Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

licznik na wyświetlaczu cyfrowym

21 Wrz 2007 22:33 948 6
  • Uczeń
    witam
    chciałbym zrobić sobie licznik rowerowy na 2 cyfrowym wyświetlaczu i teraz mam dwa pytania czy jest to w ogole możliwe ?
    (jeśli tak) jak to zrobić ?
    miałby on mierzyć tylko aktualną prędkość do 99km/h nic więcej
    pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 13  
    Witam,
    Jest to możliwe ale sensu nie ma żadnego (chyba że poznawczy) przy cenie gotowego urządzenia w okolicach 10pln.
    Gdybym ja miał to zrobić, to najprawdopodobniej na jakimś małym µP np. mega8, dodatkowo można by zmieścić kilka dodatkowych funkcji. Ale jak pisałem wyżej - przerost formy nad treścią.
    Grzesiek.
  • Uczeń
    viperus
    dobra powiem ci o co mi chodzi po prostu chcę mieć tani licznik który będe widział w nocy bo najtańsze podświetlane liczniki to po 37 zł na allegro ...
  • Poziom 19  
    Taniej kupić gotowy fabryczny licznik i go czymś doświetlić.
  • Uczeń
    wtedy nasuwa się następne pytanie jak go podświetlić żeby zachował swoje funkcje wodoszczelność itp. no i żeby jakoś wyglądał ...
    pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Nie umiesz sam wpaść na pomysł jak uszczelnić głupi otwór w obudowie(np. silikonem)? A podświetlenie w postaci LED-a.

Przecież z licznikiem rowerowym nie nurkujesz... :D
  • Uczeń
    nurkuję ...
    silikonem a nóżki wystające ja też się zaklei to przez swoją brzydotę będzie widoczny nawet w nocy