Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sub do domu, nagłośnienie 5.1 na kolumnach unitry.

16 Cze 2007 14:51 1374 10
  • Poziom 28  
    Witam mam w domu nagłośnienie 5.1 zrobione na kolumnach unitry kolumny są raczej pełno przepustowe ale chciałem je podeprzeć subikiem tak żeby usłyszeć bęben perkusji tak jak on powinien na prawdę miotać i nie wiem na jakim głośniku konstruować sub na dynamiku czy na kompakcie i jaki rodzaj kolumny
    crosover mam w karcie dz tak że zwrotnica jest zbędna a napędzać go będę JVC A-k11

mam aktualnie zapiętą przez crosover kolumnę pełno przepustową A-40 unitry która nie daje mi tego efektu o który mi chodzi z nią czy bez niej nie robi szczególnej różnicy.
    doradźcie co skonstruować
  • Poziom 30  
    ile ma parametry ten JVC ? bo nie kojarzę ile masz kasy i jaki pokój.
  • Poziom 9  
    Ja bym nie robił samoróbek, ponieważ to moze nie wypalic.
    Polecam SUBWOOFER MARKI MAGNAT, ja mam taki o mocy 60 watt ale daje piękny głeboki bas. Ten subwoofer podbija tak bas ze kolumna akai ktora wisi pod sufitem spadla mi na łóżko jak dałęm mu troche. Poprostu spadła z haków.

Bradzo polecam.

http://www.allegro.pl/item205727654_super_subwoofer_firmy_magnat_.html <-- to jest tan taki sam jak mój tylko ja mam w czarnej obudowie.

Pozdrawiam i bardzo polecam magnata ;)
    [/url]
  • Poziom 31  
    Skończ już z tym magnatem... Chwalisz go jak by nie wiadomo co było, już w innym twoim poście wspominałeś o tym subie.... Założę się że mój sub na stx27/150 by wgniótł... powtórzę to co kolega Gilotyn@ ile kasy i jaki pokój to się wymyśli
  • Poziom 22  
    To wiec jak z ta kasa?? I jaka jest moc tego JVC. O jakim głośniku mysisz9 chodzi mi o rozmiar) 12 cali czy mniejszy??

Pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Panowie temat powraca tylko że teraz kolega chce robić i konkretnie to chce sie dowiedzieć jaki przetwornik jest w miarę dobry na budowę suba
    jakie są wymogi odnośnie suba uzyskanie jak najlepszego i najwierniejszego odsłuchu w połączeniu z altusami 110 chodzi o to żeby zestaw nabrał jeszcze większego kopa w dolnym paśmie
    do ma być sub o dużej dynamice nie to co wożą w samochodach (nie ba być dużo basu cały czas) to ma robić dynamiczny uderzający bas przy słuchaniu muzyki i oglądaniu filmów w kinie domowym.

kupiliśmy wczoraj jakiegoś dwu cewkowego boochmana (nie sądzę żeby to zachowywało sie dobrze bo jak patrzyliśmy to tą membrana to śmiga w jedna i w drugą jak za miękkie zawieszenie zeby to było dynamiczne i kopało po klacie) ale istnieje możliwość wymiany na to co doradzicie.

wielkość 12' cali kwoda do 350-400zł za sztukę

dużą dynamika i efektywność
  • Poziom 28  
    a jakieś droższe przetworniki tak za 300 zł
    bo już kasa jest wpompowana i teraz jedynie wymiana

a co myślcie o tym głośniku booshmana jest to jakiś głośnik do subwooferów z dwoma cewkami o mocy niby 120W (sprzedawca mówił 1200 ale pisze 120) poza tym nie ma na nim żadnych oznaczeń
  • Poziom 39  
    miszkoo, wierz mi - ten glosnik wart jest tych pieniedzy w przeciwienstwie do tego co kupiles...

niezapominaj tez ze glosnik to nie koniec wydatkow. a gdzie wzmacniacz?? przeciez wzmak bedize kosztowal 300-500zl!!
  • Poziom 28  
    ten głośnik który kupił kolega to

Boschmann
    BOG-W12
    Heavy-Duty 12"
    Transducev

1300W (i to mnie chyba najbardziej rozwala)

I nie wiem co wy sądzicie o tym głośniku czy nadaje sie do domowego suba

według mnie to ten Boschmann nie zagra pięknym kopiącym dołem
    Wydaje mi sie że to jednak jest głośnik do tak zwanego wiejskiego car audio (piękne napisy wielkie moce a zero smaku w brzmieniu) mi i jemu nie o to chodzi
    Ma być mocno i żywo bas ma być w ten czas kiedy ma być a nie ciągle Buuuu buuuu.

Także co radzicie zostawić tego boschmanna czy zainwestować w coś innego