Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Unitra pw 3015. Jedna końcówka charczy.

05 Lip 2007 15:42 3012 30
  • Poziom 15  
    Witam wzmacniacz jak w tytule a problem jest taki, że jedna końcówka charczy wg. poprzedniego właściciela charcząca końcówka jest nowa. Pozatym wzmacniacz działa dobrze. Co może byś przyczyną?? Z góry dzięki za odp.
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    Zimne luty,zła wartość prądu spoczynkowego,uszkodzone rezystory 0,47Ω5W.To na początek.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    uszkodzone (przerywające ) tranzytory mocy i sterujące szczególnie jak są typu bdp285 i 286
  • Pomocny post
    Spec od sprzętu Unitra
    h jaworski napisał:
    uszkodzone (przerywające ) tranzytory mocy i sterujące szczególnie jak są typu bdp285 i 286
    Napisał że nowe są!
  • Poziom 15  
    Mówie, że podobno nowe ale do końca wierzyć w to niemożna. Muzyka nie przerywa tylko charczy tak jakby głośnik był ostro zajechany. Ale wina jest wzmacniacza.
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    no charczenie to z reguły objaw nie pracujących 1 pary tranzystorów(np. bdp285 i bd139) w wzmacniaczu czyli albo przerwa tranzystorów albo zimny lut albo spalony opór ale przy spalonym oporze trzeba dobrze posprawdzać układ bo może być jeszcze coś zwarte i po wstawieniu dobrego oporu cały wzmacniacz pójdzie z dymem
  • Poziom 15  
    Dzięki za info jak coś przy nim zrobi to napisze z jakimi efektami:P
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Posprawdzaj tranzystory koncowe,sterujace. Zamien miejscami za przedwzmacniaczem wejscia po to aby na chwilke sprawdzic czy to wzmacniacz koncowy czy juz w przedwzmacniaczu cos jest skopane. Zasilanie sprawdz czy czasem nie jest oddzielne dla tego kanalu-jesli tak to porownaj wartosci napiec i pradow ze strona poprawnie dzialajaca. Tyle moge Cie tylko napisac narazie-taka pomoc zdalna ;-)
  • Poziom 17  
    ale to jest coś we wzmacniaczu bo jak długo gram i charczy i wyłączam sygnał wejściaowy i wyjścoiwy vol na 0 i mierze spadek napi ęcia i jest mniejszy a powinien sie zwiększyć jak jest ciepły a tan sie zmniejsza. Sterujące i końcowe są ok.
  • Poziom 20  
    Witam piszesz iż części w końcówce są nowe, awięc z pewnością poprzedni właściciel coś TAM robił... radze posprawdza wg. schematu elementy, ścieżki.
    Czasami takie problemy wynikają z elektrolitów które mogły się uszkodzić lub po prostu stracić swoją pojemność
  • Poziom 17  
    ale nie poprzedni właściciel tylko ja go gdzieś ugotowałem poniewarz podłączyłęm 4xaltus110 i było 4ohm na kanał a było napisane że można minimum podpiąć 16ohm min przy A+B.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Ten wzmacniacz nie ma konfiguracji "A" + "B" jest tylko "A" lub "b" chyba że podłączyłeś równolegle pod wyjścia jednej z par A lub B.
  • Poziom 17  
    ale nie poprzedni właściciel tylko ja go gdzieś ugotowałem poniewarz podłączyłęm 4xaltus110 i było 4ohm na kanał a było napisane że można minimum podpiąć 16ohm min przy A+B.

Dodano po 1 [minuty]:

ten wzmacniacz chyba ma bo podłączyłęm wszystkie cztery kolumny pod wszystkie cztery wyjścia i było napisane że przy a+b min16 ohm.ale teraz chcarczy ale prąd jest ok.
  • Spec od sprzętu Unitra
    adek1991 napisał:

ten wzmacniacz chyba ma bo podłączyłęm wszystkie cztery kolumny pod wszystkie cztery wyjścia i było napisane że przy a+b min16 ohm.ale teraz chcarczy ale prąd jest ok.
    Co Ty piszesz za głupoty PW3015 nie ma takiej możliwości,mam przed sobą instrukcję obsługi a zresztą posiadałem kiedyś ten wzmacniacz.
  • Poziom 17  
    Ale mogłeś przeczytać moje poprzednie posty??
    Ja pisałem o yamaha a-520.
  • Spec od sprzętu Unitra
    No to trzeba było założyć inny temat a nie się wpierd...z innym modelem wzmacniacza do PW3015!!!!!Gdzie są moderatorzy?Zaraz powinni to wywalić do kosza!!!!!!
  • Poziom 20  
    CZegoś tu nie kapuje... Ja pisałe do autora tematu tzn. w sprawie UNITRY a nie YAMAHY.... więc radze założyć nowy temat anie pisać a yamaszce tutaj...
  • Poziom 15  
    Witam ponownie oddałem wzmacniacz do kolesia zeby go zrobił po 3 dniach poszedłem go odebrać i powiedział, że wzmacniacz działa nawet mi zademonstrował po powrocie do domu wszystko było jak wcześniej czyli jeden kanał charczy!!! (naszczęście niewzioł pieniędzy) Ale ostatnio rozebrałem wzmacniacz i poprawiłem luty tranzystorów, efekt wzmacniacz grał jakieś 10minut dobrze puźniej jak podkręciłem mu basy zaczoł znowu charczeć. I co ot ym sądzicie co może być do wymiany?? Przypominam że chodzi tu o unitre pw 3015
  • Poziom 20  
    A czy charczy jak "odkrecisz: bas?
  • Poziom 15  
    jak jest cicho do gra w miare dobrze a im głośniej tym bardziej charczy oczywiście przy odkręceniu basu charczy jeszcze bardziej!!! Ale jak wspomniałem wcześniej zrobiłem i grało dobrze z 10minut chociaż mugł być to czysty przypadek.
  • Spec od sprzętu Unitra
    To się dzieje na dwóch kanałach?
  • Poziom 15  
    nie tylko na jednym.
  • Poziom 20  
    Trzwba posprawdzać wszstkie połączenia, zimne luty, przerwane ścierzki itp. Jeśłi to niepomoże to w ostatecznosci wymienić kond 2x4700
  • Spec od sprzętu Unitra
    synthhhh napisał:
    w ostatecznosci wymienić kond 2x4700
    W jakim celu?Skoro drugi kanał działa dobrze!
  • Poziom 15  
    Sam już niewiem połączenia sprawdzałem wyglądały na dobre a to co sie wydały złe poprawiłem no i zadziałał na 10minut a puxniej to samo
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Witam, raczej prawdopodobnie tranzystory mocy lub sterujace tego kanalu sa uszkodzone, tzn traca swoje parametry po podgrzaniu zlacza w czasie pracy, wada trudna do wykrycia bo ujawnia sie wlasnie w czasie pracy a po ostygnieciu wszystko wraca do normy, polecam wymiane sterujacych i stopnia mocy tego kanalu.

pozdrawiam led
  • Specjalista AGD
    w tych wzmacniaczach lubiły przerywać tranzystory bdp285 i 6 czasami trzeba je po prostu wymienić na nowe bo jak je ruszysz to zaskoczą i przy pomiarze okażą się dobre . sam kiedyś miałem podobny problem przyszedł klient że charczy PRAWY kanał ja sprawdziłem przez 3 dni grałem ma cały regulator omal nie ogłuchnę z pracy wszyscy mieli mnie po wyżej uszu ,po 3 dniach przychodzi klient pokazuje mu sprzęt gra jak ta lala i mówi że to nie ten kanał jest prawy tylko pokazuje ten i wskazuje lewy myślałem że go zamorduję
  • Poziom 11  
    Hej ostatnio wymieniałem końcówki mocy w tym wzmacniaczu i też miałem problem z charczącym lewym kanałem :D. W moim przypadku były to zimne luty na nowo wstawionych tranach lecz parszywy lewy kanał nie chce dać mi spokoju. W prawym kanale ustawiłem prąd spoczynkowy w kilka sekund (według pomiarów rezystory emiterowe mają u mnie równo po 1Ω) a na lewym już mam problem - maxymalny spadek napięcia na rezystorze jaki mogę ustawić to 0,5mV:!: Nie wiecie może w czym może tkwić ten problem?? Dodam tylko że porównywałem oba potencjometry z prawego i lewego kanału i działają poprawnie

Kurde teraz i mi bez przerwy charczy lewy kanał :( Co ciekawe czasami gdy dotknę lutownicą kolektora od BD 912 przeskakuje pokaźna iskra :|
  • Poziom 29  
    Nie kombinuj zadnych iskier ;-) bo wyiskrzysz..... dwie Unitry PW 3015 ;-)

Dodano po 55 [sekundy]:

A koncowki mocy to nie wszystko-jeszcze sa tranzystory sterujace oraz wczesniej roznicowe i inne lecz tez diody moga byc...