Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z Amatorem 2 Stereo

Madman07 19 Maj 2007 14:11 786 5
  • #1 19 Maj 2007 14:11
    Madman07
    Poziom 19  

Witam, otóż mam dwa problemy z tym sprzętem, szukałem na elektrodzie ale nic nie znalazłem(może nie dokładnie szukałem):

1. Dolna część skali (na radiu) gra ok, ale jak tak przesunę w górę, to od połowy nie ma żadnej fali, i nie ważne czym bym w głowicy nie ruszał, nigdy nie mogę tam nic złapać, kiedy dól gra super. Co może być przyczyną?? A, dodam że wg instrukcji na elektrodzie wywaliłem kondensatory i jednego zamieniłem.

2. Jeden głośnik mi trzeszczy. Głośniki są sprawne, bo chodziły kiedyś same przy kompie. Próbowałem kondensatory, ale było dużo roboty, więc nie sprawdziłem wszystkich, ale zamieniłem GML'e miejscami, i teraz drugi kanał trzeszczy. Sprawdzałem, czy w GML'u nie ma zimnych lutów, kilka dni chodził ok, a teraz znów trzeszczy. Co może być nie tak??

0 5
  • #2 19 Maj 2007 14:14
    olaf x
    Poziom 30  

przestrojenie glowicy nie polega tylko na wycieciu czy zamianie kondensatorow w glowicy. teraz dopiero trzeba zestroic rdzeniami cewek i trymerami. oczywiscie trzeba wiedziec na czym to polega. prawidlowo zestrojony bedzie odbieral caly zakres.
    GML do wymiany.

0
  • #3 19 Maj 2007 14:37
    Madman07
    Poziom 19  

Wiem, ze nie na tym tylko polega. Ale właśnie wg instrukcji stroiłem i w górnej części skali nie ma ŻADNEJ stacji, dopiero w połowie jest i wtedy mogę nastroić je, ale to jest denerwujące, że tylko jedna połówka działa.
    Naprawdę nie da się nic zrobić z tym GML'em?

0
  • #4 19 Maj 2007 15:38
    olaf x
    Poziom 30  

czy w odbieranej polowie skali stacje sa umieszczone na swoim miejscu porownujac z innym radiem? jesli tak - to nie zestrojone prawidlowo wzmocnienie trymerem obwodow wejsciowych(a moze niesprawny?)
    jesli nie i sa tylko przesuniete z gory lub zaciesnione- to nieprawidlowe zestrojenie obwodu heterodyny- zakres nie wskoczyl na swoje miejsce

0
  • #5 19 Maj 2007 16:17
    Madman07
    Poziom 19  

Teraz nic nie mogę złapać, ale chyba uciekł zakres, a z tego co pamiętam, to stacje były sciśniete w polówkę.

0
  • #6 19 Maj 2007 21:48
    olaf x
    Poziom 30  

czyli zle zestrojenie heterodyny.

0