Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Własna sieć na 2,4 lub 5 Ghz

19 Sie 2007 19:11 2227 6
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich.
    Mam do zbudowania małą sieć rodzinną.
    Odlegości miedzy punktami są A-150 m B 300 M C 5000m
    wszystkie odlegości podaje od mojego bloku ktory z dachu widzi wszystkie te punkty. Baza bedzie miała neta około 3Mb
    Moje pytania.
    1. W jakiej częstotliwości powinna pracować całą sieć
    2. W jaki zestaw powinienem wypozarzyć kompy (A,B,C)
    3. Czy mogę wykorzystać zwykły router i do niego podłączyć punkty za pomocą jakiegoś urządzenia.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie napisales skad bedziesz mial neta, lecz pomijajac to, wystarczy jak postawisz u siebie router z wbudowanym AP lub osobno, klienci postawia linki do ciebie z roznymi antenami, reszta zalezy od kierunkow do nich aby dostosowac charakterystyke anteny na bazie, czestotliwosc w zaleznosci od zasmiecenie terenu innymi sieciami, zalezy co to za lokalizacja miasto czy wioska itd. Na 3000 m parabola a u pozostalych yaga lub nawet panel, na baze odpowiednia szczelinowka choc jak wczesniej opisalem zalezy od kierunkow klinentow.
  • Poziom 13  
    klienci są w przeciwległych kierunkach tzn miedzy A i C jest 180 stopni względem bazy.
    Możesz troche bardziej detalistycznie opisać wyposażenie.
    Napisałes Yagi i co donich i w co wypozażyć bazę tak aby podpiąć do router na skretke czy to wogule jest mozliwe
    To wiec antenka dookolna ale szczelinowa, dalej nic o necie ni enapisales, zamontujesz router z wbudowanym AP lub osobny AP a jego juz laczysz z antena, najlepiej najkrotszy kabelek, czyli czesto AP w puszcze na dachu lub strychu, yagi czy nie to do kazdego klienta karta radiowa lub Ap pracujacy w trybie klienta przy sytuacji duzej odleglosci od antyny do kompa klienta.
  • Poziom 13  
    OK.Neta bede mial z TV medem + router(edimax)
    Czyli klienci powinni miec yagi z karta wifi (czy może byc standardowa kart wifi + kabel(10m) i natena yagi).
    A ja jako żródło powinienem z kablem(skrętka) od modemu pojechać na dach i tam postawić router (czy może być edimax wifi) i do niego podłączyć antene dookulną szczelinową.
    Twoj AP powinien miec najmniej jakbla antenowego jak mozna, stad lokalizacja najblizej anteny, moze byc tam router z budowanym AP lub sam AP, juz dowolnosc, przy routerze dodatkowo jeszcze skretka jedna do sieci itd, u klientow podobnie z dlugoscia kabla jak najmniej, anteny jak juz wczesniej pisalem, szczegolnie na dlugi link parabola.
  • Poziom 13  
    Sumując.
    Punkty:
    A-150m Yaga 2,4Ghz 7 m
    B-300m Yaga 2,4Ghz (czy moge kabel z anteny podłączyć do wejścia anteny jakiegoś router wifi) max 2m jak można podłączyć do routera wifi
    C-5000m Parabola 2m przewodu i najlepiej zwykły router jak można.
    Przepraszam za nękanie o szczeguły ale z sieciami wifi na długie dystanse to niemam żadnego doświadczenia