Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia 1.6 problem z obrotami

18 Maj 2007 22:58 21947 10
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Na Vag-u odczytałem kod 00533 i jest to kłopot z regulacją powietrza.Była już czyszczona przepustnica(jest elektroniczna z linką) ale nic nie pomogło.Doszukałem się też w info-techu,że wyższe obroty może ustawić czujnik cisnienia w układzie wspomagania układu kierowniczego ale to też nie to.Nie wiem czy była zrobiona adaptacja przepustnicy.Proszę o jakieś sugestie.Pozdrawiam.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 28  
    Serdeczne dzięki.Chciałem od sprawdzenia adapacji zacząc ale mój VAG (nie rejestrowany)odmówił dostepu.Naściągałem innych i bedę dalej się meczył.Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    Witam serdecznie.Zadaptowałem dzieki Waszej pomocy przepustnicę i narazie jest OK.Jeszcze raz dziekuję i pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Witam
    Ja natomiast mam inny choć podobny problem, mianowicie falujące obroty. Jeżdżę skodą octavią 1998r 1,6 AKL benzyna + gaz i od jakiegoś czasu samochód poprostu gaśnie najczęściej podczas hamowania i strasznie falują obroty na postoju. Wymieniłem tzw. odmę tj. rure łączącą filtr powietrza z wlewem oleju i od tego czasu jest troszkę lepiej obroty wariują tylko przy włączonej klimie lub na benzynie. Na gazie lub bez klimy jest bezproblemowo. Komputer nie wyświetla żadnego błędu. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Prosze o pomoc.:cry:

Dodano po 1 [minuty]:
  • Poziom 28  
    Gość, który mi wtedy pomógł to nikt inny jak elektrit. Nie wiem dlaczego go usunięto z tego forum bo był kopalnią wiedzy. Teraz jest adminem na OBD2.pl Jak ktoś szuka rzetelnej wiedzy to zarejestrujcie się tam. Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    zostaw go w spokoju :-)
    ma za wielki łeb na elektrodę
  • Poziom 42  
    Może i łeb ma wielki , ale głowę to na pewno.
  • Poziom 28  
    Dzięki panowie za wsparcie. Mam ogromny szacunek dla jego wiedzy. Pozdrawiam.
  • Poziom 19  
    Wyłożył, kawę na ławę i podziwiam: raz za wiedzę i za bezinteresowność! "Gość" - to Wielki Gościu!
  • Poziom 1  
    Panowie wiecie jak przeprowadzić prawidłowo adaptację przepustnicy Vagiem w Octavi 1.6 101kM Proszę o dobry opis bo na różnych forach różnie to opisują bedę wdzięczny. I jeszce mam pytanie co może być przyczyną gdy silnik się rozgrzeje obroty wzrastają do 1200 i pojawia się błąd 533 nawet jak go skasuję to po krótkiej jeździe nadal jest ten sam błąd Proszę pomuszcie
    Pozdrawim serdecznie