Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

phonoKIT. Czy lepsza wersja titanium i zwrotnica phonocara coś poprawi?

Barrtas 13 Maj 2007 18:41 2543 36
  • phonoKIT. Czy lepsza wersja titanium i zwrotnica phonocara coś poprawi?

Poziom 9  

Witam!
    kupiłem phonocary y line165mm z tweeterami philipsa . samodzielnie wygluszylem drzwi.podlaczylem pod pioneera 27W... i troszke sie rozczarowalem. ogolnie jak graja w miare cicho to jest jako tako. jakis tam bas jest, srednich malo, wysokię są. Daje troche glosniej i syczki zaczynaja trzeszczec (nie mam zwrotnicy, ale podobno jest tam kondensator i powinno to wystarczyc) jeszcze troche glosniej i juz pierdzi woofer. deneruje mnie to bo lubie sluchac glosno muzyki. Czy jak kupie "podobno" lepsza wersje "titanium" i zainwestuje w zwrotnice phonocara, to rozwiaze moje problemy?

0 29
    Poziom 25  

ja bym zainwestowal w zwrotnice i wzmacniacz. Trzeszczenie moze byc nawet spowodowane przesterowaniem radia. Pod jakim to masz radiem ?? a moze takim malym wzmakiem ??

0
    Poziom 23  

Nie rozwiąże twojego problemu, radio po prostu ma za mało mocy i przy głośniejszym słuchaniu pojawiają sie zniekształcenia to normalne i nie jest to raczej wina głośników.
    Rozwiązanie - wzmacniacz lub słuchanie muzyki ciszej.

0
    Poziom 38  

Po pierwsze te glosniki to nie jakis wielki wypas wiec cudow nie bedzie, po drugie koncowka zapewno chodzi juz z bardzo mocnymi znieksztalceniami. Kolejna sprawa czy masz zrobione wytlumienie (chodzi o pierdzace wooferki).

0
    Poziom 9  

to radio pioneer deh 2900. Jak wytlumilem drzwi, jest lepiej, ale bajka to nie jest! wzmak to juz spora kasa..

0
    Poziom 38  

Barrtas napisał:
    to radio pioneer deh 2900. Jak wytlumilem drzwi, jest lepiej, ale bajka to nie jest! wzmak to juz spora kasa..

no niestety cos za cos nie ma nic za darmo :)

0
    Poziom 23  

Nie koniecznie spora, nikt nie mówi tu jakiś super wypasionych wzmacniaczach. używkę kupisz nie drogo a każde 20W polepszy jakość ;)

0
    Poziom 9  

czyli nic nie dadza zwrotnice+ titanium? te tweetery trzeszcza, ale jak scisze bas to juz nie..

0
    Moderator CarAudio

Jak masz ustawiony Loundnes i BAS -na full przypuszczam (zwiększasz zniekształcenia>szybciej pierdzi).

0
    Poziom 23  

Nic nie da, tu po prostu brakuje mocy. - chodzi o zwrotnice.

0
    Poziom 9  

na allegro sa jakies wzmacniacze -voice krafty za 70 zl.. ale cos mam przeczucie ze to beda wywalone pieniadze, usmiechniety dalej nie bede.

Dodano po 4 [minuty]:

ale jesli wzmacniacz, to znowy y-liney beda za slabe i tak w kolo macieju..

0
    Poziom 23  

Nie są to wysokiej jakości wzmacniacze ale zawsze trochę mocy to więcej. Poszukaj, może trafi sie dobra używka.

0
    Poziom 38  

no niestety musisz szykowac cos w okolicach 200-300zl, tego Voice... to sobie daruj bo to szmelc, jak inne temu podobne wzmacniacze...

0
    Poziom 25  

ja bym stawial jak na uzywke AUDISON SRX2 do przodu jak znalazł i nawet dobra jakosc nowka 400zł uzywki tez mozna znalesc bezproblemowo albo jakas uzywka albo Xetec Vector V-200.4

0
    Poziom 9  

a na serio titanium nie poprawia dzwieku? slyszalem kilka systemow na samym radiu i graja o 2 nieba lepiej niz moj..

0
    Poziom 25  

ale neiktore zestawy rozwijaja skrzydla dopiero pod odpowiednia moca a tamte juz wiecej wtedy nie potrafia wiec nie rozwiazanie zmianiac cale systemy tylko sprawic by graly poprawnie.

