Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Elektrolux EWF 12470 W

12 Wrz 2007 12:43 5085 6
  • Poziom 10  
    Witam. Tydzień temu kupiłam tą pralkę. No i nie byłoby problemu bo dobrze pierze gdyby nie fakt, że bardzo głośno pracuje. Poszczególne cykle prania słychać w całym mieszkaniu, a wirowanie to koszmar, na pewno słychać u sąsiadów.Gdy włożę rękę do bębna i nim ruszę to jest taki odgłos jakby bęben po czymś szorował. Co robić, czy tak musi być.Pan z serwisu powiedział, ze z powodu hałasu nie będzie przecież wymieniał całego silnika i nawet nie przyjechał zobaczyć co się dzieje.
    Proszę o radę.
  • Moderator AGD
    Wiam.
    Czy blokada z bębna jest usunięta a pralka dobrze ustawiona?
  • Poziom 10  
    Mąż je pousuwał, zgodnie z instrukcją, a pralkę ustawiał wg poziomicy , mamy krzywą podłogę i trochę mu to czasu zajęło, ale myślę że dobrze ustawił. W każdym razie w czasie wirowania pralka nie skacze po podłodze, chociaż proszek który stał na podłodze obok i nie dotykał ani pralki ani ściany lekko wirował. Proszę o wskazówki co dalej robić , dziękuję za pomoc.
  • Specjalista AGD
    Ursa777 napisał:
    co dalej robić

Przyzwyczaić się. Przecież w katalogach nie pisze, że ma być cicha. W ogóle nie podają głośności.
  • Poziom 10  
    No właśnie, że podają. W czasie prania 54, w czasie wirowania 74.
    Nie wiem czy to dużo czy nie, ale tyle samo mają np. Bosche.
    Pralka nie jest tania , no i firma jedna z lepszych na rynku więc się tego nie spodziewałam . Może da się ją jakoś wyciszyć.
  • Poziom 19  
    W czasie prania 54 - dość cicho. Wirowanie średnio. Czy mąż zdjął WSZYSTKIE blokady? A może prałaś staniki z fiszbinami?
  • Poziom 11  
    Witam.
    Ja kupiłem electroluxa EWF 10679 i tez mnie zadziwiła głośność, tez ma w instrukcji 54/74 db. Dzwoniłem do lokalnego serwisu electroluxa i pan serisant powiedział, ze to normale bo tam sa silniki komutatorowe i po czasie troche sie zmieni chałas pracy silnika. Też jak poruszam bebnem to słyszę szuranie czego nie było w mojej starej 12-letniej ARDO.