logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jakie wymiary obudów do głośników STX GDN-20-80-8-SC, GDM-14-100-8-SC, GDWT-8-150-8-PJ?

kamill-1992 29 Cze 2007 21:19 1350 6
REKLAMA
  • #1 4034010
    kamill-1992
    Poziom 12  
    Posty: 52
    Witam!!
    wiec mam takie głosniki
    NISKOTONOWY-GDN-20-80-8-SC
    SREDNIOTNOWY-GDM-14-100-8-SC
    WYSOKOTONOWY-GDWT-8-150-8-PJ

    jakie obudowy proponujecie do nich??prosze was o wymiary na ladne kolumny:)
  • REKLAMA
  • #2 4034141
    Hubert_1
    Poziom 24  
    Posty: 885
    Pomógł: 7
    Ocena: 32
    zmień ten średni i wysoki, chyba że lubisz jak Ci coś krzyczy do ucha. Sredni to Tonsila 12/60 a wysoki to kopółkowy gdwk 10/200 Aj lub Pj.
  • REKLAMA
  • #3 4034290
    AVG
    Poziom 30  
    Posty: 1339
    Pomógł: 120
    Ocena: 32
    A wymiary sam sobie oblicz.. takie coś było w gimnazjum (obliczanie objętości) no i w sumie ten niskotonowy tez nie jest najwyższych lotów
  • #4 4034357
    kamill-1992
    Poziom 12  
    Posty: 52
    no wiem ze moge obliczyc sam:)ale mozecie to zrobic??dam punkty za pomoc:)
  • REKLAMA
  • #5 4034606
    Pawel S.
    Poziom 39  
    Posty: 4659
    Pomógł: 386
    Ocena: 124
    daj mu z 30-40 litrow zamknietej obudowy bo to i tak dobrze nie zagra...

    a jezeli jeszcze nie kupiles tych glosnikow tylko sie zastanawiasz to zmien koncepcje bo zmarnujesz pieniadze
  • REKLAMA
  • #6 4036174
    kamill-1992
    Poziom 12  
    Posty: 52
    juz mam te głosniki:)ale wymiary na ładne kolumny potrzebuje
  • #7 4036201
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4358
    Pomógł: 139
    Ocena: 100
    Z uwagi na "poczatkujacy staz" nie bedzie ostrzezenia za powielanie tematow. Odrobina szukania i po sprawie. Temat wyszczegolniony o obsludze programow symulacyjnych tez jest.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy doboru wymiarów obudów do zestawu głośników STX: niskotonowego GDN-20-80-8-SC, średniotonowego GDM-14-100-8-SC oraz wysokotonowego GDWT-8-150-8-PJ. Użytkownik prosi o propozycje wymiarów estetycznych kolumn. W odpowiedziach sugerowano zmianę średniotonowego i wysokotonowego głośnika na modele Tonsila 12/60 oraz kopułkowy GDWK 10/200 (wersje AJ lub PJ), ze względu na jakość dźwięku. Zalecano obudowę zamkniętą o pojemności około 30-40 litrów dla niskotonowego GDN-20-80-8-SC, choć podkreślano, że ten głośnik nie należy do najwyższej klasy. Wskazano również na konieczność samodzielnego obliczenia objętości obudowy, korzystając z programów symulacyjnych dostępnych w tematach na forum. Podsumowując, dla zestawu STX proponuje się obudowy zamknięte o pojemności około 30-40 litrów dla niskotonowego, a średni i wysokotonowy głośnik warto rozważyć do wymiany na lepsze modele dla poprawy jakości dźwięku.
REKLAMA