Zanim zaczniesz czytać ten post, sprawdź czy dobrze i wygodnie siedzisz. Opisze problem jakiego jeszcze nie było!
Tak więc, mam zrobioną instalacje elektryczną przez elektryka na zewnątrz wokół domu!. Ale jeden przewód który wystawał nad ziemią musiał odgryźć pies (przewody nie są pod napięciem) Nie mogę w ogóle znaleźć tego przewodu. Zakopane są na głębokości ok 1,3 m pod ziemią! Znalazłem rozgałęzienie, ale jest problem bo to ok 15 - 18 m. od celu! Kopanie chyba odpada, choć w akcie desperacji przekopie się najwyżej!
Może pomożecie zbudować jakieś urządzonko, albo macie pomysł jak wykryć czy jeśli włączę napięcie w tych przewodach to jakoś to wykryje! Nie wiem może być to jakiś brzęczyk! czy coś! Tylko jak?
Tak więc, mam zrobioną instalacje elektryczną przez elektryka na zewnątrz wokół domu!. Ale jeden przewód który wystawał nad ziemią musiał odgryźć pies (przewody nie są pod napięciem) Nie mogę w ogóle znaleźć tego przewodu. Zakopane są na głębokości ok 1,3 m pod ziemią! Znalazłem rozgałęzienie, ale jest problem bo to ok 15 - 18 m. od celu! Kopanie chyba odpada, choć w akcie desperacji przekopie się najwyżej!
Może pomożecie zbudować jakieś urządzonko, albo macie pomysł jak wykryć czy jeśli włączę napięcie w tych przewodach to jakoś to wykryje! Nie wiem może być to jakiś brzęczyk! czy coś! Tylko jak?