logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Udostępnianie plików w sieci lokalnej na Win XP SP2 - brak dostępu

greep 30 Cze 2007 13:00 1449 9
REKLAMA
  • #1 4035385
    greep
    Poziom 19  
    Posty: 525
    Pomógł: 11
    Ocena: 38
    Witam!

    Mam problem z udostepnianiem plikow w lokalnej sieci.
    Stworzylem siec na 2 komputerach (laptopy), na obu jest Win XP SP2
    Siec stworzona przez bezprzewodowy router.

    Oba komputery sie wykrywaja (w sieci lokalnej), ale jak klikam na drugi zeby mogl przejrzec jego zawartosc, zawsze wyskakuje ten komunikat:

    =============
    xxxxx nie jest dostepny. Mozesz nie miec uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj sie z administratorem tego serwera aby uzyskac uprawnienia dostepu.
    =============

    Probowalem juz wszystkich mozliwosci z ponizszego manuala:http://www.infojama.pl/81,artykul.aspx

    Niestety problem dalej nie jest rozwiazany...
    Firewall mam wylaczony na dwoch kompach.
    Konto goscia aktywane.
    Co jeszcze moge zrobic....
    Wlaczylem sobie 'zaawansowane udostepnianie plikow'.
    Jest tam zakladka
    UDOSTEPNIANIE\UPRAWNIA\UPRAWNIENIA DZIALU.
    Ustawione jest: wszyscy:
    Jak klikam dodaj, pokazuje sie dodatkowe okno, a tam
    TYPY OBIEKTOW I LOKALIZACJE.
    I lokalizacja na stale przypisana jest nazwa komputera na ktorym obecnie to ustawiam. Nie da sie tego zmienic lub nic dodac. Moze dlatego nie mam dostepu do zasobow z 2 komputera, skoro na pierwszym nie moge dodac, ze uprawnienia do przegladania zasobow 1 komputera ma tez drugi komputer... (mam nadzieje, ze nie zamotalem).

    Dodam, ze kiedys tworzylem taka siec i nie mialem zadnych problemow (oczywiscie bylo to na innych komputerach, ale tez Win XP SP2)

    z gory dzieki za wszelka pomoc
    pzdr.
  • REKLAMA
  • #2 4035431
    mpn103
    Poziom 34  
    Posty: 2989
    Pomógł: 172
    Ocena: 87
    Włącz "proste udostępnianie plików i drukarek".
    Narzędzia -> właściwości -> widok -> ...
    I wchodź na komputery po adresie IP nie po nazwie
  • #3 4035543
    greep
    Poziom 19  
    Posty: 525
    Pomógł: 11
    Ocena: 38
    tak tez nie moge...

    w ogole, bedac na 1 komputerze w ogole nie mam dostepu do drugiego ( i odwrotnie)...
    dlaczego samo udostepnianie plikow nie dziala???
    dlaczego pokazuje sie ten blad???
  • REKLAMA
  • #4 4035562
    huberthbs2
    Poziom 14  
    Posty: 156
    Pomógł: 6
    Ocena: 6
    ustaw ta sama grupe robocza, a najlepiej podaj wszystkie ustawienie
  • #5 4035572
    greep
    Poziom 19  
    Posty: 525
    Pomógł: 11
    Ocena: 38
    grupa robocza jest taka sama.
    jak tam klikne, widze 2 komputery, tylko ze na ten drugi nie moge wejsc, bo pokazuje sie komunikat ze nie mam uprawnien...

    Dodano po 1 [godziny] 36 [minuty]:

    wlasnie postawilem swiezutkiego win xp na jednym z kompow.
    skonfigurowalem tylko polaczenie sieciowe i tak jak myslalem - dziala.
    nie musialem nawet uaktywniac konta goscia, ale robic niczego innego z porady (linka), ktory podalem w 1 poscie.
    Tylko ze mam dostep do plikow z kompa (ze swiezym windowsem).
    wyglada wiec na to, ze na drugim blokuja jakies ustawienia, ale jakie???
    mam tam autopatcher do xp, czy on moze cos blokowac?

    co i jak najlepiej tu zmienic (bez instalacji nowej kopii windows - bo tutaj nie moge tego zrobic).

    chcialbym wiedziec co tak w koncu blokuje?
  • REKLAMA
  • #6 4036013
    daza
    Poziom 16  
    Posty: 144
    Pomógł: 11
    Ocena: 3
    Firewall?
  • #7 4036019
    MarekPPN
    Poziom 35  
    Posty: 3500
    Pomógł: 245
    Ocena: 154
    Dokładnie, blokuje Cię jakiś firewall ?
  • REKLAMA
  • #8 4036065
    greep
    Poziom 19  
    Posty: 525
    Pomógł: 11
    Ocena: 38
    hm... firewall windowsa wylaczylem.
    ale teraz zastanawiam sie, czy to nie Kaspersky Antyvirus 6
    Uwazacie, ze to moze byc to?
    pzdr.
  • #9 4038410
    MarekPPN
    Poziom 35  
    Posty: 3500
    Pomógł: 245
    Ocena: 154
    Tak, wyłącz go i spróbuj.
  • #10 4039907
    cikol
    Poziom 27  
    Posty: 983
    Pomógł: 61
    Ocena: 38
    mi blokował norton(orginalnie dorzucony do mojego laptoka:P). pozbylem sie tego zamulacza, zainstalowałem 30dniowa wersje NOD-a i działa idealnie. naprawde polecam tego antywirusa wszystkim.

Podsumowanie tematu

✨ Problem dotyczy udostępniania plików w lokalnej sieci bezprzewodowej na dwóch laptopach z systemem Windows XP SP2. Komputery wykrywają się w sieci, jednak przy próbie dostępu do zasobów pojawia się komunikat o braku uprawnień. Wyłączono zapory systemowe, aktywowano konto gościa oraz włączono zaawansowane udostępnianie plików z ustawieniami uprawnień dla grupy "wszyscy". Zalecane jest włączenie prostego udostępniania plików i drukarek oraz łączenie się po adresie IP zamiast nazwy komputera. Grupa robocza jest ustawiona identycznie na obu komputerach. Problem nie występuje na świeżej instalacji Windows XP, co sugeruje, że na drugim komputerze mogą blokować dostęp dodatkowe programy lub ustawienia. Podejrzenie pada na oprogramowanie antywirusowe i zaporę sieciową, w szczególności na Kaspersky Antivirus 6, który może blokować dostęp do zasobów sieciowych. Zaleca się wyłączenie tego oprogramowania w celu weryfikacji. W dyskusji pojawia się również informacja, że Norton Antivirus może powodować podobne problemy, a alternatywnie polecany jest NOD32 jako mniej inwazyjny antywirus.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA