Witam
Mam pewną niejasność odnośnie warunków gwarancji.
Kupiłem nagrywarkę DVD w dniu 22 sierpnia 2005 roku, akurat zdarzyło się tak, że ok. tydzień temu nagrywarka zaczęła szwankować i trafiła do serwisu (na gwarancji - okres 24m-ce).
Wczoraj zostałem poinformowany, że moja reklamacja została uwzględniona i dostaję nową nagrywarkę (lepszej klasy, ponieważ takich jak moja już nie ma).
Problem polega na tym, że nowa nagrywarka trafiła do mnie z gwarancją wystawioną na dzień 7 czerwca 2006 roku (ważne przez 24m-ce, czyli de facto jeszcze rok). Sprzedawca twierdzi, ze tak sobie zażyczył dystrybutor, natomiast jak na moją głowę nowy sprzęt = nowa gwarancja. Przecież gdybym kupił ten model normalnie w sklepie to gwarancja obowiązywałaby przez 2 lata od dnia sprzedaży, a nie rok wcześniej.
Proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii, bo coś mi mówi, że sklep zrobił mnie w balona.
Nie podaję nazwy sklepu oraz producenta i modelu nagrywarki, ponieważ wydaje się to zbędne.
Dziękuję i Pozdrawiam
Mam pewną niejasność odnośnie warunków gwarancji.
Kupiłem nagrywarkę DVD w dniu 22 sierpnia 2005 roku, akurat zdarzyło się tak, że ok. tydzień temu nagrywarka zaczęła szwankować i trafiła do serwisu (na gwarancji - okres 24m-ce).
Wczoraj zostałem poinformowany, że moja reklamacja została uwzględniona i dostaję nową nagrywarkę (lepszej klasy, ponieważ takich jak moja już nie ma).
Problem polega na tym, że nowa nagrywarka trafiła do mnie z gwarancją wystawioną na dzień 7 czerwca 2006 roku (ważne przez 24m-ce, czyli de facto jeszcze rok). Sprzedawca twierdzi, ze tak sobie zażyczył dystrybutor, natomiast jak na moją głowę nowy sprzęt = nowa gwarancja. Przecież gdybym kupił ten model normalnie w sklepie to gwarancja obowiązywałaby przez 2 lata od dnia sprzedaży, a nie rok wcześniej.
Proszę o wyjaśnienie mi tej kwestii, bo coś mi mówi, że sklep zrobił mnie w balona.
Nie podaję nazwy sklepu oraz producenta i modelu nagrywarki, ponieważ wydaje się to zbędne.
Dziękuję i Pozdrawiam