Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Boschmann TYRANT ALX 122SP vsLanzar MAX 12 vs STX 30-300-4AP

gregor10 16 Jul 2007 16:15 7691 44
    gregor10
    Level 27  
    Witam!
    nosze sie z zamiarem kupna glosnika do subawoofera.
    Prosze nie pisac jaka mam bude dobrac itp.

Chodzi mi o jedno , jak te glosniki graja w porownaniu do siebie . A dokladnie jaki charakter prezentuja w domu i w aucie.

Mialem na testy Ap-eka i wiem jak gra , dosyc szybko , w miare mocno - dom,
    w aucie jest dziwnie , duzo buczy , nie ma az takiego kopa jak np badziewny pioneer W 258 (stara 25cm do auta , do montarzu free air , ale i tak wygrywa cisnieniowo z AP , mimo ze jest 30cm ) .

Lanzara slyszalem pod kiepskim wzmacniaczem wiec nie moge nic powiedziec.

Boschmann alx znalazlem za 209 zl w sklepie audio na necie , niby go nie produkuja wiec nie wiem , ale podobno wszyscy pisza ze najlepszy , najwieksze cisnienie robi.

Kupilbym tego Bm , gdybym wiedzial ze nie jest do konca calkowitym mulem...

jakies sugestie ?
    crazy_88
    Level 42  
    Boshman nadaje się tylko do wolnego bitu w szykim sobie nie daje rady w aucie jest dosyć mocny , natomiast lanzar jest uniwersalnym głośnikiem i potrafi narobić dużego ciśnienia i łomotu:P
    nmaciek
    Level 16  
    Ja bym tak samo jak crazy_88 polecal lanzara
    niko123
    Level 29  
    Popieram kolegów - z lanzarka byłem bardzo zadowolony
    maciej_mi
    Level 18  
    kolejność jest taka
    1. Lanzar Max (Za: Uniwersalność, nie potrzeba dużego napędu, nie straci szybko wartości Przeciw: Cena którą podnieśli ;/)
    2. Bm Alx 122sp (Za: Daje mięcho, w closed szybszy od Ap, wytrzymalszy od Ap, tani jako używka Przeciw: Potrzeba sporego napedu, Lanzar jest lepszy lecz droższy)
    3. AP (Za: Brak chyba że byś go wychaczył taniej od alx w uzywce Przeciw: Konkurencja daje więcej w podobnej cenie, ktora stx podniosl wraz z obnizeniem jakości ;/)

Wybor należy do Ciebie
  • Helpful post
    greg-si
    Level 27  
    miałem BM i porównywałem go bezpośrednio z lanzarem pod identycznym wzmacniaczem CP 1502 i musze powiedzieć że BM grał sporo lepiej (nie tylko w moim odczuciu ale też według posiadacza lanzara) Czy jest strasznie wolny to bym polemizował. Dla mnie do spokojnego słuchania zdecydowanie bardziej pasował BM. Przy głośniejszym słuchaniu potrafił przeciągać ale jak na głośnik za 100zł to swoje zadanie spełniał doskonale. Bas był dobry w aucie jak również poza nim ale tutaj gdy robiło się głośniej dawały znać o sobie blachy. W domu ciśnienie było na tyle duże że szyby w drzwiach chodziły na całym piętrze 100m kondygnacji. Stara dębowa szafa grała tak jak sub jej zagrał. W samochodzie było strojenie 35hz a w domu 33Hz.
    Pozdrawiam
    maciej_mi
    Level 18  
    Sorry za OT ale jest możliwe że alx "rozkrecił" mi autko bo od mocniejszego basu blacha chodzi tak jak i głośnik i nawet to widac (tylne nadkole), i plastiki zaczely trzeszczec.
    gregor10
    Level 27  
    Wybor padl , kupuj Boschmann-a , jest lepszy od konkurencji pod kilkowa wzgledami - poszerzane nabiegunniki, 3 calowa kaptonowa 4 warstwowa cewka ! konkurencja moze pomazyc ;] .
    co do szybkosci tego sie najardziej obawiam - ale jestem dobrej mysli , najwyzej troszke wyzej go zestroje , buda jest jak narazie 50L @ 36Hz , z wylotem oczywiscie prostokatnym o przekroju ok 100cm2 , mam nadzieje ze wystarczy - do Ap przy 400-500W SINUS starcza bo sprawdzalem.

