Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BROTHER DCP-115 jak z jakością

kortyleski 05 Wrz 2007 11:57 14391 36
  • #1 05 Wrz 2007 11:57
    kortyleski
    Poziom 40  

Witam
    zamierzam kupić urządzenie wielofunkcyjne (drukarka+kopiarka+skaner)
    firmy BROTHER model DCP 115 c. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą, jakiej jakości to jest sprzęt itp. Proszę o wszelkie informacje.

0 29
  • #2 05 Wrz 2007 13:21
    ZonX
    Poziom 22  

Znajoma ma model o ktory pytasz, ja natomiast zakupilem DCP330c - Ogolnie rewelka za ta cene, sam nie znalem wczesniej firmy i postanowiłem zaryzykowac. Oplacalo sie - zakupilem w centrumdrukowania - dostawa gratis (wyszlo 40zl taniej niz bym kupil na miejscu). Urzadzenie wykonane solidnie, tanie w eksploatacji. Wydruki b.db jakosci - w komplecie otrzymalem papier do wydr. foto gratis

0
  • #3 05 Wrz 2007 14:26
    Uszol 1990
    Poziom 29  

Witam.
    Ostatnimi czasy składałem 2 komputery (całe...) i właśnie jako urządzenie wielofunkcyjne do zestawu wybrałem Brother DCP 115 c. Ładnie wygląda :) ma czytnik kart, dobrze drukuje, tanie w eksploatacji, prosta obsługa! :) sprzęt godny polecenia za tę cenę!
    pozdrawiam :)

0
  • #4 05 Wrz 2007 15:04
    marivs
    Poziom 17  

Ale nikt jeszcze nie wspomnial o tym ze oprogramowanie nie jest w PL a to dosc istotne.
    Na plus jest to ze kazdy tusz (kolor) jest osobno!

0
  • #5 05 Wrz 2007 15:15
    ZonX
    Poziom 22  

Control Center 3 jest w j.polskim

0
  • #6 05 Wrz 2007 16:08
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ale chyba jeszcze do 115 nie ma ;-)
    Mnie przeszkadza jeszcze jedna rzecz: po dwu-, lub trzydniowym okresie nieużywania drukarki samoczynnie wykonuje ona czyszczenie dysz - niby prawidłowo, ale nie dość, że marnuje się tusz, to jeszcze zdarza się, że wykonuje ona to w środku nocy - czego nie lubię.
    Ogólnie za tą cenę drukarka naprawdę bardzo przyzwoita, w miarę cicha...skaner mógłby być trochę lepszy - jeśli planujesz typowo domowe zastosowanie - polecam.

pozdrawiam - Maciej

0
  • #7 05 Wrz 2007 18:26
    Slak68
    Poziom 17  

To jest właśnie bardzo fajna funkcja.
    Nie wiem ile miałem drukarek klientów z zaschniętymi głowicami - dużo...
    Wg producenta, jeśli nie drukować w ogóle na drukarce, tylko żeby się sama czyściła co parę dni to tusz powinien skończyć się po 6-7 latach.

Resztę można sobie dopowiedzieć.
    Zresztą serwis działa bardzo sprawnie - może dlatego, że bardzo mało drukarek Brother się psuje.

0
  • #8 05 Wrz 2007 23:15
    Marcin_1972
    Poziom 18  

No to się wypowiem.
    Mam DCP-115c. Zamienniki po 10zł/szt. Ważne, żeby zamienniki były z dodatkowym zaworem (jak oryginał). Drukuje ładnie. Oprogramowanie po angielsku, pulpit operatora też. Naklejka tłumacząca z ichniego na nasze w komplecie. Zdjęcie drukuje długo około 12minut (10x15). Serwisuje się codziennie o godzinie 11.00 o ile poprawnie ustawiliśmy datę/czas.
    Urządzenie nie ma podtrzymania zegara - po odłączeniu od sieci trzeba ustawiać ponownie. Przy odczycie kart CF znika wskazanie poziomu tuszu. Po odłączeniu CF wraca. Można uruchomić pod linuksem - opis na stronach Brother'a. Skaner przyzwoity i w miarę szybki.
    Ładnie skanuje dokumenty o emaila - wyraźnie i mały rozmiar. Kopiarka spoko. Ważne też jest, że urządzenie działa jako kopiarka bez komputera.
    Ma podobno jakieś funkcje skanowania na karty pamięci, ale nie używałem.
    Papier A4 chowa się cały w obrysie drukarki - nic nie wystaje.
    Tacka podajnika śmieszna - ale działa porządnie. Przy wydruku jest średnio głośne - w nocy może denerwować pukanie przy zmianie kierunku ruchu karetki.
    Ogólnie polecam ten model - za te pieniążki nie kupi się tańszego w eksploatacji. Inne modele tego producenta bywają na inne atramenty i może być trochę gorzej z tuszami zamiennymi.
    Posiada 24miesiące gwarancji po zarejestrowanie na stronie Brother'a...

