Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NagłośnienieGolf IV Variant modernizacja głośników-poradźcie

MTM63 30 Maj 2007 00:45 1173 15
  • #1 30 Maj 2007 00:45
    MTM63
    Poziom 17  

Witam
    Brat posiada Golfika IV kombi i zlecił mi modernizację sprzętu. W tej chwili głośniki są fabryczne i to tylko w przednich drzwiach(+tweetery). Wszystko było założone fabrycznie. Głośniki grają bardzo płasko i tłucząco się.
    Zamierzam najpierw kupić głośniczki a później raz a dobrze to założyć.
    Wiem że sprzodu mamy 165 mm. Z tyłu głośników wogóle nie ma. I nie wiem jakiej średnicy wchodzą do tylnych drzwi 13 czy 16 w kombi? Czy wogóle jest różnica czy to kombi czy hachtback jeżeli chodzi o średnicę tylnych głośników.
    Kable prwdopodobnie podciągnięte do słupka środkowego, ale nie wiem(może ktoś miał podobny problem)
    Proszę o wszelkie wskazówki dotyczące fabrycznego ewentualnego wytłumienia, ściągania tapicerki itd
    Dodam że chcę wsadzić i do przodu i do tyłu Helixy Blue. .. . Czy to dobry wybór??
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

• #2 30 Maj 2007 07:30
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Witam.
    Helixy to dobry wybór, fabryczne tweetery są kiepsko umiejscowione ale odseparowany system załatwia sprawę.
    Przygotyj odpowiednio drzwi przednie, czyli wygłuszenie i pierścienie dystansowe, znajdziesz je tu:
    http://www.powe.com.pl/product_info.php/cPath/36/products_id/30
    Głośników z tyłu nie montował bym wcale(rozmiar powinien być 165mm).
    pzdr

• #3 30 Maj 2007 13:09
    MTM63
    Poziom 17  

Czy pierścienie są koniecznością czy dodatkiem??
    Czytałem trochę i wszyscy piszą i mówią żeby nie montować głośników z tyłu. Gdybym robił to dla siebie to pewnie bym nie zamontował, ale to nie ma być pełny zestaw audio z subwooferem i wzmacniaczem tylko dodatkowe głośniki dla pasażerów z tyłu.
    PS Nie wiem dlaczego tak krytykowane jest montowanie głośników z tyłu. Jeżdżę dość często Audi A6 z zamontowanymi głośnikami z tyłu w drzwiach (odseparowane) i wrażenia są bardzo dobre. Szczególnie rzuca się rozproszenie po aucie wysokich częstotliwości. Gość siedzący sprzodu przed sobą ma tweetery w słupkach oraz w tylnych drzwiach (czyli za głową).
    Moje wrażenia sa pozytywne

• Pomocny post
    #4 30 Maj 2007 18:00
    slavwek.ie
    Poziom 34  

cóż, jeśli tobie taka opcja odpowiada, to nie ma co się rozwodzić na ten temat. Głośniki tylne zazwyczaj psują scenę dźwiękową z przodu, zamontowane na tylnej półce dodatkowo pogarszają bas wydobywający się z subwooera w bagażniku.
    Jak napisałeś tylne głośniki są dla pasażerów i nie powinny być słyszalne z przodu. Prosta zasada - siedząc na koncercie nie chcesz chyba siedzieć tyłem do orkiestry...
    pierścienie dystansowe nie są jakimś gadżetem, tylko znacząco poprawiają stabilizację montażu woofera w drzwiach, co przenosi się na lepsze odtwarzanie basu (połączone z dobrze wytłumionymi drzwiami)

• #5 30 Maj 2007 19:51
    MTM63
    Poziom 17  

A czy montaż nowych głośników będzie wogóle możliwy bez pierścieni? Czy chodzi tu o to że bez pierścieni drzwi mogą rezonansować . . .
    I wreszcie. . . Czy założenie pierścieni spowoduje, że będe musiał coś przerabiać w tapicerce drzwiowej? Czy poprostu zakładam pierścienie i nic z niczym się nie kłóci. . .?

• #6 30 Maj 2007 20:25
    slavwek.ie
    Poziom 34  

te pierścienie co podałem w linku są specjalnie zaprojektowane żeby nie przerabiać tapicerki. Montaz bez pierścieni jest możliwy, tylko tak jak piszesz może wystąpić rezonans. Nie jest to duży koszt, czy to aż taki problem że masz tyle wątpliwości?

