Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Manta Emperor2 007 - regulacja lasera

Kurtion 05 Wrz 2007 14:23 2510 3
  • #1 05 Wrz 2007 14:23
    Kurtion
    Poziom 22  

Wyczyscilem laser, zaryzykowalem i wyczyscilem go nawet w srodku. Przykleilem ponownie w pierwotne polozenie gorna czesc lasera z soczewka.
    Zaczal czytac plyty CD i praktyczni czyta wszystkie, jednak niepotrzbnie zaczalem krecic regulacja wzmocnienia ... płyt dvd nie czytał.
    Wydaje mi się, ze przyczyna był silnik napedu plyty, ale niestety wcześniej zaczalem krecic.
    Wymienilem silnik, plyty cd rozpoznaje szybciej, szybciej rozkreca plyte, mniej grzeje sie sterownik ale plyt dvd nie czyta dalej.
    Pytanie - czy uszkodzony był laser czy go dobiłem? Czy można coś jeszcze zrobić, ewnetualnie jak wyregulowac go profesjonalnie ?

Oznaczenie lasera:4H20101526721200W.

Nie moge znalezc nigdzie czegos takiego, moze ktos sie orientuje czy cos i w jakiej cenie da sie dostac by pasowało do tego modelu.
    Na mechanice jest oznaczenie: M04HG54497

Temat był poruszany kilka razy ale nic nie znalazłem na temat regulacji lasera.

Pozdrawiam

Kurtion

• #2 06 Wrz 2007 21:48
    Usunięty
  • #4 08 Wrz 2007 19:42
    Kurtion
    Poziom 22  

Zgadza sie to był właśnie ten laser, po wymianie ok, niestety przydała się regulacja prowadnic lasera i trochę wysokości silnika, po tych zabiegach czyta wszystkie płyty cd i dvd oryginalne i nagrane.

Dziękuje wszystkim za pomoc i temat zamykam.

Pozdrawiam

Kurtion

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME