Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie kupić freon

18 Lip 2007 18:49 4500 3
  • Poziom 19  
    Witam !

Znalazłem schemat klimatyzacji w samochodzie jak by zastąpić kompresor ten od samochodu takim od lodówki to powinno działać.
    Mam pytanie odnośnie FREONU czy jest możliwość kupienia go w butli ??

Jak nie to jeszcze zostaje napełnienie całego układy w stacji samochodowej tak ja to sie robi z klimatyzacją w samochodzie.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Wymiana kompresorów ( z samochodowego na od lodowki ) jest praktycznie niemożliwa .
    Gaz w najmniejszych ilościach 10- 11 litrów możesz kupić (350 -450 zł ) ,chyba że jest z rodzaju wycofanych (R-!2,R-22....) to jesteś bez szans .:!:
  • Moderator Elektrotechnika
    Aby to zrobić musisz dysponować nie tylko freonem ale i sprzętem,który do tanich nie należy(nie podajesz czy to ma być jednorazowa robota,czy chcesz się tym zajmować) .Taniej wyjdzie ci wizyta u fachowca.Do tego trzeba jeszcze dodać wiedzę,bo sam sprzęt sprawy nie załatwi.
  • Poziom 24  
    A czemu nie chcesz zostawić tego od samochodu i napędzać go silnikiem elektrycznym? Swoją drogą zamiana na sprężarkę od lodówki to moim zdaniem marny interes - raczej przymierzałbym się do takiego od większej (dużo) zamrażarki czy dużej lady chłodniczej... Czynniki chłodzące w mojej niedalekiej okolicy można jeszcze rok temu było kupić w Wieluniu (łódzkie) - ale dla Ciebie to raczej za daleko... Popytaj fachowców od lodówek w Twojej okolicy, ja mam np. takiego sąsiada, który na stałe ma w samochodzie serwisowym kilka różnych butli i aparaturę i z tego co wiem to wcale nie są strasznie drogie usługi.