logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Programator AVR, sp12v2_1_0-Win32, jak uruchomić?

_KUKI_ 08 Wrz 2007 11:37 1140 3
REKLAMA
  • #1 4262191
    _KUKI_
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 4
    Witam
    Jestem poczatkujacy, mam problem i nadzieje ze mi pomozecie.
    Zbudowalem programator z tego projektu;
    (http://www.elektroda.net/mikrokontrolery/avr_az/index.html)
    Mam windows XP i zainstalowalem giveio.sys aby wszystko dzialalo wtym systemie.
    Potem sciagnąlem z tej strony http://www.xs4all.nl/~sbolt/e-sp12FAQ.html plik sp12v2_1_0-Win32 (pod XP) potrzebny do programowania.
    Nie wiem jednak jak go uruchomic. Gdy sciagnąlem sp12 v2.1.0 for Dos and W3x/9x to moglem to uruchomic, byla lista dostepnych komend.
    Ale jak podlaczylem programator to nie wykrywalo pliku _sp12dev. Nie wiem czy to swiadczy o tym ze nie wykrywa tego programatora czy o tym ze to nie moze byc pod Dos and W3x/9x?
    (Zamieszczam tez zdjecia programatora moze dopatrzycie sie jakiegos prostego bledu)

    Programator AVR, sp12v2_1_0-Win32, jak uruchomić?
    Programator AVR, sp12v2_1_0-Win32, jak uruchomić?
    Programator AVR, sp12v2_1_0-Win32, jak uruchomić?
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4262387
    Quarz
    Poziom 43  
    Posty: 14357
    Pomógł: 1646
    Ocena: 629
    Witam,
    najpier zdejmij "opłatę" za oglądanie fotek (zmniejsz "wagę" pliku), a wtedy możemy podyskutować.

    Pozdrawiam

    Dodano po 42 [minuty]:

    Chyba jednak nie przeczytałeś wszystkiego, co jest tam napisane na stronie w podanej przez Ciebie lince.
    A gdzie masz bufor dla łącza ISP wg tego schematu:

    Programator AVR, sp12v2_1_0-Win32, jak uruchomić? ?

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 4262531
    _KUKI_
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 4
    Jakos dziwnie to jest przedstawione. Na pierwszym schemacie jest pokazane ze trzeba to odrazu podlaczyc do lpt25. No nic bede musial zrobic jeszcze ten drugi. Dzieki za pomoc
  • #4 4264668
    _KUKI_
    Poziom 11  
    Posty: 76
    Ocena: 4
    A te 7 rezystorów to gdzie bede musial podlaczyc do tego bufora isp czy moze byc tak jak na tej plytce programatora?
REKLAMA