Witam
Muszę wykonać swojego rodzaju przełącznik. Opiszę zasadę jak ma to wyglądać i działać.
Więc tak:
Ma być 8 przycisków(stykowych/chwilowych)
Do każdego ma być przyporządkowana dioda led, i wyprowadzenie do urządzenia (2 kable
).
Pierwsze 2 przełączniki mają działać tak że gdy wcisnę jeden to zapali się jego dioda(ma się palić cały czas) i złączy na chwilę urządzenie. Gdy wcisnę drugi to pierwsza dioda się wyłączy a załączy się dioda drugiego przełącznika i złączy na chwilę urządzenie. Pozostałe 6 przełączników ma działać tak że, wciskam pierwszy (nie licząc już tych dwóch przedtem) włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie. Drugi włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie ALE NEI WYłąCZA DIODY PIERWSZEGO PRZEłąCZNIKA!!
Trzeci włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie ALE NEI WYłąCZA DIODY DRUGIEGO PRZEłąCZNIKA!!
I tak dalej aż do 6 przycisku.
Ale ma to działać w dwie strony czyli że przyciskam raz zapala sie dioda i jest styk wciskam 2 raz wyłącza się dioda i jest styk!!
Czy ma ktoś pomysł w jaki sposób to rozwiązać??
Muszę wykonać swojego rodzaju przełącznik. Opiszę zasadę jak ma to wyglądać i działać.
Więc tak:
Ma być 8 przycisków(stykowych/chwilowych)
Do każdego ma być przyporządkowana dioda led, i wyprowadzenie do urządzenia (2 kable
Pierwsze 2 przełączniki mają działać tak że gdy wcisnę jeden to zapali się jego dioda(ma się palić cały czas) i złączy na chwilę urządzenie. Gdy wcisnę drugi to pierwsza dioda się wyłączy a załączy się dioda drugiego przełącznika i złączy na chwilę urządzenie. Pozostałe 6 przełączników ma działać tak że, wciskam pierwszy (nie licząc już tych dwóch przedtem) włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie. Drugi włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie ALE NEI WYłąCZA DIODY PIERWSZEGO PRZEłąCZNIKA!!
Trzeci włącza się dioda i złącza się na chwilę urządzenie ALE NEI WYłąCZA DIODY DRUGIEGO PRZEłąCZNIKA!!
I tak dalej aż do 6 przycisku.
Ale ma to działać w dwie strony czyli że przyciskam raz zapala sie dioda i jest styk wciskam 2 raz wyłącza się dioda i jest styk!!
Czy ma ktoś pomysł w jaki sposób to rozwiązać??
