logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wybór młota udarowego do 450 zł - opinie o SKIL 1760 800W

zemki 13 Lip 2007 23:18 42162 16
REKLAMA
  • #1 4080004
    zemki
    Poziom 12  
    Posty: 111
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Witam wszystkich.
    W najbliższym czasie zaczynam robić mieszkanie i startuje z elektryką.
    Potrzebuję młot udarowy bo nie mam zamiaru poświęcić 3 miesięcy na kuciu młotkiem i przecinakiem. Też nie chce pożyczać od znajomego budowlańca bo posiada sprzęt Hilti i w razie problemów nie mam zamiaru odkupować mu sprzętu jak się zepsuje (często to się zdarza jak się coś pożycza).
    Interesuję mnie sprzęt do 450zł.
    Siedziałem troszkę na aukcjach i jest tego troszkę do wyboru. Najbardziej mnie zainteresował: MŁOT 800W SKIL-BOSCH PROFI +WALIZKA +OSPRZĘT FV (model 1760 firmy SKIL) za 369zł.
    Zastanawiam się czy jest dobry jak na tą cenę.
    Może znacie coś lepszego.
    Z góry dzięki za przydatne odpowiedzi.

    Dodano po 4 [minuty]:

    Czym mam się kierować przy zakupię? Na jakie informację mam w pierwszej kolejności zwracać uwagę?
  • REKLAMA
  • #2 4080491
    szpara
    Poziom 28  
    Posty: 1032
    Pomógł: 71
    Ocena: 43
    Ta cena co podałeś to jest nawet dobra za ten młot.Bardzo ważnym parametrem jest energia uderzenia.Im wyższa tym lepsza.Tego typu(te tanie) urządzenia dobrze sprawdzają sie przy wierceniu ale przy kuciu już nie bardzo.

    P.s
    Jak zmieniałem instalacje w domu to mimo, że mój młot ma energię 4J to ani razu go nie użyłem.Ponacinałem ścianę diaksem (dwa nacięcia obok siebie) i elegancko skuwałem zwykłym młoteczkiem i przecinakiem.
  • #3 4083275
    zemki
    Poziom 12  
    Posty: 111
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    MŁOT 800W SKIL-BOSCH PROFI +WALIZKA +OSPRZĘT FV (model 1760 firmy SKIL) posiada 2 J. Chyba troszkę za mało?
    Na aukcji znajduje sie również MŁOT UDAROWY 2100W SDS-MAX EUROTEC - Germany. Moc 2100W, energia uderzenia 7,3 J. Ciekawe tylko jak to się ma do rzeczywistości?
  • #4 4083478
    szpara
    Poziom 28  
    Posty: 1032
    Pomógł: 71
    Ocena: 43
    Generalnie większa energia wiąże się z większą wagą, co może nie być wygodne przy dłuższym kuciu.
    Nie znam tego EUROTEC'a ale jeżeli miałby faktycznie te 7,3 J to już można podłubać.
  • #5 4083655
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.
  • REKLAMA
  • #6 4083849
    robokop
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 29412
    Pomógł: 1763
    Ocena: 6360
    Ja mam starą "Celme", nadaje sie znakomicie. Koszt uzywanej- 300 - 500 zl na giełdach.
  • REKLAMA
  • #7 4085358
    zemki
    Poziom 12  
    Posty: 111
    Pomógł: 1
    Ocena: 37
    Używałem kiedyś "Celme" i rzeczywiście dawała rade (pożyczona na jeden pokój). Tylko na giełdzie nie dostane gwarancji.
    W tytule aukcji pisze "BOSCH-SKIL". Może wiecie dokładnie na jakich częściach Boscha jest zrobiony Skil? Niestety posiada siłę uderzenia 2 J i waży 3,3 kg(379zł). Dla porównania: EINHELL GLOBAL 1400 Watt BH-G 1500 - 4 J i 8,4 kg (219zł); Einhell E-BH 950 950W - 4J i 5,9 kg (329zł); EUROTEC RH217 7,3 J i 6,9 kg (moc w tytule 2100W a w spec. 1650W) - 285zł; FALON TECH FTEH 5010J 7,3 J i 6,9 kg 1650W (265zł) Chyba najlepiej prezentuje się EUROTEC RH217 i FALON TECH FTEH 5010J?
  • REKLAMA
  • #8 5489985
    emuemi
    Poziom 2  
    Posty: 2
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Topolski Mirosław napisał:
    EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.

    Toya jest firmą Wrocławską a ja jako rodowity wrocławianin moge na 100% zapewnić, że nie jestem chinczykiem. reszta firm wymieniona powyżej również nie ma nic wspólnego z azją.
    Panie Mirosławie proszę nie udzielać rad jak Panu brakuje fachowej wiedzy.
  • #9 5931957
    Dais
    Poziom 11  
    Posty: 13
    Ocena: 7
    Firma TOYA ma tylko siedzibe we Wrocławiu. A fabryki w Chinach i produkuje najgorsze sprzęty jakie są dostępne w sprzedaży (czytaj jednorazówki)
  • #10 5933272
    Topolski Mirosław
    Moderator Elektrotechnika
    Posty: 7142
    Pomógł: 355
    Ocena: 1609
    emuemi napisał:
    Topolski Mirosław napisał:
    EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.

