Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Balupunkt San Remo RD 168 CD error

Darkdarkman 03 Cze 2007 22:29 1160 2
  • #1 03 Cze 2007 22:29
    Darkdarkman
    Poziom 29  

Z tego co powiedziała mi wyszukiwarka problem dosyć częsty, niestety oprócz tego wielu użytecznych informacji nie znalazłem.

Otóż problem polega na tym, że radyjko nie czyta teraz już żadnych płyt - ani tłoczonych, ani nagrywanych. Pobiera płytę, zakręci nią raz czy dwa, a potem wypluwa.
    Zaczęło się od tego, że miewało "humory" w stosunku do nagrywanych, potem czytało tylko tłoczone, a teraz nie czyta wogóle. "Choroba" rozwijała się około roku, a zabrałem się do naprawy dopiero niedawno z uwagi na dość trudny dostęp do optyki w tym modelu.

Optykę w końcu przeczyściłem spirytusem izopropylowym, ale po złożeniu objawy nie ustąpiły.
    Z wyszukiwarki wynika, że jest to albo kwestia lasera, albo złącza między PCB a mechanizmem.
    Złącze sobie przepatrzę jeszcze, a w kwestii lasera, czy orientuje się ktoś jaki to ustrojstwo ma symbol, ewentualnie symbol zaminników?

Podczas wczytaywania płyty, mechanizm obraca ją raz w jedną stronę, potem raz w przeciwną i wypluwa.

0 2
  • Pomocny post
    #2 11 Gru 2009 10:47
    msztula
    Poziom 15  

Witam ja mam ten sam problem okazało się że potencjometr na Laserze do regulacji czułości nie przewodził , po zrobieniu mostka widać świecenie diody ale tez nie czyta tak jak by chciał już zabrać ale wywala Błąd CD

0
  • Pomocny post
    #3 11 Gru 2009 23:47
    mister_j
    Poziom 22  

koledzy, wymieńcie sobie te lasery ! Koszt niewielki a jaka frajda słuchać płytek. Wymontujcie je popatrzcie na nie i poszukajcie w sklepach internetowych z częściami. Seria RAE...
    Pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów