Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z piecem Buderus U0004-24K

02 Sie 2007 12:40 2978 7
  • Poziom 2  
    Witam

Od pewnego czasu mój piec Buderus U0004-24K dziwnie chodzi, mianowicie po kilku minutach ogrzewania ciepłej wody wyłącza ogrzewanie i w kranie leci zimna woda, po chwili piec znowu ogrzewa wodę. Nie ma żadnej informacji na piecu o zakłóceniach. W „Instrukcji montażu i konserwacji” pieca nie znalazłem odpowiedzi. Piec jest eksploatowany przez ok. 3 lata. Co jest grane?

Z gór dziękuje za pomoc.
  • Poziom 13  
    za szybko wzrasta temperatóra wody kotłowej
    prawdopodobnie masz zamulony wymiennik cwu
    (wymontować i przepłokać wodą z octem lub innym związkiem który rozpuszcza kamień)
  • Poziom 13  
    Tak jak przedmówca zdiagnozował kamień w wymienniku /częste w tych modelach/
  • Poziom 10  
    U mnie 5 lat dzialal bezawaryjnie, objaw podobny ale najprawdopodobniej powodem jest nieszczelnosc pompy. Pojawil sie zielony nalot.
  • Poziom 14  
    w kotłach tego typu niestety często trzeba odkamieniać wymiennik. Można to zrobić samemu, bez utraty gwarancji.

Wystarczy pozamykać zawory, odkręcić wymiennik i przepłukać go kwasem solnym lub innym środkiem do odkamieniania (np. gryzer). Następnie przepłukać czystą wodą, zamontować wymiennik, dobrze dokręcić i otworzyć zamknięte zawory.

UWAGA - przy odkręcaniu wymiennika podstawić jakąś miskę lub wiadro, bo zejdzie z pieca jakieś 5-10 litrów wody.

Po całym zabiegu sprawdzić szczelność, w razie potrzeby dokręcić wymiennik i uzupełnić ciśnienie wody w obiegu.

Taki proces należy powtarzać co jakiś czas, objawami sugerującymi potrzebę odkamienienia jest "przerywana" ciepła woda ewentualnie po odkręceniu ciepłej wody przez chwilę leci ciepła, a po chwili już tylko zimna.
  • Poziom 12  
    Zbyt malo danych żeby odpowiedzieć dokladnie.
    Prawdopodobnie uszkodzony czujnik temp wody CWU. Nastawiona zbyt mala temp wody CWU, jażeli zakamieniony bylby wymiennik, kociał by sie przegrzewal.
    Stawiam na czujnik.
  • Poziom 13  
    uszkodzenie czujnika w tym modelu powoduje wyświetlenie kontrolki awari (górnej)
    dosyć częste w tych kotłach