musze podać napięcie ??
    chodzi o to ze musze rozdzielić masy, i dobrze by bylo ze jesli na wejsciu pokaze mi sie zasilanie ( owe 2.2 v ) to na wyjsciu tez chcialbym zeby sie pokazalo napiecie ( uruchamiające klucz tranzystorowy ). dodam ze napiecia na wej i wyj sa z roznych zrodel zasilania.

prosilbym o wyklarowanie mniej wiecej jak to ma wygladac lub przedstawic mi jakis inny pomysl. dziekuje.

0 3
  • #2 06 Maj 2007 15:34
    any56
    Poziom 39  

Oczywiście!
    Wyraź sobie, żr transoptor to tranzystor sterowany promieniowaniem diody (wejście). Pozostałe dwie końcówki to tak jak kolektor i emiter w tranzystorze. Więc, aby to zadziałalo należy zasilić wyjście (tak jak + do kolektora npn).
    Niemniej pomiędzy obwodem diody (odp. bazy) a obwodem wyjściowym (CE) nie ma połączenia galwanicznego...

[_P_]

0
  • #3 06 Maj 2007 15:43
    overs
    Poziom 16  

no ok.
    to rozumie. wiec jak za pomoca " tego wirtualnego tranzystora " wysterowac klucz tranzystorowy ?? bo jakos mam pustke w glowie. dzieki

ps. czy np. do nozki 3 podlaczam 5 v, a do nozki 4 podlaczam baze z klucza tranzystorowego ??

Moderowany przez _PREDATOR_:

Z jakiej litery zaczynamy zdanie?
    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.

0
  • #4 06 Maj 2007 16:38
    Artur k.
    Admin grupy audio

overs napisał:
    no ok.
    to rozumie. wiec jak za pomoca " tego wirtualnego tranzystora " wysterowac klucz tranzystorowy ? bo jakos mam pustke w glowie. dzieki

Tam nie ma żadnego wirtualnego tranzystora, jest najprawdziwszy tranzystor jaki może być, tyle że trochę zmodyfikowany, żeby był czuły na światło.
    Poza tym transoptorów jest kilka rodzajów i nie w każdym z nich jest tranzystor, można spotkać fotodiodę, fotorezystor i optortriak.

Napisz dokładnie co chcesz zrobić, to będzie łatwiej Ci coś doradzić

Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo