Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Tuner TV] Sterowniki zainstalowane, ale nie widzi karty

Vitoss 18 May 2007 18:18 2675 4
 • #1
  Vitoss
  Level 12  
  Witam,
  Wymieniłem dysk w komputerze i musiałem na nowo wgrać wszystkie dane. Wgrałem sterowniki do mojej karty TV - PixelView PlayTV PAK, jednak pojawił się problem, bo pomimo właściwego wgrania sterowników i komunikatów, że sprzęt został zainstalowany prawidłowo - żaden program nie widzi mojej karty :| XP SP2 wykrył sprzęt, jest on również całkowicie sprawny, a tu taki problem ze sterownikami... Korzystam z driverów WDM dostępnych m.in. tutaj i dotychczas nie było problemów na XP'ku (przy win98/me używałem normalnych sterowników dostarczonych przez producenta). Korzystałem też z aplikacji K!TV (KastorTV), a do obsługi pilota bRemote i jak na razie konfiguracja taka sprawowała się wspaniale. Teraz żaden z tych programów nie widzi mojej karty. Zmieniałem też sterowniki, wgrywałem inne (również te od Prolinka), instalowałem też inne programy (poza K!TV - BorgTV, JTV, DScaler), ale żaden nie widzi mojej karty - nawet bRemote. Jak można sprawić, aby programy widziały kartę?

  [Tuner TV] Sterowniki zainstalowane, ale nie widzi karty
  taki mam komunikat w K!TV (gdy wybieram WDM, według zaleceń, to wiesza się program)


  [Tuner TV] Sterowniki zainstalowane, ale nie widzi karty
  zainstalowane sterowniki do karty, której nie widzi system
 • Helpful post
  #2
  adamowicz
  Level 21  
  Witam.
  Miałem problem podobnego typu. Pracowałem na Win 98 i małem kartę TV opartą na BT 878. Oprogramowanie Pixel View. Pod XP nie chciało ruszyć. Troche pogoglowałem i znalazłem kilka programów ze sterownikami obsługujących karty na tym samym układzie BT878 tyle,że pod XP. Jeden z nich po zainstalowaniu zobaczył kartę i mimo, iż sterowniki nie przeszły testu zgodności z systemem to karta dział działa. proponuję zastosować tą samą metodę. Siedziałem kilka dni przy tym problemie ale dopiąłem swego. Mogę podesłać te programy na PW
  Pozdrawiam
 • #3
  Rabi2000
  Level 13  
  Przecież oprogramowanie typu moretv, dscaler nie wykrywa automatycznie karty i ustawień tylko samemu trzeba odpowiednie parametry w opcjach z listy wybrać.
 • #4
  moskit87
  Level 15  
  Sprawdź czy IRQ nie jest takie same jak w innych urządzeniach (Sprawdź czy nie ma komplikacji z IRQ)
 • #5
  krzyżak
  Level 19  
  Witam !
  Miałem taki sam problem z kartą avermedia bt 848 pod xp. Po instalacji sterów(przeróżnych) ,żaden program typu k-tv , jtv, avermedia nie ruszył. Natomiast More tv działało ,ale nie było głosu.
  Moja recepta była taka , że zrobiłem małą partycje i zainstalowałem win me.

  ps. wydaje mi się ,że z bt878 powinno pójść na xp`eku.
  Pozdrawiam