Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z AEG Lavamat 74339 Update

14 Wrz 2007 08:43 4121 6
  • Specjalista AGD
    Praleczka jak w tytule, zawiesza się w najbardziej niespodziewanych momentach. Czasem pobierze wodę zakręci dwa razy i stoi. Czasem stanie w środku prania. Pomaga zresetowanie programu i włączenie go od nowa, czasem załapie za pierwszym razem, czasem za piątym. Czasem jest tak, że nastawione pranie przejdzie do końca. Najbardziej obawiam się, żeby nie był gdzieś ukruszony jakiś przewód, bo to "głupiego robota". Jeżeli Koledzy dysponują schematem praleczki i ewentualnie instrukcją obsługi ( może być po angielsku ), to byłbym dozgonnie wdzięczny. Właściciele podpowiadają mi, że czasem pralka ma jakby problem z obróceniem bębna, silnik sprawdziłem, szczotki długości bez mała fabrycznej. Pralka przywieziona ze Skandynawii w związku z tym podaję PNC 914 002 120 00, bo na "naszym" rynku może nazywać się inaczej.
    Pozdrawiam.
  • Moderator AGD i automatyka
    Witam.
    Przyjzyj sie uwaznie modulowi - zimne luty na 3 przekaznikach (sa schowane pod radiatorem).
    Usun pedzelkiem z modulu pyl weglowy.
    Sprawdz stan przewodow, szczegolnie przy silniku.
    Wyszukiwarka pomoze Ci dowiedziec sie jak wejsc w tryb serwisowy.
    W trybie serwisowym wybierak programow ustaw na pozycje 19 i odzczytasz komunikat bledu.
    Skasuj blad na pozycji 20 wciskajc i przytrzymujac jednoczesnie dwa gorne przyciski z lewej strony.
    Wyjdz z trybu serwisowego, wejdz jeszcze raz i sprawdz silnik na pozycji 8 wybieraka programu. Silnik powinien rozbujac sie do max obrotow czyli 1400rpm. Znowu odczytaj komunikat bledu.
    powodzenia.
    przepraszam za brak pl.liter.
  • Specjalista AGD
    Technicznie dam sobie radę, tzn. wiązka do silnika już przejrzana za poprzednim razem. Jest ok, chociaż ktoś przy niej kiedyś kombinował, ( obcięte opaski samozaciskowe i porozwijana taśma izolacyjna ). Zajrzę do modułu, ale pralka nie ma wyświetlacza więc kody błędów sygnalizować będzie, (jeżeli błędy będą ) diodami. Pytanko jak ?
  • Specjalista AGD
    No dzięki nawet "skumałem" te kody :-) , co widać nie wszystkim się od razu udaje :D . W poniedziałek będę z nią walczył. Jeszcze sobie doczytam i pojechali. Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ja mam podobny problem z AEG 70640. POjawił mi sie kod E54 a pozniej E90.
    CO to moze byc i jak wyeliminować?
    AB