Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Corsa C 2003 jak podłączyć kierunkowskazy do alarmu?

14 Sie 2007 23:48 2971 4
  • Poziom 10  
    Witam

Mam opla corsa C samochód ma zainstalowany alarm ale nie ma podłączonych kierunkowskazów do centralki alarmowej. Jak przekazał mi poprzedni właściciel, człowiek który montował alarm stwierdził że nie można podłączyć w tym modelu bezpośrednio kierunków do centralki alarmu.

Czy trzeba ciągnąć przewody bezpośrednio do lamp i separować diodami ?

pozdrawiam adam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 17  
    to zależy ile wyjśc ma alarm. Jeśli ma jedno (np. chalanger) to diody albo przekaźniki. nie musisz wbijać sie aż do lamp. Przewody znajdziesz przy słupkach(nie pamietam kolorów) pzdr
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    witam ponownie
    może nie do końca opisałem tą sytuację z tymi kierunkami.
    alarm ma dwa wyjścia to nie ma problemu.
    Chodzi mi o to czy podłączając alarm do tych przewodów w progu /tak jak w corsie B którą miałem poprzednio/ nie uszkodzę sterownika kierunków.
    Bo z tego jak się już zdołałem dowiedzieć corsa C ma zupełnie inaczej sterowane kierunki niż B. Z wyłącznika wychodzą przewody do tak zwanego modułu sterującego nadwozia /?/ a z stąd dopiero na przekaźniki.
    Czy może ma ktoś opis jak to działa ?
    pozd
  • Pomocny post
    Poziom 18  
    Mam Corse C z 2002roku i podlaczylem sie do tylnej wiazki idacej wzdluz progu. Dziala bez zarzutu.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Podłączenie 12V pod niebieski przewód włącznika świateł awaryjnych musi rozwiązać twój problem...