Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

LG Flatron L1715S brak zasilania

fredrikson 27 Jul 2007 20:44 9427 9
    fredrikson
    Level 12  
    Witam
    Męcze się z tym monitorem juz miesiąc i ręce mi opadają dlatego proszę o pomoc. Na początku monitor byłcałkiem martwy po podłączeniu do sieci. Poczytałem na forum i wymieniłem kontroler FAN. Po wymianie ożywiła się dioda,nastepuje mignięcie po włączeniu do sieci i ciemno. Nastepny element do wymiany to MOSFET 7N60B. Po wymianie tranzystora dalej zasilacz nie działa. Napięcie stałe 307V jest. Gdy wyłączam monitor z sieci to zapala się dioda i rozjaśnia sie na chwile obraz. Proszę o pomoc.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    pjp
    Level 13  
    Masz uszkodzony obwód inwentera ,po odwrotnej stronie modułu zasilacza masz dwa układy powierzchniowe ,przegrzewają się
    pjp
    lisek
    Service technician RTV
    schemat masz na
    http://eserviceinfo.com/downloadsm/18393/LG_L1715S.html

- wymien profilaktycznie opory w zrodle polowego(niskoomowe) R111
    - tak samo elektrolity we wtornym
    - optrona zasilacza

1. najpierw sprawdz sam zasilacz
    2...potem przejdz do inwertera na BIT3105/byla tz wer. z OZ960GN

w zal. schemat zasilaczy * 2-wie ver.
    jasiubest
    Level 12  
    Mam taki sprawny zasilacz nowy z przedsprzedażnego monitora na matryce tanio jakieś 40 PLN + ewentualna wysyłka jeżeli jesteś zainteresowany to jaspoz1(małpa)wp.pl
    Baniapoz
    Level 10  
    Czy w modelu L1730s jest taki sam zasilacz jak w modelu L1715s
    jasiubest
    Level 12  
    Rodzaji zasialczy jest kilka ale od tych modeli powinny pasować za siebie
    fredrikson
    Level 12  
    Wymieniłem zasilacz i monitor ruszył. Zauważyłem jednak dziwne zjawisko- mianowicie od czasu do czasu gdy monitor się wygasi zaczyna migać na zielono dioda i nie można wzbudzić ani wyłączyć monitora. Pomaga dopiero restart - wyjęcie wtyczki z kontaktu. Może to objaw jakiejś innej usterki:?:.Poza tym wydaje mi się, że jakość obrazu jest nie do przyjęcia. Widać na obrazie jakby "odbicia" cos podobnego jak w tv odbieranego z anteny. Moze to wina slabej karty (TNT2) albo ten typ tak ma.
    strikerbest
    Level 12  
    Cienie nie są możliwe w LCD'kach. Co się tyczy mrugania diody jest to dość typowa usterka o której wspomniano już wcześniej. Uszkodzone są invertery od strony druku. W autoryzowanym centrum serwisowym te usterki naprawiane są na zasadzie wymiany całego modułu zasilania.
    fredrikson
    Level 12  
    Cienie są faktem - zobacz załączone zdjęcie obrazu z monitora.
    To napewno jakaś usterka, poniewaz podłączałem ten monitor pod inny komputer i było to samo.
    LG Flatron L1715S brak zasilania
    Moderated By TONI_2003:

Proszę przeczytać...
    Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

0__0
    Level 30  
    Te cienie to przez kiepskiej jakosci kabel sygnalowy, wymien na porzadny a znikna