Lanzara widzialem moze i jest uniwersalny ale bardziej przekonuje mnie rozwiazaniami BM , napewno to po czesci bajer , ale 3' cewka , w dodatku 4 warstwowa to juz jest "cos"

Dzieki za liczne odpowiedzi.

Pozdrawiam!
    mlody1921
    Level 29  
    wydaje mi sie ze bm ma 2,5 cala cewke była juz o nim mowa
    dave_19
    Level 23  
    Jesli alx-a napedzisz tak jak powinien byc napedzony to nie muli. Minimum to te wlasnie 300-350 rms wtedy gra juz konkretnie. poniezej tej mocy niestety juz nie jest tak fajnie - sam tego doswiadczylem, choc nie narzekam robil juz wtedy dosyc spore cisnienie.
    gregor10
    Level 27  
    bedzie dostawał 500W sinusa 0,1 % THD , DF 600

Zastanawiam sie tylko skad w audiosklepie maja te Mb alx-y skoro juz ich nie produkuja chyba ze 2 lata ?
    Moze to jakies serwisowane egzemplarze , albo trefnisie , ale mam nadzieje ze bedzie ok :)
    raveland
    Level 28  
    BM ma dodatkowa wade w postaci odklejajacych-urywajacych sie kabelkow wchodzacych do cewki
    mlody1921
    Level 29  
    i oprocz tego co pisze reveland ponoć lubi sie rozklejać
    maciej_mi
    Level 18  
    Ale to się rzadko zdarza, ale przy glosniku ktorego mozna miec juz ok 80 zl uzywke te wady nie sa juz aż tak wielkie, popsuje sie to kupisz drugi, ja i moich 2 znajomych takie mieli (dostawalu sporo mocy) i nic sie nie dzialo.
    gregor10
    Level 27  
    to tylko jeden koles tak na elektrodzie pisal ze mu linki poszly , ale jak gral na wzmaku 70W i podkrecil na ful to membrana latala jak szmata no i poszlo.
    a co do rozklejania to to nie jest problem z regeneracja glosnikow jestem na Ty :) , wiec sobie poradze w razie czego.
    najwazniejsze ze cewki sa wytrzymale i gra nalezycie , z reszta juz sobie poradze.

co do rozklejania to moj kumpel ma 2x ap no i jest ok , a drugi kumpel kupil sobie ap i cewka odkleila sie od membrany ;]

teraz jest taki myk , ze ten kumpel co mial 2 sztuki ap , jeden uszkodzil - zlamal kosz ( ap spadl z innego suba na ktorym byl polozony ) no i zostala sie tylko membrana z dolnym zawieszeniem , no i zakladam mu cewke z stx-a 24mm ta najdluzsza , i zobaczymy jak to bedzie gralo , bo w oryginalne to przecietnie to gra - szczeze mowiac robilismy porownanie i TONSIL GDN 30/120 (1) [120W sinus , 250W max, xmax 10,5mm , qts0,24, BL 14 Tm]
    robil wieksze cisnienie niz AP i gral duuuuzo muzykaniej i szybciej ( zasluga lekkiego i mocnego napedu )

Wlasnie buda do tego alxa byla robiona pierwotnie pod 30/120 (czerwono - zielona membrana kameleon, 30/120/1 zielono niebieski kameleon ) nawet zrobilem tydzien temu frez zeby tonsilek ladnie sie komponowal ale jak zobaczylem ze mozna kupic te Alx-y Sp to sobie mysle skusze sie , bo duzo ludzi go chwali , a 30/120/1 nie bede kupowal bo mam juz w domu takie 4 sztuki ;] , wiadomo jak 30-120 nie zagra bo ma ciezsza membrane , ale za to moze byc cisnieniowo konkretniej w aucie ;]

jeszcze co do alx-a to powiem wam ze jutro juz bedzie u mnie w domu ;]
    mlody1921
    Level 29  
    a myślałeś o magnacie xforce jest na allegro 170 zł
    kawałek maszynki niezłej mike mowi ze gra lepiej od xtc i nawet lepiej niż pionek 3004

aktualnie mam takiego ale przerobionego i powiem ze bardzo fajny duzo lepiej gra od Ap
    gregor10
    Level 27  
    nie nie myslalem , pozatym juz zamowilem ;] , mysle ze bede zadowolony
    pozatym nawet z cisnieniem takim jak robi zwykly ap (pod 300-400W )dluzej nic 3 godziny nie da sie wysiedziec w aucie zgadzacie sie , prawda ?
    raveland
    Level 28  
    po pol godziny sluchania bedzie ci jeszcze malo
    mlody1921
    Level 29  
    hehe zawsze jest mało :) jak jesteś audio-car-filem :P
    gregor10
    Level 27  
    no malo jest zawsze, chociaz w domu czasami sciszam juz po ok 1,5h na Tonsil Zeus pod 1kW (2x500W 4R) (w sumie jest 4x12' + 2x1' ) wystarcza jak narazie - jak sie zapusci muze to wieczorem widac jak swiatlo w domu przygasa w rytm basu ogolnie fajnie jest w 20m2 , a po 6 godzinach wychodzi sie z pokoju jakby sie dostalo w trabe ;]
    mariuszporęba
    Level 19  
    ja jestem za lanzarem!! Polecali mi go na elce przy szybkim bicie robi straszny huk, przy wolnym bicie (Get Low) też sobie świetnie radzi, przy otwartych okanch przednia wycieraczka podskakuje jak szalona:)!!

Co to ALX to słyszałem ze do wolnej muzy jest bardzo dobry, AP odradzali mi z powodu marnej jakości.

pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    mlody1921
    Level 29  
    ja doradzam magnata x force 300rms kawał maszyny a cena 170 zł wydaje mi sie ze bije Bm , maxa i Ap

a na 100% bije Ap
    gregor10
    Level 27  
    czesc
    napewno lanzar jest dobry , nie twierdze ze jest zly, nie moge natowiast nic powiedziec czy BM jest lepszy czy gorszy , na pewno ma kilka plusow , ale i minusy takze

co do xforce- a to nie wiem , pozatym szukalem na allegro i nie znalazlem tego magnata , mozecie rzucic linka ?

mhz - nie es300 robi wieksze zamieszanie , bo akurat gadalem z gosciem co w tym siedzi i mowi tak
    1. ES300
    2. Lanzar max 12
    3. Ap

oczywiscie wysztko pod tym samym wzmakiem - jakis audiobahn czy Steg w kazdym razie naped mial ponad 350W no a te firmy sa pozadne , pozatym gosc wie co mowi bo handluje tym nacodzien :)

Alx-a nie slyszal i nie wie
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    gregor10
    Level 27  
    Doszedl gdzies kolo 15 00 BM ALX 122 SP z gwara , nowka.
    Szybko podlaczylem i zalozylem do budy - normalnie rewelka, a narazie tylko 100W dostal , w domu robi sieke straszna , ciekawe co w aucie...
    Jednak miales racje mlody.... Ap wymieka.... Ciekawe jak bedzie chodzil ten Ap z 24mm cewka bo bede takiego robil koledze .

Wiecej powiem jutro wrzuce jeszcze jakies zdjecia...
    mlody1921
    Level 29  
    no ja miałem małe przejście z maxem ale jest narazie jako tako juz idzie drut i będzie porządnie zrobiona cewka zastanawiam sie nad dwoma zawieszeniami

dzis w paczce closed dostał kolo 500 rms i powiem wam ze potrafi kopnąc basem jest szyki ogolnie wow

zobaczymy co pokaze pod Br :D:D