Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z wolnymi obrotami Mondeo 1994r 1.6 16 v

28 May 2007 20:26 2061 5
  • Level 17  
    Mma problem z wolnymi obortami a mianowicie samochód potrafi mi zgasna c. Jakis tydzien temu non stop mi gasł teraz juz sytuacja sie unormowała co najwyzej obroty skacza od 200 obr/min do 900 raczje juz nie gasnie. Pojechałem wiec na komputer i dostałem taki oto odczyt
    "1 341 Dopasowanie liczby oktanowej Aktywny usterka statyczna
    2 124 Potencjometr przepustnicy usterka sporadyczna.
    3 172 Mieszanka Paliwowo powietrzna \. Mieszanka za uboga usterka sporadyczna
    4 173 Mieszanka Paliwowo powietrzna Mieszanka za bogata usterka sporadyczna"
    Moj mechanik powiedział ze do wymiany jest sonda lambda oraz Potencjomet przepustnicy. Lamde juz znalałem na allegro NTK uniwersalna za 74 zł no i zostal jeszcze potenscjometr przepustnicy. w sklepie kosztuje 450 zł wiec szukam na allero . Jaki musi byc symbol tego czujnika zebny pasowal do mojego forda ?
    Co wy mozecie powiedzec wiecej na temat owego odczytu ?
  • Level 17  
    Witam. Wyczyść przepustnice i wymień koniecznie potencjometr przepustnicy. Sprawdz też szczelność wszystkich połączeń (fałszywe powietrze)
    Pozdrawiam.
  • Level 39  
    przyczyną może być tylko sonda ale ponieważ to wtrysk więc wiele rzeczy może się składać na jeden problem
    może to być również czujnik temperatury który się z czasem "przeskalował" , przepływomierz powietrza jak również brudny bądź spalony regulator wolnych obrotów (taki przypadek miałem - objawy były podobne)
    Pozdrawiam

Dodano po 1 [minuty]:

przyczyną może być tylko sonda ale ponieważ to wtrysk więc wiele rzeczy może się składać na jeden problem
    może to być również czujnik temperatury który się z czasem "przeskalował" , przepływomierz powietrza jak również brudny bądź spalony regulator wolnych obrotów (taki przypadek miałem - objawy były podobne)
    Pozdrawiam

Dodano po 35 [sekundy]:

Pozdrawiam
  • Level 24  
    - po pierwsze, spradz jak dziala sonda
    - po 2gie nie kupuj taniego badziewia na allegro bo pochopdzi tydzien moze 2 w super przypadku miesiac :P
    - wyczysz przepustnice
    - sprawdz plynnosc tp
    - po pomiarze z sondy mozna podajac pare sposobow dzialania
    - masz lpg ? jesli tak to wiele moze sie rozjasnic

p.s. skad jestes, mozesz podjechac do mnie to zbadamy sprawe
  • Level 17  
    Nie mam lpg smigam na beznynie, a mieszkam an slasku.
    ps masz jakies złe doswiadczenia o Sondach lambda z allegro ? z tego co wiem z forum forda sa ponoc nie najgorsze a zreszta wymienie sonde i bede chyba sprzedawał samochód latem i zmienie tez na mondeo tylko ze MK2 1.8 td
  • Level 24  
    - dodatkowo jeszcze mozesz miec nieszczelny uklad dolotow

lambdy z allegro to generalnie porazka