Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P11, alarm Python SP3000 U1 sam się włącza

DominK 25 May 2007 10:15 2411 4
Optex
 • #1
  DominK
  Level 2  
  Posiadam alarm Python SP3000 U1 zamontowany w Nissanie Primera P11. Alarm sam się załącza, nie wiem dlaczego. Była zmniejszana czułość czujników ruchu i ultradźwiękowych. Alarm załącza się tylko w nocy. W dzień auto stoi cały dzień na słońcu i nic się nie dzieje więc problem wysokiej temperatury w kabinie chyba odpada (słyszałem że alarmy przy wysokiej temp czasami wariują). Czy coś oprócz czujników ruchu, ultradźwiękowych lub otwarcia drzwi może powodować załączenie się alarmu? Np. jakieś zwarcie w instalacji lub źle podłączona instalacja alarmowa? Drugą dziwną rzeczą było spalenie się 2 syren. Pierwasza ( z własnym zasilaniem, nowa) poleciała po ok 2tygodniach, druga ( używka, bez własnego zasilania) po 1 dniu. Teraz jest już trzecia, nowa bez własnego zasilania. Co może powodować takie dziwne działanie alarmu. Pomóżcie.
 • Optex
 • #2
  pkhenr
  Level 32  
  syreny to przypadek albo ktoś nocemi nad nim pracuje ,najpierw załączaj go z pominięciem czujników ,zobacz też lub odłącz wyłącznik pod maską
 • Optex
 • #3
  DominK
  Level 2  
  Przy syrenach raczej nikt nie grzebie. Auto stoi w zasięgu wzroku więc nie ma szans żeby ktoś uciekł w przeciągu kilku sekund. Co do czujników, dzisiaj załączę bez ultradźwiękowych a jutro bez uderzeniowego. Zobaczymy. Czy ten wyłącznik pod maską to będzie to samo co przycisk do funkcji antyporwaniowej?
 • #4
  Błażej
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Wyłącznik pod maską, to raczej krańcówka maski, czyli to samo, co w drzwiach. Ale także zwrócił bym na niego uwagę, bo miałem przypadek, ze był wyregulowany na styk i w nocy podmuch wiatru, który delikatnie unosił maskę powodował alarm.
  Syreny to może być zbieg okoliczności ale wypadało by sprawdzić stan napięcia na nich. Co się w nich dokładnie spaliło? Czy auto ma rano problemy z rozruchem?
 • #5
  DominK
  Level 2  
  Zaraz po założeniu alarmu, alarm reagował tylko na krańcówki w kabinie, nie działał po otworzeniu klapy bagażnika i maski. Coś było nie tak z krańcówkami seryjnymi więc pociągniete są nowe kable i założone osobne krańcówki. Przed ich założeniem alarm też sam się załączał. Napięcie na syrenie jest +12V. Auto rano odpala bez problemów