Witam wszystkich.Potrzebuję zrobić prosty układ kontroli obracających się kół pasowych w maszynie typu kombajn zbożowy-takie czujniki awaryjności.
Chodzi o to aby zapalała się dioda w kabinie i pokazywała które koło zatrzymało się.Takich punktów potrzeba ze sześć. Prędkości obrotowe kół są w przedziale 60-1000 obr/min.
Czujniki optyczne nie wchodzą w grę z racji dużego kurzu.Wszystkie koła są metalowe,instalacja-24V.Czujniki zbliżeniowe...?? Może ktoś coś poradzi,mile widziany schemacik lub gdzie kupić coś gotowego.
Z góry dzięki.
Chodzi o to aby zapalała się dioda w kabinie i pokazywała które koło zatrzymało się.Takich punktów potrzeba ze sześć. Prędkości obrotowe kół są w przedziale 60-1000 obr/min.
Czujniki optyczne nie wchodzą w grę z racji dużego kurzu.Wszystkie koła są metalowe,instalacja-24V.Czujniki zbliżeniowe...?? Może ktoś coś poradzi,mile widziany schemacik lub gdzie kupić coś gotowego.
Z góry dzięki.
Moderowany przez Błażej:Rozmiar czcionki poprawiłem. Jeśli dalej będziesz tak pisał, to zostaną wyciągnięte konsekwencje regulaminowe.