Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofala Samsung G2638C - Wyświetlacz cały czas świeci.

20 Maj 2007 22:36 5421 16
  • Poziom 10  
    Po właczeniu do prądu wyświetlacz cały czas świeci i nie reaguje na nic. Co to jest? Na elektronice sie znam, ale z mikrofalami to u mnie kiepsko. Poradzcie coś.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Specjalista AGD
    Witam!
    I tu masz pole do popisu jeżeli się znasz na elektronice to sprawdz cały panel sterowania.
  • Poziom 10  
    Obmierzyłem cały panel sterowania i nic nie wskazuje żeby jakis element był padnięty. Teoretycznie jest dobry. Wiec gdzie szukać przyczyny.
  • Poziom 24  
    Sprawdź mikrowłączniki drzwiowe.
  • Poziom 10  
    Mikrowłączniki dzwiowe? Czyli co przyciski, czy jakiś ukryty włącznik w dzwiach? Bo troszke nie rozumiem o co ci konkretnie chodzi.
  • Poziom 17  
    Powinny być 3 i są zamontowane obok płyty sterującej.
  • Poziom 39  
    dufi.broda napisał:
    czy jakiś ukryty włącznik w dzwiach?

Tak, szukaj po przeciwległej stronie zawiasów, od środka.

Pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 10  
    Mikro właczniki same w sobie są dobre.Tylko jest jeden problem, gdy jeden z nich górny ( jeżeli wam co to mówi) przy otwartych drzwiach nacisnę, następuje zwarcie i wywala mi bezpiecznik. Za drugim razem wywaliło mi korki w domu. Tak chyba nie powinno być. Natomiast gdy zewre dolny mikrowłącznik to mikrofala zaczyna chodzić ale wyświetlacz dalej swoje, czyli swieci jak świecił.
  • Moderator AGD
    Mikrowyłączniki sprawdza się omomierzem a nie pod napiecięm!!!! I PRZY OTWARTYCH DRZWIACH!!! W twoim przypadku uszkodzona elektronika.
    Jeśli ktoś nie ma doświadczenia z mikrofalami niech nie bawi się w takie naprawy!!!!!
  • Poziom 10  
    Nie sprawdzałem pod napięciem. czy ty mnie masz za lolka. Sprawdzałem omomierzem same przełączniki. A mikrofala nie była pod napięciem.

Ponawiam pytanie czy powinno mi wywalać bezpiecznik.

Cezet czy ty złe mnie przeczytałes czy ja nie umiem pisac?
  • Moderator AGD
    Jak nie sprawdzałeś pod napięciem to jak mogło wywalić bezpieczniki?? Tego to nie rozumiem! Jeśli twierdzisz,że mikrowyłączniki są dobre to zostaw je w spokoju.
  • Poziom 10  
    Wywaliło bezbiecznik bo jak miałem włączony kabel w gniazdko a drzwiczki otwarte śrubowkrętem nacisnąłem górny mikrowłącznik.
    A potem wyjąłem wtyczkę z gniazdka, odpiąłem kable od mikrowłączy i wtedy sprawdziłem czy te złącza są dobre. Czy teraz rozumiesz?

Ale co z tym zwarciem, czy tak powinno być. Bo ten mikrostyk z jednej strony jest połączony z płytką sterującą a z drugiej idze do jakby grzałek, które znajdują sie na suficie że tak powiem.
  • Moderator AGD
    Zwarcie było bo musiało!to jest zabezpieczenie aby mikrofala nie zadziałała przy otwartych drzwiach.
    Rozumiesz teraz,że nie sprawdza się w ten sposób!?
    Mikrofala to nie jest bezpieczne urządzenie!!
    Jeśli już coś trzeba robić pod napięciem to trzeba zdjąć przewody z magnetronu!!!!!
  • Poziom 10  
    Mikrofala naprawiona. Przyszedł mój ojciec ( człowiek orkiesta jeżeli chodzi o naprawe rzeczy bez schematu) Dłubał całe przedpołudnie i zrobił.
    Takich elektorników to dziś ze świecą szukać. To taka mała dygresja. Jak on to mawia "Jak człowiek to zrobił, to i człowiek to naprawi"
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Płytka sterująca była uszkodzona. Ojciec wymienił diody na niej, ale nie wiem jakie. Pozatym jest nadal problem z paskiem łaczącym płytke sterującą a sensory. Albo ten pasek jest uszkodzony albo złącze w które pasek wchodzi, bo nie wszystkie klawisze działają.
  • Poziom 16  
    Najczęściej uszkodzone ścieżki w klawiaturze (membranowej przypuszczam?) lub na przejściu tasiemka - klawiatura. Zwykle można to bardzo ostrożnie rozkleić ( zwróć uwagę, które warstwy bo jest ich kilka, żeby meć dostęp do ścieżek) i lakier przewodzący...