0
    Poziom 9  

"Zwrotnica znacznie lepiej filtruje sygnał, nie dopuszcza do głośnika wysokotonowego tonów średnich i basu, zapobiegając szkodliwej modulacji przebiegami basowymi zmniejsza poziom zniekształceń i umożliwia głośniejsze granie bez zniekształceń i charczenia. "

0
    Poziom 23  

Kup zwrotnice i sie przekonaj, ze wyrzucasz pieniądze w błoto, bez wzmacniacza nic nie zdziałasz. Kwestia pieniędzy, chcesz nie inwestować kup jakiś podrzędny wzmacniacz, chcesz inwestować kup coś porządnego.

0
    Poziom 11  

ALe czego ty oczekujesz od Phonocarów co mają 35RMS. Radio daje ci 17RMS na kanał wiec to połowa mocy. Ja mam te głosniki i drzwi wygłuszone i tez myślałem że to kupa, ale jak podłćzyłem pod Wzmaka co dał im około 40RMS to już zaczęły grać bardzo ładnie.

0
    Poziom 20  

bez sensu jest kupować wzmacniacz do tak kiepskich głośników! Zainwestuj w lepszy zestaw odseparowany ze zwrotnicami i zobaczysz, że będzie lepiej! Z czasem przyjdzie wzmacniacz, ale nie zaczynaj od dupy strony..

0
    Poziom 25  

do jeszcze lepszego zestawu napewno powinien byc juz wzmacniacz a na samym radiu nic nie zdzialas na dobrym zestawie. Lepiej dokupic teraz wzmacniacz i tak bedzie potrzebny na przyszłosc na taki dosc dobry zestaw trzeba miec te 200zł i wzmaka za kolejne 200zł minimum lepiej do tego dokupic wzmaka i zobaczyc co sie bedzie dzialo. Napewno bedzie lepiej niz na samym radyjku

0
    Poziom 14  

Zostaje ci jeszcze sprawdzanie polaryzacji głosników , bo nikt o tym wcześniej nie wspomniał. Być może podłaczyłeś je w przeciwfazie. Inna opcja jaka może tutaj wchodzić w rachubę to montaż w Golfie 3. W tym samochodzie przy montażu w fabrycznych miejscach bezpośrednio do tapicerki efekt jest tragiczny.Dopiero w przypadku zastosowanie dystansów z Mdf-u i porządnego wytłumienia zaczyna sie przyzwoite granie.

Dokupywanie zwrotnic oraz niskiej klasy wzmacniacza nie ma sensu. Takie wzmacniacze mają z reguły moc zbliżoną do dobrej klasy radia. Zwrotnica nieznacznie poprawi podział pasma. Czyli pieniadze wyrzucone w błoto. Napisz przy jakim poziomie głosności pojawiaja się te zniekształcenia. Jeżeli przy końcu skali to jest to zjawisko zupełnie normalne i masz po prostu trochę wiekszy apetyt brzmieniowy :-)

Jezeli głośniki zostały zakupione u mnie( Axelelectronics) to mozemy je wymienić na coś z wyższej półki. Jeżeli brakuje ci średnicy to ze wskazaniem na PB S-6 C albo wyżej. Titanium mają solidniejszy fundamant basowy,ale średnica jest bardzo podobna jak w Y-line czyli mocno wycofana. Jedni to lubią inni nie :-) Ale do 200 ciężko znalezc coś bardziej wyrafinowanego.

0
    Poziom 18  

poczekaj aż ci się wygrzeją porządnie te głośniki - u kumpla w golfie na początku grały też cicho , a teraz jest już o wiele lepiej

....kumpel niema żadnego wygłuszenia i radio no name.....

0
    Poziom 13  

Ja posiadam Phonocar Titanum. Kupiłem u kolegi "mattom", czyli "Axelelectronics" i jestem bardzo zadowolony i z obsługi (tak dla innych) i z głosników. Kupiłem zestaw: głośniki Titanum, zwrotnica Carpowera i tweetery Philipsa (z jedwabną kopułką). Do tego jeszcze dystanse z MDF'u do Opla Omegi. Muszę przyznać, że efekt świetny, bez wytłumiania drzwi. Wiadomo, że pod radiem (JVS KD-G322) dużo nie zdziałają, ale bas mnie zaskoczył, a po zamianie starych tweeterów poznałem co to jest mieć zrobioną dobrze (oczywiscie jak dla mnie) scenę. Bardzo polecam ten zestaw co ja zakupiłem, bo za te pieniądze, to bardzo dobry sprzęt. Za same wofery boschmanna trzeba dać ok. 150zł

0
    Poziom 30  

Jakbyś był zainteresowany to kumpel ma do sprzedania Blaupunkta GTA280 za 100zł. Na przód będzie wystarczający.

