Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Prosze o pomoc w projekcie schematu

gintur 21 May 2007 17:50 1464 2
    gintur
    Level 9  
    Mam pewien problem z zaprojektowaniem schematu.Mam dzialke do ktorej doprowadzone bedzie napiecie220V .Jak do tej pory kladzione sa przewody na alejkach .Kazdy z dzialkowiczow ma w skrzynce glownej swoj bezpiecznik prawdopodobnie o wartosci 20A.Od tego bezpiecznika kazdy musi poprowadzic swoj przewod na dzialkeCzy moglby mi ktos narysowac schemat elektryczny bo chcialbym miec w piwnicy 2 żarówki i gniazdko a w altance 1 gniazdko i 2 żarówki z tym ze w altance chcialbym miec taki wlacznik dwupozycyjny ktory zapali swiatlo w altance albo na zewnatrz albo oba naraz.Chcialbym tez miec 2 bezpieczniki jeden na oswietlenie drugi na gniazda ale tak dobrane zeby przy zwarciu nie wybijalo bezpiecznika w skrzynce glownej.Przewod bedzie 3 zylowy L,N,PE.Prosze jesli ktos moglby mi pomoc w narysowaniu schematu jak to polaczyc jaki przewod kupic jakie bezpieczniki to bylbym bardzo wdzieczny.
    elli3
    Level 11  
    musisz podać jeszcze takie dane:przekrój przewodu który zasila ten 20A bezpiecznik i typ tego bwezpiecznika,długość trasy tzn.ile metrów kabla będziesz musiał położyć od skrzynki zasilającej do altanki.(żeby dobrać przekroje i zestopniować zabezpieczenia :) ) wtedy mogę ci narysować schemat jednokreskowy.napisz jeszcze czy sobie z takim schematem poradzisz? bo jeśli nie masz wielkiego pojęcia o instalatorstwie elektrycznym to możesz zrobić sobie krzywdę.pozdrowienia
    gintur
    Level 9  
    Dlugosc przewodu z rozdzielki na dzialke to ok 20 metrow.Wartosc bezpiecznika w rozdzielce tak do konca nie wiem bo dopiero w sobote pojawia sie elektrycy i wtedy bede wiedzila cos wiecej ale podejrzewam ze bedzie to ok 20 A.Ja planuje zastosowac przewod juz w altance na gniazda 2,5mm2 a na oswietlenie 1,5 mm2.Bezpieczniki planuje 16A i 10A ale jakiego typu to nie wiem dlatego prosze o podpowiedz i schemat .Potrafie czytac taki schemat o jakim piszesz dlatego czekam na schemat i z gory dziekuje