Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter S-Video na EURO SCART pilnie poszukiwany

syriuszblack 31 Maj 2007 21:00 1334 5
  • #1 31 Maj 2007 21:00
    syriuszblack
    Poziom 22  

Witam,
    niestety dzisiaj się okazało, że mój telewizor nie chce działać z sygnałem S-Video z laptopa. Obraz jest cz-b mimo poprawnego ustawienia sygnału PAL (po przełączeniu na inny rodzaj PAL'a też nie działa, NTSC tak samo) i nie mam pomysłu co z tym zrobić.
    Wydaje mi się, że to wina tego,że TV po prostu nie "łyka" tego sygnału.

Chciałbym zbudować lub kupić (z naciskiem na to 1) konwerter sygnału z S-Video na SCART, żeby wszystko ładnie działało.
    Czy istnieje coś takiego?

Z wyjściem z komputera wsyztsko jest ok, po podłączeniu projektora z wejściem S-Video wszystko działa, tak samo na innych telewizorach z tym wejściem.

0 5
  • #3 31 Maj 2007 21:40
    syriuszblack
    Poziom 22  

Faktycznie wygląda na to,że zadziałać może...zobaczymy.

0
  • #5 01 Cze 2007 10:15
    jasek2
    Poziom 22  

Ja też tak miałem, że nie mogłem dostroić laptopa z TV kablem S-Video, dopiero po przełączeniu w TV na jakiś tam PAl czy NTSC poszło. Pozdrawiam.

0
  • #6 20 Lip 2007 10:37
    tomeeh
    Poziom 23  

Witam.

Ja mam tutaj pytanie do profesjonalistów znających się na budowie wyjścia S-Video.
    Czy zbudowanie "przejściówki" S-Video -> composite (w oparciu o link http://www.tkk.fi/Misc/Electronics/circuits/svideo2cvideo.html) nie powoduje szkodliwego zwierania sygnału chrominacji i luminacji dla wysokich częstotliwości poprzez ten kondensator? Czy nie powinno się dać przed kondensatorem (między kondensatorem a sygnałami luminacji i chrominacji) rezystorów separujących?

Może jestem zbyt ostrożny, ale nie chciałbym popsuć karty graficznej laptopa.

0
  Szukaj w 5mln produktów