logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak poprawić odwrotki na głośnikach Henry Hanssen HH1821 18''?

fullsound 28 Maj 2007 08:32 3188 1
REKLAMA
  • #1 3927908
    fullsound
    Poziom 15  
    Posty: 227
    Pomógł: 2
    Ocena: 12
    Witam,

    Temat skopiowany z działu: Nagłośnienie Estrada - bo to jest gotowa konstrukcja ;-) Co na to moderatorzy?

    Mam takie odwrotki:
    Jak poprawić odwrotki na głośnikach Henry Hanssen HH1821 18''?Jak poprawić odwrotki na głośnikach Henry Hanssen HH1821 18''?Jak poprawić odwrotki na głośnikach Henry Hanssen HH1821 18''?

    Zrobione to jest na głośnikach Henry Hanssen HH1821 (500W/4Ohm).
    Dane głośnika:
    FS - 28 Hz
    Qms - 7,1
    Qts - 0,52
    Qes - 0,48
    Vas - 264 litry
    coil 3" AL
    Pnom - 350W
    Pmax - 550W
    pasmo 28-3000 Hz
    SPL - 91 dB @1w/m
    impedancja 4 Ω

    Skopiowane z tematu kolegi ROŚ'a https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474934.html - miałem nawet taki sam problem z wentylacją ;-) Mam nadzieję, że kolega się nie pogniewa.

    Wiem, że to raczej low-level ale cóż, kiedyś człowiek głupszy był.
    Basy te służą jako podstawki do tych satelitek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic754752.html .

    Pytanie i prośba do Was fachowców o opinie oczywiście i pomysły na 'tuning'. Zastosowanie do duże sale i plener - mniejsze imprezy ciągnę na samych satelitach.
    Czy jest sens zabawy w tą konstrukcję? Zaznaczam bardzo dużą...
    A może lepiej pociąć i przerobić na tubę jakąś?
    A czy jak wsadzę tam jakiś lepszy głośnik to będzie duża różnica? Proszę o propozycje - najlepiej Eminence, bo mam tanio ;-)

    Z góry dziękuję, a za pomocne pomysły oprócz punktów stawiam piwko ;-)

    pozdrawiam,
    Jarek
  • REKLAMA
  • #2 3977285
    gófer
    Poziom 34  
    Posty: 2618
    Pomógł: 132
    Ocena: 30
    Przesymulowałem na szybkiego kilka 18-stek eminence...ogólnie kupa i szkoda zachodu :)
REKLAMA