Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool AWM6081 nie działa pompka, raszta sprawna

mateuszb16 20 Lip 2007 22:44 1215 5
  • #1 20 Lip 2007 22:44
    mateuszb16
    Poziom 9  

Mam pralkę Whirlpool AWM6081, wszystko działa tylko nie wylewa wody. Sprawdziłem moduł i zauważyłem, że triak ,,TC1" jest uszkodzony (odpadła przednia część z jego nazwą), jeżeli ktoś ma taką pralkę czy nie mógł by mi przesłać jego model lub zamiennik? Z góry dziękuję :-)

0 5
  • #2 20 Lip 2007 22:55
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Najpierw zobacz jak wygląda pompka!?
    Powodzenia.

0
  • #3 20 Lip 2007 22:57
    eeban
    Specjalista AGD

cezet napisał:
    Najpierw zobacz jak wygląda pompka!?
    Powodzenia.

a szczególnie kostka połączeniowa

0
  • #4 20 Lip 2007 23:12
    ksu
    Poziom 13  

Powinno tam być więcej takich samych możesz odpisać

0
  • #5 20 Lip 2007 23:24
    mateuszb16
    Poziom 9  

sprawdziłem wszystko sprawne

0
  • #6 21 Lip 2007 12:41
    timyy
    Poziom 9  

Witam! Miałem podobny problem z whirlpool-em 6101, sprawdź wcześniejsze tematy na forum. W moim przypadku zawiódł triak, ale najpierw sprawdziłem pompę, podłączając ją na krótko pod 230v-działała, później nalałem do bębna wodę i podłączyłem pompę pod obciążeniem-działała! W programie wypompowującym wodę próbnikiem z żarówką sprawdziłem, czy programator podaje napięcie na pompę-nie podawał! Sprawdziłem też węże odprowadzające i doprowadzające wodę, czy nie są zapchane-wystarczy po naciskać! Sprawdź filtr, może jakiś przedmiot jest w środku, i blokuję wirnik pompki! Po kablach doprowadzających napięcie do pompki idź do programatora i sprawdź kostkę! Dopiero na końcu zdjąłem obudowę z programatora i zobaczyłem osmalenie na płytce. Zaniosłem programator do serwisu, tam zaśpiewali mi 250zł. za naprawę-oczywiście powiedziałem, że ochujali, i zaniosłem go do kolegi, który po sprawdzeniu zwykłym miernikiem wylutował spalonego triaka i zastąpił go nowym za 2zł!!! Wszystko działa! Powodzenia!

0