    Toya jest firmą Wrocławską a ja jako rodowity wrocławianin moge na 100% zapewnić, że nie jestem chinczykiem. reszta firm wymieniona powyżej również nie ma nic wspólnego z azją.
    Panie Mirosławie proszę nie udzielać rad jak Panu brakuje fachowej wiedzy.

    Czy Ty masz pojecie o czym piszesz?Ja w tej branży jestem kilkanaście lat i wiem co piszę.Toya jest wrocławską firmą jak ja afrykanerem-to że jakaś firma ma filię w danym mieście to już jest polska?-idąc takim tokiem rozumowania to i Einhell jest wrocławską firmą a co Bosch jest firmą warszwską a Makita z Bielska-Białej itd.-długo by wyliczać.
  • #11 6664475
    jaukaszek
    Poziom 1  
    Posty: 1
    Ocena: 1
    Hej kupiłem "clme PRwg 35" i codziennie chodziłem do serwisu Tak ze nigdy więcej czegoś takiego!!Serwisant powiedział "ze ten model często trafia do serwisu". Miałem do kucia tylko dwie ścianki w domu i nie podołała temu zadaniu! Jeśli chodzi o sie udaru mechanicznego to jest kolo 5J i jest wystarczająca do rozbiórki ścian.Tu jest link do do opisu technicznego tego produktu: http://www.celma.com.pl/serwis/mlotki/prwg_35.html pozdrawiam
  • #12 6740534
    Lech06
    Poziom 10  
    Posty: 7
    Od jakiegoś czasu używam młotowiertarki Skil 1758 750W, działa bez zarzutu. Zależy do czego się używa. 8 godzin dziennie na budowie to nie wytrzyma. Ale w domu sporadycznie wywiercić otwory pod szafki, czy jakąś suszarkę, idealnie. Tam gdzie zwykła wiertarka miała problemy, to tą młotowiertarką idzie jak w masło.
  • #13 6967610
    don dawido
    Poziom 11  
    Posty: 15
    Ocena: 8
    cześć!

    skil, którego wymieniłeś będzie chyba najlepszym wyborem w tej cenie. możesz ew. rzucić okiem na model 1765 (profi) 950W 2,3J uderzenia taki jak tutaj SKIL 1765

    jak robisz całą instalację to świetną sprawą jest bruzdownica (wypożyczalnia). nacinasz rowki a potem elegancko skuwasz SDS'em.
  • #14 6967664
    _LBX_
    Poziom 22  
    Posty: 609
    Pomógł: 17
    Ocena: 92
    Topolski Mirosław napisał:
    EUROTEC,TOYA,TOPEX,EINHELL i tym podobne nazwy mają wspólnego producenta-made in china.Możesz tym sprzętem coś podłubać ale częściej pobiegasz do supermarketu z naprawą gwarancyjną(czytaj wymianą na nowy).Części do tego nie uświadczysz(czyba,że drugi kupisz na części).Moim zdaniem jeśli chcesz kupić to kup Skilla,przynajmniej Ci posłuży a i części bez problemu.


    Einhell jest chiński? Hahahahaha puknij się pan. Einhell to prawdziwa niemiecka marka
  • #15 6970804
    invx
    Poziom 25  
    Posty: 952
    Pomógł: 17
    Ocena: 102
    Cytat:
    Einhell to prawdziwa niemiecka marka


    :D
  • #16 6972266
    _LBX_
    Poziom 22  
    Posty: 609
    Pomógł: 17
    Ocena: 92
    invx napisał:
    Cytat:
    Einhell to prawdziwa niemiecka marka


    :D

    No może taka idealna nie ale wytrzymała ;)
  • #17 16298860
    Narzędzia Bosch
    Poziom 12  
    Posty: 54
    Pomógł: 3
    Ocena: 32
    W tym przedziale cenowym najlepszym rozwiązaniem będzie Bosch GBH 2400 z uchwytem SDS plus. Posiada on funkcję kucia, dzięki której można wykonywać prace dłutujące w cegle, kamieniu, jak i betonie. Produkt po zarejestrowaniu ma 3 lata gwarancji.

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono temat wyboru młota udarowego do 450 zł, ze szczególnym uwzględnieniem modelu SKIL 1760 800W. Podkreślono, że ważnym parametrem jest energia uderzenia – im wyższa, tym lepsza do kucia, jednak tanie młoty o niskiej energii (np. 2 J w SKIL 1760) sprawdzają się głównie do wiercenia, a do kucia mogą być niewystarczające. Porównano różne modele, m.in. EUROTEC RH217 (7,3 J, 2100W), FALON TECH FTEH 5010J (7,3 J, 1650W), Einhell BH-G 1500 (4 J, 1400W) oraz używane młoty Celma, które są polecane, ale bez gwarancji. Zwrócono uwagę na wagę urządzenia, która rośnie wraz z energią uderzenia, co może wpływać na komfort pracy. Wskazano, że marki takie jak EUROTEC, TOYA, TOPEX, EINHELL mają produkcję w Chinach, co może wpływać na trwałość i dostępność części zamiennych, natomiast SKIL jest polecany ze względu na lepszą jakość i dostępność serwisu. Wspomniano także o młotowiertarce SKIL 1758 750W jako dobrym narzędziu do prac domowych. Na koniec wskazano, że w wyższym przedziale cenowym najlepszym wyborem jest Bosch GBH 2400 z uchwytem SDS plus, oferujący funkcję kucia i 3 lata gwarancji po rejestracji.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA