Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2 x Tesla 226/05/4 + Diora WSH 110 / Subwoofer / kilka pytań

18 Lip 2007 21:04 1494 6
  • Poziom 2  
    Witam
    Zakupiłem wzmacniacz Diora WSH -110 oraz dwa głośniki Westra 226 chyba 5/4 (najbardziej wyglada mi jednak na Teslę 226/05/4) chciałbym sobie zrobić z tego subwoofer do zestawu kolumn które już posiadam i mam kilka pytań :) Przeczytałem już ze 100 postów ale nigdzie nie ma tego napisanego jasno czarno na białym tylko odpowiedzi typu "poszukaj" :D

Ale przejdę do rzeczy

Pyt 1.

Jaka pojemność/wymiary zamkniętej obudowy najlepiej zastosować do dwóch tego typu głośników ??

Pyt 2.

Chcę zrobić obudowę z drewna. mam zakład stolarski więc to nie problem :) czy to będzie w jakiś sposób przeszkadzało ?? bo czytając zauważyłem że wszyscy robią z płyty wiórowej lub sklejki

Pyt 3.

Chcę wykonać samodzielnie filtr dolnoprzepustowy może ktoś ma sugestie co do tego jak ją dostroić

Pyt 4.

No i ostatnie pytanie jak na razie czy ta Diora uciagnie 2 kolumny Clatronica 8 om na prawym kanale a na lewym suba zrobionego z dwóch tych tesli czyli 8 om w sumie, a może kolumny podłączyć pod wzmacniacz a do suba oprócz filtru zrobić jakiś wzmacniacz i podłaczyć w kompie pod wyjście "sub'. Jeśli to drugie rozwiązanie to proszę o podanie adresu jakiejś strony gdzie ktoś oprócz schematu podał jeszcze jakich elementów składowych do wykonania takiego wzmacniacza należy użyć :)

Całość ma służyć do słuchania muzyki HH i techno oraz do odtwarzania dźwięku przy oglądaniu filmów.

Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Ehh zero balansu. Nienawidze czegoś takiego jak na prawym kanale inna kolumna(y) na lewym jakis głośnik żeby łupał :/ Żałosne. Do tego piszesz, że chcesz tego używać do filmów ;( Jak sobie wyobrażasz scenę kiedy to stoja dwie postacie i jedna gada z prawego kanału bo stoi na prawym kadrze a druga w lewym i słychać du du du? Do HH wystarczyłoby to co napisałeś ;) Z drewna możesz sobie zrobic kolumny ale pamiętaj, że drewno, nawet wysuszone będzie Ci pękać z upływem czasu. Clatronic - no comments. Diora - nie słyszałem tego modelu ale to dobry sprzęt, zdecydowanie nieporównywalny do clatronica. Lepiej już dwie kolumny prawa do prawego lewa do lewego kanału i osobny wzmacniacz i sub do tego.Co do tesli to WinISD a parametry głośników napewno znajdziesz!! Ewentualnie jeśli masz 2 głosniki to do każdego kanału po jednym ARN.
  • Poziom 2  
    Ok zgadzam się nie wziąłem pod uwagę tych kanałów przy filmach, zgadza się dzięki za upomnienie. Co do tego Clatronica musiałem mu wsunąć zwrotnice bo nawet tego nie włożyli i szczerze teraz gra o niebo lepiej. Co do pękania drewna to jeżeli to jest jedyne przeciw to naprawdę nie ma żadnego przeciw bo jak się ma zakład stolarski od 16 lat to wiem jak zrobić żeby nic nie pękło myślałem że chodzi o inną moc rezonansu przy drewnie i że to jest jakieś przeciw :) (jak czytam na forach klej wikol to mi się śmiać chce bo to największy shit do drewna można by butaprenem lepiej skleić). Co do WinISD uruchomiłem znalazłem te parametry odpaliłem i co nic z tego nie rozumiem od cholery cyferek myślałem że skoro jesteście znawcami i obsługa i wyczytanie z WinISD tego co potrzebne zajmie wam minute to oszczędzicie mi tego że będę musiał się uczyć jeszcze obsługi i odczytu tego wszystkiego.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam
    To może chociaż jakiś schemat z dokładnym opisem elementów składniowych do takiego filtru dolnoprzepustowego można by dostać :)
  • Poziom 39  
    30litrow obudowa zamknieta na jeden glosnik
    http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=2897 kup gotowca od irka - ok 60zl (no chyba ze z czasem cena sie zmienila)

Dodano po 1 [minuty]:

co do desek to mozesz zrobic ale musisz dac grubsze niz plyta wiorowa i troche wzmocnien w srodku...
  • Poziom 26  
    ja robilem monitory na 18 cm vifach i uzylem lite drewno... powiem Ci ze aby w jakims stopniu zniwelowac rezonanse musialem uzyc duzo wzmocnien... jak masz za darmo takie drewno to ok jak nie to lepiej mdf..

moim zdaniem minimum 30mm decha powinna miec.
  • Poziom 1  
    Jeżeli chodzi o głośniki tesli to po to by wykonać jakąkolwiek skrzynkę to trzeba znać parametry głośników a mając to można obliczyć objętość skrzynki itd.
    "Subwufery " mają zwykle jeden głośnik z podwójna cewką i z wbudowanym wzmacniaczem nie sadzę aby ws 110 mógł "pociągnąć subwufer bez wzmacniacza i dwie kolumny.(napisz coś więcej na temat wzmacniacza-parametry)
    Z mojego punktu widzenia możesz wykonać dwie skrzynki oddzielnie na kanał lewy i prawy by wesprzeć bass. Jeżeli jesteś zainteresowany to chętnie pomogę w zbudowaniu czegoś odpowiedniego, kiedyś mnie to bardzo interesowało i posiadam jakąś wiedzę i trochę fachowej literatury na ten temat pozdr.. Sumo