Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy różne tonery są ze sobą kompatybilne?

11 Maj 2007 19:12 3172 9
  • Poziom 16  
    Witam
    Kupiłem niedawno drukarkę laserową Samsung ML-2010. Bardzo tania i w sumie wystarczająca na moje potrzeby (100 stron miesięcznie). Tak się składa, że mam w domu (po innej starej drukarce) kilka tubek tonera OKI. Czy jak w Samsungu skończy mi się toner, to mogę dosypać toner OKI? Po pierwsze szkoda mi wydawać 300zł na nowy toner i bęben (przecież bębny nie niszczą się tak szybko) a po drugie szkoda mi wywalić 6 oryginalnych tubek z tonerem do kosza.

Czy najlepiej rozebrać cartridge do wymiany tonera, a może po prostu wyciąć w nim dziurę dremelem i zaklejać taśmą klejącą?

Dzięki za info.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 25  
    Lepiej kup sobie zasypkę do tej drukarki na allegro a tonery z oki wywal do kosza. Nie ryzykuj z zasypywaniem bo tylko uszkodzisz drukarkę. Na pewno nie bedą pasować. Zasypke do samsunga mozesz kupić za kilkadziesiąt złotych.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Witam
    Nawet samsung ma różne rodzaje tonerów do różnych drukarek i nie radziłbym ich stosować według własnego widzimisię, a co dopiero od OKI, zasypiesz takim tonerem to cartridge do kosza a drukarka przynajmniej do czyszczenia.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Aha, pojąłem i się posłucham.

A przy okazji się zapytam, bo nie warto nowego tematu na to zakładać... Czy tę drukarkę ML-2010 się jakoś wyłącza? Bo poprzednie drukarki, które miałem świeciły diodami przez np 5 minut, a potem się wyłączały. A ta drukarka cały czas mi świeci diodą. To tak ma być? Nie psuje się ona od tego i nie grzeje się cały czas? A może jednak mam za każdym razem wchodzić pod stół i próbować namierzyć przycisk na tyle drukarki, aby coś wydrukować? Wiem, że głupie pytanie, ale nic nie poradzę na to, że nie wiem. Komputer wyłączyłem 3 godziny temu (teraz stukam z laptopa) a dioda drukarki cały czas świeci...
  • Poziom 12  
    Drukarki nie uszkodzisz ale wydruki będziesz miał beznadziejne, kup sobie na allegro proszek do Samsumga 1510/1710 lub dedykowany do 1610 lub 2010 to jest ten sam tylko do 2010 powinno go byc więcej, na pewno wszystko będzie ok.
    Ja stosuję ten sam proszek do większości modeli Samsunga i jest OK.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Kompatybilnie od LEXMARK OPTRA E-310/312 lub XEROX P8e. Co do wyłączania to nie powinno mieć wpływu na pracę dukarki. Moja HP 1020 i 3330 są non stop włączone i nic się nie dzieje.

C.
  • Poziom 18  
    koledzy ja zasypuje tonery samsunga (te o których mowa) wlaśnie tonerem oki 10ex z agawy.Działa bez zarzutu.Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    rozmawiając o kompatybilności proszków - mam hp 1020 i nieograniczony dostęp do proszku ricoha pytanie czy jest możliwe połączenie tych dwóch rzeczy? a jeśli nie to co polecacie (poza oryginałem)?
  • Poziom 27  
    rozmawiając o kompatybilności proszków - mam hp 1020 i nieograniczony dostęp do proszku ricoha pytanie czy jest możliwe połączenie tych dwóch rzeczy? a jeśli nie to co polecacie (poza oryginałem)?

Ricoha tonery potrzebują deweloperu więc nie kombinuj bo jakość fatalna
    Akurat do tej drukarki raczej wszystkie z allegro przeznaczone do tego modelu będą ok, pasuje od 1100, 1200. Dobrze sprawuje się napełniacz Katuna(nie brudzi, ładna czerń lecz słabo wychwytuje odcienie szarości)