0
  • #9 05 Wrz 2007 23:21
    ZonX
    Poziom 22  

Do posiadaczy modelu DCP-115c - czy czyszczenie dysz nastepuje tylko przy właczony urzadzeniu?

Ja wyłaczam drukarke bo caly czas swieci mi sie menu na kolorowym wyswietlaczu i mnie to drazi, dysze sie nie czyszcza (byc moze wlasnie dlatego?

0
  • #10 05 Wrz 2007 23:29
    Marcin_1972
    Poziom 18  

ZonX - nie wiem bo nie wyłączam. DCP-115c ma wyświetlacz mono i nie świeci... Może Cie nie ma w domu jak czyści. Ja dowiedziałem się tego, że czyści o 11-tej po kilku miesiącach, wstałem przed 11-tą w niedzielę (jak nigdy) i usłyszałem. Potem po rozmowie z żoną, która jest w domu o tej porze okazało się, że robi tak codziennie.

0
  • #11 05 Wrz 2007 23:32
    ZonX
    Poziom 22  

Jestem caly czas stad moje pytanie :). Zostawie ja wlaczona zobacze czy tez o 11 nastapi proces czyszczenia...

0
  • #12 05 Wrz 2007 23:34
    Marcin_1972
    Poziom 18  

Ta 11-ta to do DCP-115c a Ty masz 330-tkę -może robić o innej porze.

0
  • #13 06 Wrz 2007 08:35
    leszekraczka
    Poziom 23  

Mam DCP-115C i polecam. Nie kupiłbym nic innego. Szybki wydruk, dobry skaner, tani atrament.

0
  • #14 06 Wrz 2007 17:42
    deka87
    Poziom 20  

Mam pytanie czy drukarka drukuje po wyczerpaniu 1 koloru ? Chodzi mi o to czy będzie drukowała na czarno jak zabraknie jakiegoś koloru.

0
  • #15 06 Wrz 2007 18:41
    emer
    Poziom 19  

ZonX napisał:
    Control Center 3 jest w j.polskim

skąd wziąść cos spolszczonego dla DCP-110C ...
    ten Control Center 3 mnie interesi ...

0
  • #18 06 Wrz 2007 22:53
    ZonX
    Poziom 22  

Language Name indicates:
    Canfre = French for Canada
    Chn = Chinese
    Cze = Czech
    Dan = Danish
    Dut = Dutch
    Eng = English
    Fre = French
    Ger = German
    Hun = Hungarian
    Ita = Italian
    Nor = Norwegian
    Pol = Polish
    Por = Portuguese
    Rus = Russian
    Spa = Spanish
    Swe = Swedish
    Usa = English for USA/Canada/Latin America

0
  • #19 10 Wrz 2007 19:06
    lenin10
    Poziom 18  

deka87 ja mam dcp-130c i jak sie jakis kolor skonczy to przestaje drukowac - trzeba wtedy zalepic nalepka ten przezroczysty kawaleczke plastiku znajdujacy sie na pudelku w ktorym jest tlusz i wsio smiga dalej

0
  • #20 17 Wrz 2007 20:45
    Xebap
    Poziom 13  

Witam!
    Chcę kupić drukareczkę brothera lecz nie jestem jeszcze zdecydowany co do modelu, zastanawiam się nad trzema:
    - Brother DCP 115C tusze odpowiednio 26ml czarny i 16ml kolor ~30zł (zamiennik)
    - Brother DCP 215C ....
    - Brother DCP 330C wszystkie tusze po 37ml ~44zł (zamiennik)

Którą drukareczkę wybrać? drukarka będzie przeznaczona do zastosowań typowo domowych, głównie druk tekstu (w czerni) i od czasu do czasu wydruków w kolorze.

0
  • #21 17 Wrz 2007 22:04
    Marcin_1972
    Poziom 18  

MFC-215c to praktycznie DCP-115c z faxem.
    DCP-330 - odrzuca mnie ta niebieska wstawka.
    Wydajnościowo są podobne jeśli chodzi o atramenty.
    Ja mam DCP-115c wydaje mi się, że łatwiej o dobre zamienniki.
    Zaletą DCP-330 jest wyświetlacz. ale za to 100zł to bym nie dał.
    Mam sprawdzone zamienniki do DCP-115c - kupuję u siebie w mieście po 10zł/szt.

