Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek centralny w Lanosie - Gdzie ten przekaźnik?

fafal23 10 Maj 2007 23:09 3744 9
  • #1 10 Maj 2007 23:09
    fafal23
    Poziom 12  

Witam!

Tak jak w temacie.
    Nie mogę odnaleźć przekaźnika zamka centralnego.
    Posiadam sedana z zamkiem sterowanym tylko z kluczyka (brak siłownika w drzwiach kierowcy). Ze schematów instalacyjnych wynika, że przekaźnik ten powinien znajdować się za plastikiem w nogach pasażera (tak jak bezpieczniki w nogach kierowcy).
    Niestety w tym miejscu znalazłem tylko moduł ABS'u i jego przekaźnik. Szukałem też pod oboma progami i w drzwiach kierowcy, ale niestety nie znalazłem!
    Centralny mi szaleje, a ja nie jestem w stanie znaleźć nawet zwykłego przekaźnika - po kabelku nie uśmiecha mi się szukać!
    Nie wiem czy centralny jest fabryczny gdyż nie jestem właścicielem auta od jego nowości ale wydaje mi się że tak. to wersja SX.

Czy ktoś wie gdzie może to być umieszczone?

Załączam Schemat jaki posiadam.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

0 9
  • #2 10 Maj 2007 23:15
    silvant
    Poziom 12  

witm ,a co ci sie dzieje z tym centralnym?

0
  • #3 11 Maj 2007 06:39
    fafal23
    Poziom 12  

Na początku było tak, że po przekręceniu kluczyka wszystkie drzwi się zamykały a po chwili otwierały. Oprócz drzwi kierowcy! - te są sterowane tylko z kluczyka (brak siłownika). Następnie kiedy chciałem otworzyć drzwi kierowcy, to pozostałem się zamykały. Jedyne rozwiązanie, aby samochód zostawić zamknięty, to zamknięcie drzwi kierowcy kluczykiem (wtedy pozostałe się otwierały) i kolejne zatrzaskiwanie wszystkich drzwi.
    Najpierw myślałem że jest to wina przełącznika w drzwiach kierowcy sterującego działaniem przekaźnika centralnego, ale raz uzyskałem taką sytuacje w której lewe drzwi (przód i tył) były zamknięte, a pozostałe (prawe) otwarte. To prawde mówiąc mnie zmyliło.
    Teraz jest już tak że po przekręceniu kluczyka (zamknięcie drzwi kierowcy) reszta nieraz się zamknie, po czym po chwili otworzy ale nie do końca, wtedy nie można zatrzasnąć drzwi, ale po chwili coś się odblokowuje i drzwi już można zatrzasnąć (zachowują się tak jakby sterowanie z drzwi kierowcy otwierało pozostałe - dowolne zamykanie pozostałych drzwi).
    Chciałem znaleźć ten przekaźnik, żeby podłączyć sobie na wejścia jakieś diody i zobaczyć czy coś się dzieje z sygnałami sterującymi przekaźnikiem czy może jakiś silnik wariuje (zawilgocony, przewody itp.) ale nie mogę go znaleźć.

Pozdrawiam!

1
  • #4 11 Maj 2007 12:09
    automex
    Poziom 13  

w niekturych modelach daewo siłownik w dżwiach kierowcy jest centralką sterującą central zamka,ale osobiście nie widziłam tego w lanosie- może sprawdż to

0
  • #5 11 Maj 2007 12:53
    fafal23
    Poziom 12  

No fajnie, ale tak jak napisałem wcześniej, nie posiadam siłownika w drzwiach kierowcy!

0
  • #6 11 Maj 2007 13:23
    automex
    Poziom 13  

wydaje mi się że będzie po stronie pasażera wysoko w okolicach schowka

0
  • #7 11 Maj 2007 13:33
    fafal23
    Poziom 12  

Dzisiaj sprawdzę!
    Rozumiem że trzeba by zdemontować schowek i tam gdzieś poszukać, bo inaczej nie wiem jak się do tego miejsca dostać. Rozbieranie deski z airbag'iem nie wchodzi w rachubę.

0
  • #8 11 Maj 2007 13:51
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najprościej to go będzie znaleźć...na słuch.
    Wsiądź do auta i niech ktoś ci posteruje tym zamkiem z drzwi i słuchaj skąd dobiega odgłos przekaźników. I znajdziesz w kilka chwil...

0
  • #10 14 Maj 2007 15:00
    fafal23
    Poziom 12  

Witam!

Znalazłem ten przekaźnik.
    Faktycznie, najlepiej szukać na słuch!
    Znajdował się pod tym modułem ABS'u (za nim!!!). W pierwszej chwili nie znalazłem go bo nie sądziłem że jedne moduły mogą przykrywać drugie, okazało się, że trzeba zdemontować mocowanie ABS'u i pojawia się nasz nieszczęśliwy przekaźnik.
    Podłączyłem pod niego diody LED (na wejściu i na sterowaniu silnikami) i oczekuję teraz kiedy zacznie wariować.

Analizując jego zachowanie, oraz otaczającą samochód pogodę, prawdopodobnie coś głupieje po zawilgoceniu.

Zobaczymy co to takiego będzie!

Czy ktoś może wie, jak moduł ten steruje silnikami?
    Tzn. chodzi mi o to co powoduje odłączenie napięcia z silników?
    Zauważyłem, że po przełączeniu kluczyka, napięcie na silniki pojawia się na chwilę, a następnie zanika (nie jest na stałe). Czy moduł ten analizuje pobór prądu z silników i w ten sposób wie, że wszystkie drzwi już się przełączyły i może zdjąć napięcie?

Acha, jeszcze jedno!
    Z złącza centralki wynika, że jedno wejście jest niewykorzystywane.
    Mianowicie 3, albo 5 teraz już nie pamiętam, musiałbym sprawdzić. Moje pytanie brzmi, czy wejście to jest wejściem sygnału z alarmu? Alarmu nie posiadam, ale domyślam się że moduł centralnego musi być jakoś sterowany za pomocą alarmu i nie sądzę aby był podpinany pod sygnały z kluczyka. Tak więc czy wejście to może być sterowane alarmem?
    Pozdrawiam!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo