Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mondeo 1,6 93 rok pali jak smok

29 Kwi 2007 20:49 3399 12
  • Poziom 10  
    Mam mały problem auto pali ponad 15 litrów benzyny gazu mniej bo ok 12litrów 1,6 16v 93r mondeo. Mam pytanko co może być przyczyną takiego spalania dodam jeszcze ze wymieniłem przewody wysokiego napięcia , filtr powietrza, świece jakieś 15 tys km wcześniej, sonde lambda, sprawdziłem czujnik temperatury i wydaje mi się ze jest ok znaczy zimny 25 kohm i reagował na wzrost temperatury. wartość spadła do 6 kohm. Wyczyściłem przepływomierz powietrza mam pytanko jak go można sprawdzić? i jeszcze czujnik temperatury. powietrza (ten koło przepływomierza) raczej nie działa. Proszę o pomoc dodam jeszcze ze auto zimne faluje na wolnych obrotach i po ok 15 sek gaśnie zdarza się to na benzynie i gazie potem pali jak się nagrzeje jest ok
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 16  
    mariusz@ napisał:
    czujnik temperatury. powietrza (ten koło przepływomierza) raczej nie działa

Myślę że to jest odpowiedź. Działanie tego czujnika jest bardzo ważne dla doboru mieszanki.
  • Poziom 10  
    a mam pytanko nie wiesz jakie powinien mieć parametry ten czujnik temperaturu powietrza przy 0stC 10stC 20stC
  • e-miernikie-mierniki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    jeśli można elektrit to gdzie mam szukać przyczyny
  • Poziom 17  
    ,,Wyczyściłem przepływomierz powietrza " pewny jesteś że jest sprawny,jak go czyściłeś . Najlepiej WD-kiem (lub czymś podobnym solidnie spryskać a potem sprężonym wiatrem go!!! nie zamocnoz umiarem.
    ,,jakieś 15 tys km wcześniej, sonde lambda"jesteś nadal jej pewny (NOWE NIE ZNACZY SPRAWNE).
    elektrit wszystko ma znaczenie na pracę i spalanie w mniejszym lub większym stopniu w zależności co jest uszkodzone,zdążyłeś sprawdzić w swojej praktyce.
  • Poziom 16  
    elektrit napisał:
    totoalna bzura, czujnik temp powietrza ma znikomy wpływ pracę silnika, a tym samym na żużycie paliwa

No wybacz elektrit. Sam mi kiedyś pomogłeś zdiagnozować usterkę przy silniku C20NE , gdzie powodem baardzo dużego spalania, spadku mocy itd. był właśnie padnięty czujnik powietrza wlotowego (umieszczony u mnie w przepływce). Więc????????

Dodano po 8 [minuty]:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic559361.html chociaż nie, postawiłeś złą diagnozę :-//
  • Poziom 25  
    mariusz@ napisał:
    Mam mały problem auto pali ponad 15 litrów benzyny gazu mniej bo ok 12litrów 1,6 16v 93r mondeo. Mam pytanko co może być przyczyną takiego spalania dodam jeszcze ze wymieniłem przewody wysokiego napięcia , filtr powietrza, świece jakieś 15 tys km wcześniej, sonde lambda, sprawdziłem czujnik temperatury i wydaje mi się ze jest ok znaczy zimny 25 kohm i reagował na wzrost temperatury. wartość spadła do 6 kohm. Wyczyściłem przepływomierz powietrza mam pytanko jak go można sprawdzić? i jeszcze czujnik temperatury. powietrza (ten koło przepływomierza) raczej nie działa. Proszę o pomoc dodam jeszcze ze auto zimne faluje na wolnych obrotach i po ok 15 sek gaśnie zdarza się to na benzynie i gazie potem pali jak się nagrzeje jest ok

a co z diagnostyką hm?
    masz może parametry z analizatora spalin?
  • Poziom 10  
    dziękuje za pomoc wymienie mimo wszystko czujnik temperatury powietrza na dolocie i podjadę na diagnostykę ale spaliny były niewesołe przed wymianą sondy lambda. W serwisie wymieniłem sondę ustawili CO ale auto pływało na wolnych więc sprawdziłem i znalazłem przewód od podciśnienia przerwany wymieniłem. Mam pytanko po wymianie zrobiłem samoadaptację czy to wystarczy czy jak był ustawiany i brał lewe powietrze to muszę ponownie regulować

Dodano po 31 [minuty]:

parametry przed wymianą lambdy CO 1,17%, CO2 12,2% , HC 384 ppm, O2 0,43%, Lambda 0,966 po wymianie mniemam ze było ok ale jak zona przyjedzie z pracy to sprawdzę mam jeszcze pytanie czy to na pewno lambda była przyczyną tych wyników ponoć miała tylko niesprawną temp i mam jeszcze jedno pytanie jak sprawdzić przepływomierz miernikiem jest to możliwe
  • Poziom 25  
    straszna padaczka na spalinach
    dlatego tak duzo pali HC powinno byc max 75ppm
    sprawdzić lambdę i dokładnie zdiagnozować autko
  • Poziom 10  
    lambdę sprawdzę ale dokładna diagnoza mondeo nie jest możliwa dlatego pytam bo nie chce majątku wydać na tą padaczkę. Sprawdzałem wcześniej miał jakiś jeden błąd ale jak pamiętam to czujnik ciśnienia ten na układzie wspomagania nie ma napięcia ale to raczej nie ma większego znaczenia a poza tym mondeo jest trudne bo jak coś nie jest kąpletnie uwalone a ma tylko złe parametry to loteria nie można sprawdzić niestety poszczególnych elementów podczas standardowej diagnozy
  • Poziom 17  
    mariusz@ napisał:
    lambdę sprawdzę ale dokładna diagnoza mondeo nie jest możliwa dlatego pytam bo nie chce majątku wydać na tą padaczkę. poza tym mondeo jest trudne bo jak coś nie jest kąpletnie uwalone a ma tylko złe parametry to loteria nie można sprawdzić niestety poszczególnych elementów podczas standardowej diagnozy

Zostaje do wykonania diagnostyka szeregowa i równoległa za którą bym polecał, lecz nie na każdym sprzęcie to zrobisz. Zarazem za niedużą kasę dowiesz się czy to padło trzymać jako mebel i pamiątkę rodzinną.
  • Poziom 10  
    jak ktoś ma takie problemy z mondeo to trzeba na początek sprawdzić kompresję ja miałem wypalone dwa zawory na wydechu i ciśnienie na 3 cyl.. 6bar a na 4 cyl.. 4bar dwa pozostałe cylindry około 12 bar. Moja rada jeśli macie gaz w mondeo to zacznijcie od sprawdzenia konpresji a nie szukajcie po elektronice. Wymieniłem zawory sprawdziłem na testerze jeszcze jest padnięta lambda ale to pewnie normalne skoro miał takie przepały ale silniczek pracuje jak zegarek równo jeszcze nie wiem ile pali dzisiaj zajmę się lambdą

Dodano po 6 [minuty]:

jeszcze mam pytanie lambda jest prawie nowa ale pewnie przy tak wysokim spalaniu ją zatkało czy można ją wyczyścić jest 4 przewodowa jeśli padło podgrzewanie to pewnie wymiana. tester pokazuje błąd 172 czyli sonda Lambda zbyt uboga mieszanka

Dodano po 2 [minuty]:

jeszcze mam pytanie lambda jest prawie nowa ale pewnie przy tak wysokim spalaniu ją zatkało czy można ją wyczyścić jest 4 przewodowa jeśli padło podgrzewanie to pewnie wymiana. tester pokazuje błąd 172 czyli sonda Lambda zbyt uboga mieszanka