logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Whirlpool AWM6081 nie działa pompka, raszta sprawna

mateuszb16 20 Lip 2007 22:44 1704 5
REKLAMA
  • #1 4099975
    mateuszb16
    Poziom 10  
    Posty: 31
    Ocena: 4
    Mam pralkę Whirlpool AWM6081, wszystko działa tylko nie wylewa wody. Sprawdziłem moduł i zauważyłem, że triak ,,TC1" jest uszkodzony (odpadła przednia część z jego nazwą), jeżeli ktoś ma taką pralkę czy nie mógł by mi przesłać jego model lub zamiennik? Z góry dziękuję :-)
  • REKLAMA
  • #2 4100012
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1406
    Najpierw zobacz jak wygląda pompka!?
    Powodzenia.
  • REKLAMA
  • #3 4100023
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    cezet napisał:
    Najpierw zobacz jak wygląda pompka!?
    Powodzenia.


    a szczególnie kostka połączeniowa
  • REKLAMA
  • #4 4100082
    ksu
    Poziom 14  
    Posty: 55
    Pomógł: 6
    Ocena: 32
    Powinno tam być więcej takich samych możesz odpisać
  • REKLAMA
  • #5 4100124
    mateuszb16
    Poziom 10  
    Posty: 31
    Ocena: 4
    sprawdziłem wszystko sprawne
  • #6 4100958
    timyy
    Poziom 11  
    Posty: 7
    Ocena: 5
    Witam! Miałem podobny problem z whirlpool-em 6101, sprawdź wcześniejsze tematy na forum. W moim przypadku zawiódł triak, ale najpierw sprawdziłem pompę, podłączając ją na krótko pod 230v-działała, później nalałem do bębna wodę i podłączyłem pompę pod obciążeniem-działała! W programie wypompowującym wodę próbnikiem z żarówką sprawdziłem, czy programator podaje napięcie na pompę-nie podawał! Sprawdziłem też węże odprowadzające i doprowadzające wodę, czy nie są zapchane-wystarczy po naciskać! Sprawdź filtr, może jakiś przedmiot jest w środku, i blokuję wirnik pompki! Po kablach doprowadzających napięcie do pompki idź do programatora i sprawdź kostkę! Dopiero na końcu zdjąłem obudowę z programatora i zobaczyłem osmalenie na płytce. Zaniosłem programator do serwisu, tam zaśpiewali mi 250zł. za naprawę-oczywiście powiedziałem, że ochujali, i zaniosłem go do kolegi, który po sprawdzeniu zwykłym miernikiem wylutował spalonego triaka i zastąpił go nowym za 2zł!!! Wszystko działa! Powodzenia!
REKLAMA