Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML - 2010P błąd systemowy LSO

08 Maj 2007 21:52 2072 5
 • Poziom 12  
  Witam mam problem z drukarką, jak w temacie.
  Otóż drukarka ma pół roku, toner był raz zasypywany jakieś dwa miesiące temu.
  Ostatnio drukarka zaczęła świrować, otóż po wydrukowaniu jakiś 50 stron, wciągnęła kartkę papieru na 10 cm i się zatrzymała. Sterownik drukarki, wyrzucił komunikat o błędzie LSO (cokolwiek to znaczy), od tej chwili drukarka czasem drukuje, a czasem objaw się powtarza. Ostatnio to już tylko ten błąd systemowy LSO.
  Moje pytania:

  1. Czy ktoś miał już taki problem i czy udało mu sie go usunąć?
  2. Czy po zasypaniu tonera, drukarka będzię jeszcze miała gwarancję, czy ją utraci?

  Dodam że drukarka zrobiła już ponad 1500 str.
  Prosze o pomoc.

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  wyciągnij kartke.. zresetuj itd.
  jak to nie pomoże to kup pustą kasete z tonerem orginalnym i nie dosypywanym startowym i idz do servisu
 • Poziom 12  
  Dzieki to mnie pocieszyles. Resetowanie nie pomoglo, perspektywa zakupienia tonera oryginalnego za 250 zl, jak drukarka kosztowala 299.
 • Poziom 9  
  Ja mam pytanie, jak i gdzie wsypać ten proszek do regenaracji tonera i czym go później zatkać żeby było ok???
 • Poziom 11  
  Witam,
  Czy kolega rozwiązał swój problem z tą drukarką, dodam że mam taki sam przypadek (te same objawy), ta sama drukarka. Koledze pewnie chodziło o błąd LSU - przynajmniej ja mam taki. Doczytałem że chodzi o problem z laserem. Rozebrałem więc swoją drukarke i przyczysciłem szybkę z zewnątrz - były na niej resztki tonera. Niestety drukarka dalej ma ten sam problem. Silnik lasera wyraźnie pracuje, słychać po włączeniu że prawidłowo się załącza. Miał może ktoś podobny problem i wie jak go rozwiązac, czy wchodzi w grę tylko wymiana całego modułu? Może ma ktoś używany za przyzwoite pieniądze?

  //Edit
  Swoją drukarkę naprawiłem. Ale po kolei. Najpierw wziałem pod lupe laser który oczywiście nie załączał, zimne luty i etc, nie pomogło. Zamówiłem od kolegi z forum "nowy" [z odzysku] moduł lasera. Niestety problem nie ustąpił. Ale problem leżał u źródła, tzn zignorowałem wiedze i wszelkie zalecenia że najpierw powinieniem sprawdzic toner. I problem leżał rzeczywiście tutaj. Na końcu tonera po lewej stronie ma wystawać "dzinks" który popycha włącznik/wyłącznik odcinający zasilanie modułu lasera (nie silnika, silnik pracuje wtedy i załącza sie bez problemu). Docisłem taśmą owy włącznik i zakleiłem taśma i drukarka pracuje bez problemu. Mam nadzieje że moje doświadczenie kiedyś jeszcze komuś pomoże.