0
  • #22 18 Wrz 2007 17:55
    Xebap
    Poziom 13  

Witam!
    Rozmawiałem z sprzedawcą w centrumdruku.com.pl powiedział mi że modele 115C i 330C różnią sie jedynie wyświetlaczem LCD, reszta parametrów jest taka sama.
    Czy możecie mi powiedzieć jak wygląda eksploatacjia tuszy w 115C (orginał vs. zamiennik), na allegro zauwałyłem iż zamienniki maja "niby" wieksza pojemność, czy to odzwierciedla się w większej ilości wydrukowanych stron??

0
  • #23 18 Wrz 2007 18:46
    petione
    Poziom 17  

Ja sobie sam napelniam czarny pojemnik atramentem ktory mi pozostal z czasow poprzedniej drukarki. Napelnianie jest bajecznie proste zwyklą strzykawka. Sam zawor przez ktory wlewa sie tusz wyglada wrecz tak jak by jego ksztalt byl specjalnie do tego celu zaprojektowany, tak aby strzykawka wchodzila:) Link do instukcji napelniania ponizej
    http://www.druknet.pl/default.aspx?art=310.

Reasumujac, zaluje ze tak pozno odkrylem ta drukarke i dziwie sie ze jest tak malo popularna. Szczerze polecam Brothery (ja mam 115-ke)

0
  • #24 23 Wrz 2007 17:28
    ZonX
    Poziom 22  

Propos automatycznego czyszczenia dysz, dzisiaj to czyszczenie obudzilo mnie dokladnie o 11:15. Trwa ok 2-3 minut. Model DCP330c

0
  • #25 23 Wrz 2007 21:06
    leszekraczka
    Poziom 23  

A propos skanera. Siara totalna jesli chcecie skanować wnętrzności urządzeń. Do dokumentów jest fantastyczny. Cóż widac różnicę miedzy skanerem CIS a lampą. Taka moja luźna uwaga, jeśli jakis ludek żałuje kupna oddzielnego skanera.

0
  • #26 23 Wrz 2007 21:28
    ZonX
    Poziom 22  

Skaner z reguły jest do dokumentów a nie figur przestrzennych,tym bardziej w urz. wielofunkc.

0
  • #27 23 Wrz 2007 21:43
    leszekraczka
    Poziom 23  

Używam do różnych rzeczy. Akurat zaszła potrzeba zeskanować urządzenie. A kiedy uzywałem Plusteka byłem bardzo zadowolony.

0
  • #28 24 Wrz 2007 20:20
    Xebap
    Poziom 13  

Witam!
    Witam czy można zastosować program ControlCenter3 do brother dcp-115c? próbował juz ktoś to zrobić?

0
  • #29 27 Wrz 2007 13:17
    Xebap
    Poziom 13  

Witam!
    Widze, że nikt tego nie próbował.
    A teraz pytanie trochę z innej beczki :)
    Musze zeskanować 100 stron z książki która jest już bardzo stara 1985r. :) czas zrobił swoje i kartki teraz sa już żółte a nie białe.
    Jak teraz zrobić aby ze skanu pozbyć sie tego żółtego tła??
    Gdybym tego nie musiał pózniej drukowac nie byłoby żadnego problemu, ale że musze to pózniej druknąć to troche mi szkoda tuszu aby mi jeszcze całą kartkę na żółto drukował.

Wielkie dzięki za pomoc :)
    Pozdrawiam
    Xebap

0
  • #30 27 Wrz 2007 18:16
    petione
    Poziom 17  

Wez ustaw skanowanie w odcieniach szarosci i odpowiednio pobaw sie kontrastem. Mysle ze to wystarczy. W Brotherach fajnie mozna skanowac wybierajac na urzadzeniu opcje Scan a potem z strzalkami Scan to file. Opcja ta nazywa sie Device Button. Wtedy nie musimy nic kilkac w kompie tylko przekrecac strony ksiazki i naciskac przyciski w drukarce, zupelnie jak na ksero tylko ze wynik skanowanie bedzie zapisywal sie w pliku. Jakosc skanowania dla tego trybu mozemy zmienic wlasnie w programie Control center . Jeszcze szybciej skanuje sie na karte pamieci, gdyz odpada etap transmisji danych do kompa i wszystko trwa krocej. Niestety w tym trybie oprogramowanie drukarki ma tylko kilka trybow skanowania.
    Jak juz zeskanujesz i bedziesz drukowal to proponuje program Fine Print. Doskonale sie w nim drukuje wlasnie ksiazki.

0