Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Passat-kluczyk z pilotem?

P.Grzegorz 12 Maj 2007 21:50 7560 2
  • #1 12 Maj 2007 21:50
    P.Grzegorz
    Poziom 10  

Kupiłem w Niemczech sam. VW Passat 1.9 z 2004r.Mam tylko jeden kluczyk z pilotem a drugi z pilotem który posiadam jest podobno całkiem nowy ale nie do mojego sam. ponieważ nie pasuje do stacyjki ani do drzwi a pilotem nie można otwierać sam.Chciałbym się dowiedzieć gdzie można dofrezować ten tzw.nóż i gdzie można zaprogramować kluczyk do mojego sam. i ile to kosztuje.Proszę o pomoc.Dziękuję.Exclamation

0 2
  • #2 13 Maj 2007 08:56
    zepol
    Poziom 21  

Kluczyk (część mechaniczną) dorobisz w każdym punkcie dorabiania kluczy. Jak znasz pin do immo a gość od kluczy ma odpowiedni sprzęt to wprogramuje klucz do immo (transponder). Pilota z tego klucza wprogramujesz w większości firm zajmujących się elektroniką.
    Problemy zaczną się jak nie będziesz miał pinu bo klucznik nie wprogramuje Ci klucza, a koszt usługi (pin z immo, plus wprogramowanie kluczyka plus pilota) lekko wzrośnie w firmie zajmuącej się elektroniką.
    W serwisie koszt tej usługi to bodajże około 600 zł, ale to zależy jak trafisz, znajomy ostatnio robił to samo w Fiacie i skasowali go 800 i jeszcze ponoć mogło być drożej...
    Popytaj i sprawdź.
    Pozdrawiam

1
  • #3 07 Cze 2007 21:12
    todzio
    Poziom 12  

Całkowity koszt dorobienie klucza z immo w ASO (z ich materiałem) to koszt 300 PLN. Osobiście to sprawdziałem bo sam jestem na etapie szukania tańszego rozwiązania. Samo zaprogramowanie w ASO ( czyli Twój materiał) to koszt 100 PLN.
    Rozbijając to na czynniki pierwsze proponuję:
    -dorób sobie sam klucz (w moim mieście ceny były bardzo różne ale w kilku punktach wołali najmniej 40 PLN)
    -kup transponder np. na allegro (14 PLN + koszt przesyłki)
    Jak już masz wsio to walisz do ASO i bulisz 100 PLN co daje nam łącznie ok. 165 PLN. Różnica w cenie prawie 50% wiec chyba warto poczynic taki zabieg. W ASO nie musisz posiadać PIN, wliczone jest to w cene 100 PLN.
    Mnie pozostało tylko odebrac z poczty transpondery i jechac do ASO.
    Zamówiłem sobie na wszelki wypadek 2 szt. transponderów, wiec jak mi zostanie 1 mogę Ci odsprzedać bo chyba 1 sztuki nie kupisz tak łatwo.

0