Witam
Na początku zaznaczam że jestem początkujący w zakresie pisania programów , a właściwie bardzo początkujący. Piszę co prawda programy dla uP w Bascomie, jednak to co chciałbym teraz zrobić jest dla mnie całkiem nowe. A mianowicie:
Chcę zrobić wizualizację w PC procesów zachodzących podczas sterowania ogrzewaniem w domu /coś na kształt BMS/
uP po wysłaniu odpowiedniej komendy będzie wysyłał po RS232 w ustalonej kolejności dane o temperaturze w 8 punktach, wysterowaniu zaworów itd ogółem około 30 zmiennych które mają być wyświetlane w oddzielnych "okienkach". Program na PC chciałbym napisać w VB6 bo taki program mam i jest on podobny do bascoma którego już trochę poznałem. Czytałem o kontrolkach MSComm i próbowałem analizować przykładowe programy napisane do obsługi RS232, ale przykłady te dotyczą tylko jednej zmiennej i umieszczania jej w jednym "okienku". Najlepiej gdyby była taka jak w bascomie instrukcja input zmienna a potem "okienko" = zmienna. Proszę o podpowiedź jak to zrobić . Czy w VB muszę deklarować zmienne których będę używał w programie? Może jakieś przykłady najlepiej po polsku z opisem co po kolei wykonać i co dana instrukcja oznacza
Na początku zaznaczam że jestem początkujący w zakresie pisania programów , a właściwie bardzo początkujący. Piszę co prawda programy dla uP w Bascomie, jednak to co chciałbym teraz zrobić jest dla mnie całkiem nowe. A mianowicie:
Chcę zrobić wizualizację w PC procesów zachodzących podczas sterowania ogrzewaniem w domu /coś na kształt BMS/
uP po wysłaniu odpowiedniej komendy będzie wysyłał po RS232 w ustalonej kolejności dane o temperaturze w 8 punktach, wysterowaniu zaworów itd ogółem około 30 zmiennych które mają być wyświetlane w oddzielnych "okienkach". Program na PC chciałbym napisać w VB6 bo taki program mam i jest on podobny do bascoma którego już trochę poznałem. Czytałem o kontrolkach MSComm i próbowałem analizować przykładowe programy napisane do obsługi RS232, ale przykłady te dotyczą tylko jednej zmiennej i umieszczania jej w jednym "okienku". Najlepiej gdyby była taka jak w bascomie instrukcja input zmienna a potem "okienko" = zmienna. Proszę o podpowiedź jak to zrobić . Czy w VB muszę deklarować zmienne których będę używał w programie? Może jakieś przykłady najlepiej po polsku z opisem co po kolei wykonać i co dana instrukcja oznacza