Witam,
Temat skopiowany z działu: Nagłośnienie Estrada - bo to jest gotowa konstrukcja
Co na to moderatorzy?
Mam takie odwrotki:


Zrobione to jest na głośnikach Henry Hanssen HH1821 (500W/4Ohm).
Dane głośnika:
FS - 28 Hz
Qms - 7,1
Qts - 0,52
Qes - 0,48
Vas - 264 litry
coil 3" AL
Pnom - 350W
Pmax - 550W
pasmo 28-3000 Hz
SPL - 91 dB @1w/m
impedancja 4 Ω
Skopiowane z tematu kolegi ROŚ'a https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474934.html - miałem nawet taki sam problem z wentylacją
Mam nadzieję, że kolega się nie pogniewa.
Wiem, że to raczej low-level ale cóż, kiedyś człowiek głupszy był.
Basy te służą jako podstawki do tych satelitek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic754752.html .
Pytanie i prośba do Was fachowców o opinie oczywiście i pomysły na 'tuning'. Zastosowanie do duże sale i plener - mniejsze imprezy ciągnę na samych satelitach.
Czy jest sens zabawy w tą konstrukcję? Zaznaczam bardzo dużą...
A może lepiej pociąć i przerobić na tubę jakąś?
A czy jak wsadzę tam jakiś lepszy głośnik to będzie duża różnica? Proszę o propozycje - najlepiej Eminence, bo mam tanio
Z góry dziękuję, a za pomocne pomysły oprócz punktów stawiam piwko
pozdrawiam,
Jarek
Temat skopiowany z działu: Nagłośnienie Estrada - bo to jest gotowa konstrukcja
Mam takie odwrotki:
Zrobione to jest na głośnikach Henry Hanssen HH1821 (500W/4Ohm).
Dane głośnika:
FS - 28 Hz
Qms - 7,1
Qts - 0,52
Qes - 0,48
Vas - 264 litry
coil 3" AL
Pnom - 350W
Pmax - 550W
pasmo 28-3000 Hz
SPL - 91 dB @1w/m
impedancja 4 Ω
Skopiowane z tematu kolegi ROŚ'a https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic474934.html - miałem nawet taki sam problem z wentylacją
Wiem, że to raczej low-level ale cóż, kiedyś człowiek głupszy był.
Basy te służą jako podstawki do tych satelitek: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic754752.html .
Pytanie i prośba do Was fachowców o opinie oczywiście i pomysły na 'tuning'. Zastosowanie do duże sale i plener - mniejsze imprezy ciągnę na samych satelitach.
Czy jest sens zabawy w tą konstrukcję? Zaznaczam bardzo dużą...
A może lepiej pociąć i przerobić na tubę jakąś?
A czy jak wsadzę tam jakiś lepszy głośnik to będzie duża różnica? Proszę o propozycje - najlepiej Eminence, bo mam tanio
Z góry dziękuję, a za pomocne pomysły oprócz punktów stawiam piwko
pozdrawiam,
Jarek