Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Domofon -3przyciskowy połączony z trzema telefonami

03 Cze 2007 19:55 2870 10
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Do istniejącej instalacji telefonicznej - 3-kondygnacje - ma być dołączony domofon - tak żeby on funkcjonował poprzez telefony.
  Domofon ma być 3-przyciskowy, w dodatku mają być dwa bramofony połączone równolegle - każdy z przycisków ma wywoływać sygnał na poszczególnych piętrach - czyli np 1 - dzwoni łączy się z parterem 2-ka z 1szym piętrem, 3-ka z 2-gim piętrem.
  Jak to ugryźć?

  Domofon -3przyciskowy połączony z trzema telefonami
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Proponuję rozwiazać to na małej centrali telefonicznej.
  Np. zrobisz to na Panasonic'u KX-TES824.
  W grę wchodzi pewnie też Slican.
  Żadne z tych rozwiązań nie bedzie zbyt tanie, ale skoro mają być zintegrowane telefony z domofonem, to innych rozwiązań nie znam.
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Tak - muszą być zintegrowane z telefonami, obecny domofon jest tak właśnie zrobiony - jest jednak jednoprzyciskowy, i prawdopodobnie dzwoni po wszystkich piętrach. W budynku jest już centrala telefoniczna (później postaram się dowiedzieć jaka - sporych gabarytów) i prawdopodobnie ona służy nie tylko temu budynkowi - ale i pozostałym w kompleksie. Czy istnieją
  centralki z takimi możliwościami ale większe?

  Rozumiem, że typ domofonu powinienem dobierać pod centralkę telefoniczną
  czy odwrotnie ?

  Pzdr
 • Pomocny post
  Poziom 23  
  Trzeba z głową to wszystko zgrać.
  Wypowiem się tylko na temat Panasonic'a. Zrobisz wszystko na każdej centrali Panasonic z wyjatkiem KX-TEA308, bo ta obsługuje max. 2 domofony.
  Jest tylko jedna wada, musisz korzystać z paneli wywoławczych Panasonic. Chcąc miec 3 przyciski przywołania musisz załozyć 3 panele.
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Opieram się na ostatniej odpowiedzi - ułatwiła mi temat, jednak mam następne pytania, może banalnie proste, jednak muszę mieć absolutną pewność przed zakupem - a z centralami telefonicznymi nigdy nie miałem do czynienia, proszę o wyrozumiałość.  Centrala jak jest na budynku to Slican CMT nr 00033 z roku 1992-go

  Domofon z postu powyżej współpracuje tylko z aparatami telefonicznymi które muszą mieć możliwość nadawanie cyfr w DTMF-ie w trakcie rozmowy - i pytanie:
  czy przełącznik TONE/ (impuls) w aparacie telefonicznym świadczy o tej funkcji ? - telefony pod które ma dzwonić domofon są przełączone w tej funkcji, sprawdzałem - po podniesieniu słuchawki i wybraniu "0" szybko jest słyszalny sygnał.
  Czy DTMF = wybieranie tonowe ???? jest to jedna i ta sama funkcja?


  z opisu domofonu: Naciśnięcie przycisku powoduje "podniesienie mikrotelefonu" i wybranie w DTMFie zaprogramowanego numeru.
  Dzwoni wybrany numer, po podjęciu rozmowy, otwarcie drzwi następuje przez wybranie z telefonu "00" w DTMFie  Proszę o wyjaśnienie.

  Pzdr
 • Pomocny post
  Poziom 25  
  :D Jasne. To jest to samo.
  Pozdro
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista elektryk
  Witam

  Tylko dlaczego dwa domofony?
  Według zapewnień producenta - ten domofon działa jako "mikrotelefon" - czyli tak jak zwykły telefon - jeden domofon potrzebuje jeden wolny port, drugi - dwa porty itd.

  Czy koledze chodziło o inne typy domofonów?
 • Użytkownik usunął konto