Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo DTY21U7 połowa obrazu.

lukashb 04 Sie 2007 16:52 1214 3
  • #1 04 Sie 2007 16:52
    lukashb
    Poziom 39  

Witam! No właśnie! połowa obrazu, tj dolna część jest ok, górnej niema, wchodzi na dolną. Napięcia poprawne, scalak TDA8358J grzeje się bardzo, dioda od 13V także. Podczas włączenia strzelił i tak zostało w każdym razie to nie było trafo czy kineskop tylko śmieć na płycie który wpadł [metalowy rzecz jasna] na które nóżki uderzył nie powiem bo sie 100 razy przesunął ale mam wątpliwość czy to scalak od pionu czy to procesor nie daje sterowania B. Osobiście sądze że to scalak bo jak mówiłem bardzo się grzeje. Pozdrawiam i proszę o krótką odpowiedź.
    PS. Zapomniałem dodać że w dolnej połówce widać normalne osd z góry, często jest też tak jak by coś niełączylo ale łączy, tj raz było że obraz był normalny a brakowało mu 8 cm od góry i po chwili zcisneło go do 15cm w dół i od tej linii w połowie były powroty...więc napewo scalak, kiedy zimny to obraz trzęsie się w góre a jak rozgrzeje to tak zsciska do połowy.

0 3
  • Pomocny post
    #2 04 Sie 2007 18:13
    ALUŚ
    Poziom 36  

Witam !

Według mnie to scalak do wymiany .

0
  • #3 04 Sie 2007 21:47
    lukashb
    Poziom 39  

W poniedziałek zmienię go bo akurat niemam, dziwi mnie to że przez chwilę obraz był prawidłowy tylko nie do końca rozciągnięty, jak by driveB nie było wystarczające, ale jak by była wina sterowania to by scalak nie brał ponad 1A na linii 13V....więc odpowiedź jest prosta.

0
  Szukaj w 5mln produktów