0
    Poziom 9  

jezeli slucham muzyki typu hause itp, gdzie głownie przewazaja skrajne czestotliosci (bas i sopran) gra spoko i wtedy nie charczy. Ale gdy odpalam rock, gdzie jest kilka gitar, peruksje itp to wtedy wlasnie z tego zestawu wyskakuje "bełkot", gwizdki trzeszcza, solówki gitarowe średnich czestotlwosci sa prawie nieslyszalne. wszystkie instrumenty zlewaja sie w jeden dzwiek, przez co jest taki "bezbarwny".

Dodano po 7 [minuty]:

a moze podlaczyc gwizdki pod przod, a woofery pod tyl radia? odciązyłoby to troche koncowki wzmacniacza?

Dodano po 34 [sekundy]:

"wzmacniacza w radiu"

0
    Poziom 9  

Ostatnio poruszylem temat charczacych , trzeszczacych i pierdzacych glosnikow phonocar pod radiem pioneera 2900. wszyscy na elektrodzie radzili mi zmacniacze, bo bez tego nic dobrego nie bedzie..pomyslalem: moze i faktycznie, za niewielkie pieniadze nie zagra. wczoraj wsiadlem do 405, gdzie kumpel kupil radio Denver z biedronki(160zl) i magnaty 162 (16cm) za 80 zl. Odpalilem a tam gra jako tako, daje glosniej i glosniej a i nic nie pierdzi i jeszcze glosniej uszy bolą a tam nic nie charczy ani trzeszczy! no i co? ten zestaw gra 5 razy lepiej niz moj. wnioskuje ze phonocar z trzeszczacymi tweeterami philipsa to najwieksze g... jakie w zyciu kupilem.

Moderowany przez _PREDATOR_:

Porządnego Polaka uprasza się o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane.
    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    Proszę ponownie zapoznać się z regulaminem forum :evil: !

0
    Moderator CarAudio

Po to jest forum,żeby wyrażać swoje opinie .

Denver lepszy niż Pioneer ,Jedwabny Philips i trzeszczy? hmmmm może opisz dokładnie jak to masz podłączone i jakie "podbijacze" dźwięku stosujesz . Jedwabne słuchałem w różnych konfiguracjach (zwrotki I i II rzędu ) i najlepiej grał tylko z Jantzenem 6,8 uF w szeregu .Niższe cięcie powodowało "skrzeczenie" wyższej średnicy ale ....nigdy nie trzeszczał ,Jakie masz zwrotki i czy przypadkiem nie masz i zwrotek (carpowera) i jeszcze tego "orginalnego" kondensatora ,który jest obok tweetera (nie zapominajmy ,że te tweetery kosztują 15zł-tyle co 2szt. Jantzena :-) ). No i na koniec -montaż - jak to masz zamontowane (dystans,wygłuszenie itd ) ?

0
    Poziom 9  

mam tylko kondensator(mowili, ze to wystarczy) drzwi wygluszone, woofer zamontowany na płycie mdf. Tweetery mi "skrzecza" przy każdym niskim i średnim dzwieku. Woofery pierdzą przy podbiciu basu 2 (na 6mozliwych) i "loudness on" od 60% glosnosci. W tym tygodniu pojde do Media,( jak 90% ludzi, ktorzy nie wiedza co kupili, a mimo to niszcza mnie swoim dzwiekiem) kupie magnaty powerplus 216. Dwa miesiace czytalem fora car audio i tylko jestem zly na siebie, ze od razu nie poszedłem do media.

Zdanie rozpoczynamy wielką literą!
    Nie stosowanie sie do poleceń moderatora skutkuje ostrzeżeniem!
    [_P_]

0
    Moderator CarAudio

" Woofery pierdzą przy podbiciu basu 2 (na 6mozliwych) i "loudness on" od 60% glosnosci."

No to jesteśmy w domu .Kolego sam zniekształcasz sobie dźwięk "ulepszaczami" ,co przy małej mocy radia skutkuje właśnie "charczeniem" ,a Pioneer przoduje w zniekształceniach THD tzn. im głośniej tym gorzej .

0