• #7 30 Maj 2007 20:37
    MTM63
    Poziom 17  

He he nie. . .
    nie znam VW zabardzo to pytam. Rozbierałem niejedne drzwi ale VW mi się nie zdarzyło. . .
    Mam tyle wątpliwości bo jak wezmę się za to to musze to zrobić na raz.
    Najchętniej to usłyszałbym/przeczytałbym jakieś wskazówki do demontarzu tapicerki
    Ps Dalej nie wiem jakie są z tyłu głośniki. Średnica. . . :|

• #8 31 Maj 2007 08:21
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Tylne głośniki mają rozmiar 165mm.
    Zdjęcie tapicerki to niewielki problem, śruby są w rączce zamykania drzwi, reszta na zatrzaski, odpinasz i do góry. Jak jest prąd w szybach to pod przyciskiem też może być.

• #9 31 Maj 2007 08:57
    brzo2a
    Poziom 18  

MTM63 napisał:

Nie wiem dlaczego tak krytykowane jest montowanie głośników z tyłu.

Zapęd Audiofilski teoretycznie powinno byc przod + sub i koniec (jesli jezdzisz na zawody)
    Dla przecietnego słuchacza mozna montowac glosniki z tylu (byle nie w półkę)
    Wszyscy ktytykują głośniki z tyłu a jak ktoś posłucha np. BOSE, Bang&olufsen i inne tego typu naglosnienia to jest w wielkim szoku bo gra super
    Takze jak nie jestes jakis melomanem-maniakiem montuj glosniki z tyłu w drzwiach i bedzie fajnie

Jednak lepszy efekt da podlaczenie wzmacniacza a do niego PowerBassów S-6C (299zł zestaw odseparowany) są lepsze od helixow a kosztuja niewiele wiecej.

• #10 03 Cze 2007 13:07
    MTM63
    Poziom 17  

Jeszcze raz pisze , że to nie dla mnie ale oki:D
    A bedzie jakis problem ze średnicą tweetera w przednich słupkach?? i zresztą w tylnych drzwiach??

• #11 03 Cze 2007 14:13
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Zależy jak będą zamontowane tweetery w słupku, jeśli przykręcone w oryginalnych obudowach, to żaden problem, chyba że montaż wgłębny, wtedy orwór wycina się pod konkretną średnicę.
    Tylne tweetery mogą wymagać jakieś drobnej ingerencji, np kleju.

• #12 04 Cze 2007 08:07
    MTM63
    Poziom 17  

a którą z mat najlepiej wygłuszyć drzwi??

• #13 04 Cze 2007 10:23
    mukade
    Poziom 31  

Z tym że troche sie narobisz przy tym wytłumianiu, bo w golfie IV podobno masakrycznie się rozkłada system elektryki szyb żeby dotrzeć do pożądanych powierzchni.

• #14 04 Cze 2007 10:27
    MTM63
    Poziom 17  

Nie wiem czy to coś pomoże :D ale elektryka szyb była "dokładana" bo w standardzie nie dali el. szyb ale brat jak się dowiedział a właściwie zobaczył to kazał założyć i otwieranie szyb jest w miejscu gałeczki, czyli dołożone są na miejsce gałeczki do szyb takie specjalne zaślepki z przyciskami.
    Jest kilka rodzajów mat od miękkich, z aluminium po twarde, ale powiedzcie , która jest najlepsza??

• #15 04 Cze 2007 16:33
    slavwek.ie
    Poziom 34  

Wszystkie wymienione maty dobrze spełniają swoją funkcję, miękkie lepiej się układają, różnią się przede wszystkim ceną.

• #16 10 Cze 2007 00:32
    aries_2005
    Poziom 12  

YO!

Co do mat: Mam IV golfa wiem co przechodzisz, ja zlapalem sie za glowe jak to zobaczylem. Dobrze ze mialem drugie drzwi rozebrane ze szrotu. poodmierzalem sobie kartonami ktore wycinalem kombinujac na dzrzwiach rozebranych. Wzorniki- kartoniki posluzyly mi do odwzorowania na matach. Lepsza robota. Pamietaj mata sie przykleja do wszystkiego nie jest latwo. Do dokladniego doklejana stosowalem waleczek do tapet. Kupilem w Castoramie. Uzywalem mat miekkich sa gestsze od twardych i aluminowych. Zajrzyj tez na strone DYNAMAT. Sa pliki demo jak to robic.
    U siebie ma PHD papierowa membrana impregnowana zawieszenie z butylowej. Do tego Zmieniacz z optyka i procesor- rozsunolem glosniki bo w Golfie gora przedniej sceny jest makabryczna. Calosc na oldskulowym sys Alpine: 5957S i 3681. gra zajebiscie.
    Powodzenia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME