Witam i proszę o pomoc Mondeo 1,6 benzyna+gaz 94r pali mi jak smok znaczy ok 15 l benzyny gazu mniej bo ok 12 ale jeszcze traci wolne obroty jak jest zimny.
Zrobiłem analizę testerem EEC-IV i wyskoczyły mi błędy
10- Cylinder 1 niskie ciśnienie
20- Cylinder 2 niskie ciśnienie
ponadto 121 - czujnik położenia przepustnicy sygnał poza skalą
mam pytanko czy te błędy sa przyczyną tak wysokiego spalania i gdzie szukać usterek sprawdziłem wszystkie podciśnienia wyglądają na ok nie wiem czy to wina słabej kompresji ale wydaje mi się że niemożliwe jest aby tester to sprawdzał (więc pewnie gdzieś na dolocie jakieś rozszczelnienie czasem strzelił na gazie) panowie czego i gdzie szukać? z góry dzięki za pomoc
Zrobiłem analizę testerem EEC-IV i wyskoczyły mi błędy
10- Cylinder 1 niskie ciśnienie
20- Cylinder 2 niskie ciśnienie
ponadto 121 - czujnik położenia przepustnicy sygnał poza skalą
mam pytanko czy te błędy sa przyczyną tak wysokiego spalania i gdzie szukać usterek sprawdziłem wszystkie podciśnienia wyglądają na ok nie wiem czy to wina słabej kompresji ale wydaje mi się że niemożliwe jest aby tester to sprawdzał (więc pewnie gdzieś na dolocie jakieś rozszczelnienie czasem strzelił na gazie) panowie czego i gdzie szukać? z góry dzięki za pomoc