Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa głosników Tonsil GDN i GDM

16 Cze 2007 14:25 4250 7
  • Poziom 13  
    Witam!
    Zakupiłem ostatnio stare 30 letnie kolumny tonsila podobne do altus 110. Liczyłem sie z regeneracja głosników (wymiana cewek, zawieszeń i membran) Jednak mam pewien problem okazało się że niestet jeden GDN jest 60W a drugi 40W. Kosze są identyczne, zastanawiam się czy można włozyć do obydwóch koszy naprzykład cewki 60W i bedą miały te same parametry, podobnie jest ze sredniotonowymi są zamontowane GDM 12/40 chciałbym założyc nowe podzespoły od GDM12/60.pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Propo niskotonowych: jeśli kosze są takie samo, to możesz użyć części z głośników 60W, zobacz tylko, czy są takie same magnesy i ogólnie, natomiast w przypadku średnich musisz podpatrzeć (na necie, gdziekolwiek) czy 12/60 jest robiony na tym samym koszu co 12/40.
  • Poziom 13  
    kosze sa podobne do GDM 12/60 wersja otwarta, obawiam sie tylko czy magnesy miedzy nabiegunnikami są takie same, pod wzgledem własnosci?
  • Poziom 23  
    Jeśli magnesy są tej samej wielkości to raczej mają te same własności. Jeśli wymienisz w tych GDN-ach cewki , membrany i resory na takie same, to parametry obu będą porównywalne, ale troszke inne od oryginału (słabo zauważalna różnica- jak dla mnie) ;d
  • Poziom 13  
    A jak sadzicie czy warto inwestowć w "oryginalne " podzespoły czy mozna np zakupić w stx lub na allegro bo różnica w cenie jest bardzo duża.
  • Poziom 23  
    Różnica w jakości też jest bardzo duża. Jak cena części będzie duża, to może zastanów się nad kupnem nowych głośników (przynajmniej tych średniotonowych). Będziesz miał grawancję i pewność, że głośniki długo posłużą. Te niskotonowe mają średnice 20 czy 25?
  • Poziom 25  
    Jesli ma to dobrze grać nie inwestuj w badziewny zamiennik który ładnie wygląda, bo pozory mylą. Najlepiej jak membrany są oryginalne nie wspomnę o cewce. Może lepiej dorwać na allegro do regeneracji takie gł. 12/60gdm 25/60gdn nie powinny być drogie ,a tamet wystawić do sprzedania.

Pozdr.
  • Poziom 13  
    Głosnik niskotonowy jest 25 cm. Prawde mówiąc rozebrałem już głosniki i wyczysciłem kosze czyli raczej pozostaje odbudowa tych głosników. Co do regeneracji głosników takich jak moje to po "wizji lokalnej" stwierdzam że niestety nie ma wiekszego sensu zakup starych głosników z dobrymi cewkami i wymiana tylko membran i zawieszeń piankowych - no chba że głosniki są wmiare nowe. Moje głosnik maja prawie 30 lat i niestety dolne zawieszenia przestały być elastyczne. W 60 niskotonowej na której jest data 94 rok zawieszenie jeszcze było wmiare, natomis w pozostałych lata jak kawałek szmaty - czas zrobił swoje,dyskusyjne są jedynie cewki bo odziwo w niskotonowych są naprawde wizulnie w dobrym stanie tylko że jedna jest 40 a druga 60W, natomiast w średniotonowych cewki też są do wymiany. Po przeanalizowaniu postów kolegów zaczynam sie zastanawiać czy nie zakupić nowych głosników bo oryginalne podzespoły kosztuja prawie 180 zł a nowe głosniki niewiele ponad 300 zł nie licząc czasu i pracy ( to coprawda to dla mnie czysta przyjemność i satysfakcja). Pocieszajacym jest fakt że pozostale elemeny kolumn są w dobrym stanie : fornir, zwrotnice , pierścienie więc po dokupieniu oryginalnych głosników i renowacji forniru bedą jak nowe. Mam jeszcze jedno pytanie w oryginałach był zastosowany głośnik GDN25/40 i GDM 12/40 jak zamontuje teraz 60W głosniki to mysle że sie tylko zmieni wytrzymałość mocowa bo paramery głosników 40W i 60W są takie same( poza tą mocą)? Chciałbym ażeby zachowały oryginalne brzmienie.