Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SMART -instrukcja instalacji i obslugi?

haliszczanka 12 Jun 2007 13:00 6208 3
 • #1
  haliszczanka
  Level 12  
  Witajcie
  Poszukuje instrukcji instalacji oraz obslugi Smarta Motoroli.Najlepiej łopatologicznej , krok po kroku.Jestem poczatkujaca serwisantka i potrzebuje Waszej pomocy.Moj mail : haliszczanka(malpa)wp.pl
  Buziaki i dziekuje
 • Helpful post
  #2
  komismaja
  VIP Meritorious for electroda.pl
  1. Rejestracja, aktywacja i update SmartClipa odbywa się jednocześnie. Należy odwiedzić stronę: www.smart-clip.com/upgrade.php

  2. potem trzeba nacisnąć przycisk Connect

  3. jak Box się połączy trzeba wcisnąć przycisk Update

  4 kiedy przejdą wszystkie operacje w oknie dialogowym będzie napisana data aktywacji i data upływu gwarancji. Jednocześnie box będzie już uaktualniony.

  UWAGA !! Strona Smart Clipa działa tylko w przeglądarkach Internet Explorer i konieczna jest aktywacja usługi Active X -> jeśli nie odpali się tabela z aktywacją to na szarym polu będzie opis aktywacji Active X'a.


  Program potrzebny do użytku Smart Clipa jest dostępny na stronie www.smart-clip.com w zakładce Smart Moto (Dawnload Smart Moto v....)


  Jedyny program do obsługi Smart-Clipa to SmartMoto. SmartMoto łączy się z boxem przez kabel LPT.
  Najnowsza wersja SmartMoto jest do pobrania ze strony: http://www.smart-clip.com/smartmoto.php (np: Download SmartMoto v.1.19 European).
  Pobrany plik będzie miał rozszerzenie *.msi i odpala się jak zwykły instalator.

  Korzystanie z programu SmartMoto:
  1. W prawym górnym rogu programu, pod przyciskiem minimalizacji jest napis Language, naciśnij go i wybierz Polski (ułatwi nawigację po programie).
  2. Wybierz przycisk Smart-Clip z menu po lewej stronie, następnie ustaw komunikację na LPT1 i naciśnij Połączenie. Program powinien zczytać numer seryjny twojego boxa.
  3. Aby połączyć się z telefonem wybierz sposób komunikacji z telefonem na górze programu (Port USB lub Port USB Smart Clipa) w zależności w jaki sposób chcesz skomunikować telefon z komputerem i naciśnij przycisk Szukaj.
  4. Aby przeflashować telefon wybierz zakładkę FLASH i wskaż plik naciskając przycisk Przeglądaj, a następnie naciśnij napis: Zaisz falsh.
  5. Aktualne opisy zdejmowania blokad simlock dostępne są wyłacznie na stronie producenta w języku angielskim http://www.smart-clip.com/support.php.


  SCARD
  1. Pobierz najnowszą aplikacje aktualizującą ze strony www.smart-clip.com o nazwie S-Card Update Client (jeżeli twój komputer nie znalazł sterowników klucza to pobierz plik: S-Card Driver for Win2000/XP)

  2. Po zainstalowaniu oprogramowania uruchom Smart-Moto Updatera, ustaw język Polski i postępuj zgodnie z komunikatami na ekranie.

  UWAGA! Jeśli wystąpi problem z wykryciem boxa przez program to należy odpiąć sprzęt na chwile od komputera i zasilacza (restartowanie boxa), wyłączyć wszystkie programy lub poszukać innych ustawień portów.

  3. Następnie pobierz najnowszą wersję Smart Moto ze strony smart-clipa lub naszego supportu i zainstaluj je.

  4. Z podpiętym kluczem uruchom program Smart Moto. Uwaga! Program jest użyteczny tylko wtedy kiedy S-Card będzie wpięty w port USB, jeśli wypniesz klucz program przerwie wszystkie prace i zerwie komunikację.

  support
  Wysłany: Sro Cze 28, 2006 12:38 pm Temat postu: SUPPORT - jak otrzymać dostęp

  --------------------------------------------------------------------------------

  Aby otrzymać dostęp do supportu należy wejść na stronę http://www.boot-loader.com/ i zarejestrować nowego użytkownika. Po otrzymaniu meila zwrotnego z potwierdzeniem hasła i loginu należy wejść ponownie na stronę http://www.boot-loader.com/ i zalogować się.
  Po prawej stronie w menu będzie opcja SMART-CLIP LOGIN - trzeba ją wybrać i przeprowadzić wykrywanie SMART-CLIPA (UWAGA! Login jest dostępny tylko przez INTERNET Explorera z aktywną usługą ActiveX )

  Po porawnym zalogowaniu clipa support powinien być dostępny.

  Fleshe do MOTOROLI są dostępne w zakładce SMART-MOTO , a nie firmware.


  UWAGA!! Support SmartClipa jest dostępny tylko na rok.

  info zaciągnięte z www.gsmok.pl
  pozdrawiam
 • #3
  haliszczanka
  Level 12  
  Dzieki wielkie .zamykam temat
 • #4
  konrdzik
  Level 22  
  podepne sie do tematu.
  Podczas upgrade sd kart ma taki komunikat
  SMART -instrukcja instalacji i obslugi?