Zrobilem wyliczenie dla sprzetu klasy AMD 2,2ghz zasilaczu 350W DVD i CD. dwuch dysków 7200 obr. grafiki GF2 Mx2 ....mniejsza o to. Jak to łatwo pliczyć co by matka wam nie strzelala z dupy ze to przez komputer takie rachunki prąd.
włącz kompa ... wylącz monitor, wyłącz wszystkie inne urządzenia z proądu lodowki telewziory wierze wszystko sio poza dzialającym kompem.
Czemu bez moniotra ? bo producent podaje pobor mocy

jesli nie podal niech i pracuje monitor. Aby zasymulować srednie obciązenie kompa odpal film w divx-e z cd romu.Napewno bardziej kompa nie obciązasz, a jesli tak to tylko przez chwile a pozniej pobor mocy spada poniżej sredniej wartości wiec sie równa.
moj monitor LCD philips 17" Ecostar 17W ( oczywiscie "dupniaki" łykają kilka razy wiecej pradu )
wyłączylem wsio wyskoczyłem na klatke .. stoper ... i jazda. Co dziwne pełen obrót licznik robil w 56,30 Sec ( srednia z 20 obrotów )czyli 57 sec.
Na liczniku napisali ze 375 obrotów to 1 Kwh. miesiąc ma
30,5 dnia

x 24 godz x 60 min x 60 sec = 2 196 000
Do pobrania 1 Kwh jest mi potrzebne 375 obrotów licznika czyli 375 x 57 sec. = 21 375 sec
wniosek ? 2 196 000 / 21 375 = 102,7 Kwh na miesiąc
102,7 x 35gr --- 35 zł
o korde i jeszcze plus monitor ... ulalallala